Pasaulinis IT inovacijų lyderis „Intel“ Hanoveryje vykstančioje informacijos ir komunikacinių technologijų parodoje „CeBIT“ pristatė artimiausiu metu rinkoje pasirodysiančius produktus, pagamintus naudojant pažangiausią 45 nanometrų technologiją. Naujausi „Intel“ produktai skirti mobiliesiems interneto įrenginiams, delniniams kompiuteriams, serveriams, nešiojamiesiems ir staliniams kompiuteriams.
Parodoje pristatyta „Intel“ procesorių šeima „Atom“ – maži ir ypač efektyvūs procesoriai, skirti mobiliojo interneto įrenginiams, pigesniems nešiojamiems kompiuteriams, staliniams kompiuteriams bei kitiems prietaisams, kuriems ypač svarbus efektyvus energijos naudojimas ir galingumas. Be to, „Intel“ pristatė ir „Centrino 2“ procesorius delniniams kompiuteriams.
Naujieji procesoriai bus naudojami ir automobilių „Infotainment“ sistemose, kurias iki 2010 m. sukurs kompanija „Harman/Becker“. Kovą pasirodys ir staliniams kompiuteriams skirti procesoriai „Core 2 Extreme QX9770“, lustų rinkinys „Intel X48 Express“ bei serveriams skirti procesoriai „Xeon LV“.
Šiuo metu pažangiausia 45 nanometrų technologija leido dar kartą padvigubinti tranzistorių skaičių luste. Panaudojus naują medžiagą hafnį, kompanijai pavyko padidinti kompiuterių ir elektros energijos naudojimo efektyvumą.
Procesoriai, telpantys kišenėje
Pagal 45 nanometrų technologiją pagaminti procesoriai suvartoja mažiau energijos, nors yra labai galingi. Palyginus su procesoriais, pagamintais pagal 65 nanometrų technologiją, naujieji procesoriai suvartoja dvigubai mažiau energijos, išlaikydami tą patį galingumą, arba suvartoja tiek pat energijos, padidindami galingumą iki 38 proc.
Tai reiškia, kad nuo šiol bus galima gaminti daug mažesnius ir lengvesnius mobiliojo interneto įrenginius, o baterija veiks ilgiau. Didėjantį mobiliojo interneto poreikį kol kas stabdo tokie veiksniai kaip ribotas ir pakankamai brangus bevielis ryšys. Taigi 2008 m. pirmoje pusėje pasirodysiantys pirmieji „Intel“ mobiliojo interneto produktai kaip tik ir sieks susidoroti su šiuo iššūkiu.
Pirmiausia su bevieliu ryšiu susijusias kliūtis bandys įveikti „Atom“ šeimos procesorius, kurio taktinis dažnis siekia 1,8 GHz, o L2 spartinančioji atmintis – iki 512 Kb, taip pat lustų rinkinys, kuris leis gaminti mažesnius ir lengvesnius įrenginius su integruota grafika, bevieliu radijo ryšiu, ilgesnio veikimo baterija ir kuris užtikrins visapusę interneto patirtį.
Naujasis „Atom“ procesorius yra vos 10 centų monetos dydžio ir, veikdamas visu galingumu, sunaudoja mažiau nei 2 vatus energijos. Tokios kompanijos kaip „Aigo“, „Asus“, „BenQ“, „Clarion“, „DiGiFriends“, „Gigabyte“, „Lenovo“, „LG“, „Toshiba“ produktus su „Atom“ procesoriumi pristatys jau šią vasarą. Be to, „Panasonic“ informavo pagaminsiantis pirmąjį nešiojamąjį kompiuterį „Toughbook“ su šiuo procesoriumi.
„Intel“ procesoriai automobiliuose
Naująja architektūra pagrįsti įrenginiai – automobilių „Infotainment“ sistemų pagrindas ateityje. „Intel“ kartu su kompanija „Harman/Becker“ pristato „Harman Power Connect“ automobilių „Infotainment“ sistemą, kuri bus naudojama su standartine technine ir programine įranga. Vartotojai galės įsidiegti daugumą „Human Machine Interface“ funkcijų, palaikančių „WiFi“, „WiMax“, „Bluetooth“, 3G, USB, SD/MMC, MOST ir „CAN bus connector“ formatus, taip pat įgalinančių naudotis įvairiais leistuvais bei universaliais savaiminio diegimo įtaisais. Automobiliuose šia sistema bus galima pradėti naudotis jau 2010 metais.
Procesoriams „Centrino“ – jau penkeri
Tik 2003 m. pristatyta „Centrino“ procesorių technologija šiemet bus papildyta antrąja „Centrino 2“ karta. Vartotojai galės džiaugtis ilgiau veikiančia nešiojamų kompiuterių baterija, didesniu galingumu ir galimybe dekoduoti aukštos rezoliucijos vaizdą iki 1080 pikselių viename lustų rinkinyje. 60 proc. mažesni procesoriai leis gamintojams kurti daug mažesnius ir lengvesnius įrenginius. Verslo klientams ypač pasitarnaus tolesnė „Intel Active Managment Technology“ plėtra.
„Intel“ produktai žaidimų mėgėjams
Kompanijos „Intel“ sukurtas stalinių kompiuterių procesorius „Core 2 Extreme QX9770“ rinkoje pasirodys jau šį mėnesį. Tai procesorius su 12 MB L2 sparčiąja atmintine, keturiais branduoliais ir 3,2 GHz taktiniu dažniu. Kartu su lustų rinkiniu „X48 Express“ šis procesorius demonstruoja labai gerus rezultatus testavimo metu.
„Intel“ procesoriai serveriams
Parodoje „CeBIT“ kompanija taip pat pristato ir standartiniame kompiuteryje saulės energija varomą virtualią duomenų bazę „Sun Modular Datacenter“. Duomenų centrui reikalingą energiją teikia įmontuota saulės energijos sistema iš gamintojų „AG“, „GSS Gebäude-Solarsysteme GmbH“, „ALTEC Solartechnik“. Nominalioji sistemos galia siekia maždaug 10 kilovatų. Šis serveris kartu su keturių branduolių procesoriumi „Xeon 5400“ sunaudoja tik 6 kilovatus, išlaikydamas tą patį galingumą. Energijos naudojimas turėtų būti dar labiau sumažintas, pradėjus gaminti naujus „Xeon“ šeimos procesorius su 50 vatų termine galia pagal 45 nanometrų technologiją. Šie procesoriai rinkoje pasirodys kovo pabaigoje.