Po kelių metų pertraukos į KTU studentų miestelį grįžo inžinerinės varžybos „EBEC Challenge“ (angl. European BEST Engineering Competition), organizuojamos KTU studentų organizacijos „BEST Kaunas“. Balandžio pradžioje vykęs hakatonas subūrė kūrybiškus studentus, pasiruošusius spręsti realius techninius iššūkius „Team Design“ kategorijoje.
Nors paskutinį kartą toks renginys vyko 2020 metais, šiemet organizatoriai drąsiai priėmė iššūkį jį atgaivinti. Kaip pasakoja viena iš renginio koordinatorių Gabrielė Linaburgytė, renginį padėjo įgyvendinti stipri ir motyvuota komanda. Organizatoriai džiaugėsi sulaukę net 13 komandų, kurias jungė 53 studentai. Pavyko pritraukti studentų ir iš kitų aukštųjų mokyklų: Alytaus kolegijos ir VDA Kauno fakulteto.

Kūrybiška atmosfera ir komandinis darbas
Dalyvių įsitraukimas buvo skirtingas – vieni aktyviai įsitraukė iš karto, kiti – kiek vėliau, tačiau bendra atmosfera išliko pozityvi ir įkvepianti. Komandos demonstravo stiprią bendradarbiavimo dvasią ir kūrybiškus sprendimus. Pasak organizatoriaus Viliaus Jarockio, kūrybiškumo netrūko nė vienai komandai.
„Svarbiausia varžybose – komandinis darbas ir tikslingas pasiskirstymas darbais. Kol vieni darė platformą, kiti – kraną su griebtuvu. Tikrai reikėjo mąstyti nestandartiškai – kaip kuo greičiau, stabiliau ir efektyviau sukonstruoti, kad viskas nesulūžtų eigoje“, – dalijosi renginio dalyvis Domas Grigaliūnas.
Renginio koordinatorė Eva Bertašiūtė pabrėžė, kad vienas pagrindinių „EBEC Challenge“ tikslų – padėti studentams išeiti iš komforto zonos. Svarbu skatinti gebėjimą praktiškai taikyti žinias, dirbti komandoje ir bendrauti.
Šią naudą pabrėžė ir kiti dalyviai – jie džiaugėsi galėję ne tik realizuoti savo idėjas, bet ir išmokti efektyviau komunikuoti, planuoti, susidurti su realiais iššūkiais ir patirti, ką reiškia kurti sprendimus nuo nulio.
Techniniai iššūkiai: nuo idėjos iki prototipo

Renginio metu dalyviai kūrė įvairius įrenginius – nuo kranų su griebtuvais iki ekskavatorių prototipų. Komandos per ribotą laiką, naudodamos tik suteiktas medžiagas, turėjo sukonstruoti įrenginį, atliekantį tam tikras funkcijas. Komandos, tokios kaip „(Š)PROTAI“, „Įmonė“ ar „Brizzy Glizzy“, pasakojo apie kūrybinius sprendimus, bandymų ir klaidų kelią bei įveiktus sunkumus.
„Dalyvavimas mums atneša naujų įspūdžių ir naujų patirčių. Kur kitur galima sukonstruoti tokį aparatą? Tik BEST’ų organizuojamame hakatone“, – teigia komandos „(Š)PROTAI“ narė Paulina Sabanskytė.
Dalyvavimas „EBEC Challenge“ ne tik padėjo studentams įvertinti savo inžinerinius gebėjimus, bet ir paskatino juos galvoti apie ateities karjerą, domėtis inžinerinėmis kryptimis bei aktyviau įsitraukti į studentų organizacijų veiklą.
Kai kuriems tai buvo pirmasis tokio tipo iššūkis, tačiau visi vieningai sutarė – patirtis buvo neįkainojama.
„Tokios varžybos yra labai reikalingos, kad studentai galėtų išbandyti savo jėgas, susipažinti su įmonių iššūkiais. Mes nuolat ieškome tų, kurie nori atrasti save energetikoje ir drauge kurti žalią, išmanią ir tvarią ateitį. Prisidedame prie „EBEC Challenge”, nes čia galime susitikti su studentais, atsakyti į jiems rūpimus klausimus ir užmegzti ryšį su aktyviais, motyvuotais žmonėmis, kurie gali tapti mūsų kolegomis“, – teigia renginio partnerė „Ignitis #EnergySmartSTART“ edukacinių programų vadovė Vaiva Rutkauskaitė.
Pasak dalyvių, tokie renginiai ne tik lavina techninius įgūdžius, bet ir įkvepia kurti bei bendradarbiauti. Organizatoriai tikisi, kad kitąmet susidomėjimas bus dar didesnis, o komandos iš kitų miestų – dar gausesnės.
Renginio rėmėjai: įmonės „Ignitis“, „Biovela“, „Rio Arena“, „Eye2Eye“, „Upių labirintas“, „Trolių pica“ ir „Šaltinėlis“.