Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 22 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
Gruodžio 20 d. 17:12
KTU mokslininkai sukūrė nanolazerį – sidabro nanokubus panaudojo šviesos generavimui
Gruodžio 20 d. 14:28
Lietuvių kalba ir technologijos: VU mokslininkų projektas LIEPA-3 atvers naujas galimybes
Gruodžio 20 d. 11:49
Stacionarūs kompiuteriai: koks jų vaidmuo nešiojamųjų kompiuterių eroje?
Gruodžio 20 d. 08:14
„DS Automobiles“ pristato naujausią savo elektrinį flagmaną – „DS N°8“ kupė
Gruodžio 19 d. 20:18
Naudingi patarimai, kurie padės maksimaliai padidinti jūsų elektrinio automobilio priemonės įveikiamą atstumą
Gruodžio 19 d. 17:27
Žaidybinimas: efektyvus švietimo įrankis ar bėgimas nuo tikrovės?
Gruodžio 19 d. 14:27
Orkaitės darbymetis prasideda: 5 paprasti patarimai, kurie kalėdinius kepinius leis paruošti elektrą naudojant taupiau
Gruodžio 19 d. 11:15
Proveržis magnetų tyrimuose: ištisas savaites tarnaujanti telefono baterija ir 1000 kartų didesnė jo sparta
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Tiksliosios technologijos keičia žemės ūkio sektoriaus veidą: didesnis dėmesys aplinkosaugai ir efektyvumui

Publikuota: 2024-12-14 11:34
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Daugiau nei 200 pažangių šalies ūkininkų rinkosi į konferenciją „Tiksliu žingsniu į ateitį“. Konferencijos tikslas buvo supažindinti šalies žemdirbius su naujausiomis technologijomis bei sprendimais, kurie padeda ūkininkauti tvariau ir ekonomiškai efektyviau.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Daugiau nei 200 pažangių šalies ūkininkų rinkosi į konferenciją „Tiksliu žingsniu į ateitį“, kurią organizavo „Agrokoncerno“ įmonių grupės Tiksliųjų technologijų centras „AgroTTC“.

Konferencijos tikslas buvo supažindinti šalies žemdirbius su naujausiomis technologijomis bei sprendimais, kurie padeda ūkininkauti tvariau ir ekonomiškai efektyviau.

Pasak Tiksliųjų technologijų centro „AgroTTC“ vadovo Šarūno Sadausko, tiksliosios technologijos yra žemės ūkio sektoriaus ateitis, nes jos padeda gerinti dirvožemį, mažinti sąnaudas, didinti derlingumą, o tuo pačiu lanksčiau prisitaikyti prie griežtėjančių reikalavimų ir iššūkių, su kuriais susiduria žemdirbiai ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Tiksliosios technologijos keičia žemės ūkio sektoriaus veidą: didesnis dėmesys aplinkosaugai ir efektyvumui

Laukų nuotraukos – iš palydovo

Šios konferencijos išskirtinumas tas, kad visi pranešimai buvo paremti praktikoje patikrintais sprendimais. „Agrokoncerno“ įmonių grupė Radviliškio rajone vysto „Ateities ūkį“, kuriame yra testuojamos ne tik naujausios technologijos, bet ir dar tik kuriami prototipai. Taip pat čia yra atliekama daugybė gamybinių bandymų, kurių rezultatai yra fiksuojami, analizuojami, o vėliau, remiantis surinktais duomenimis – teikiamos rekomendacijos.

„Patys esame žemdirbiai, todėl mūsų visų tikslas yra toks pat – dirbti ekonomiškai efektyviai ir tvariai – puoselėjant žemę, gerinant jos būklę ir užtikrinant augalų sveikatą, derliaus kokybę. Tiksliosios technologijos yra būtent tas įrankis, su kuriuo galime to pasiekti“, – įsitikinęs Š. Sadauskas.

Pasakodamas apie ūkiuose naudojamas technologijas jis džiaugėsi, kad vis daugiau ūkininkų supranta dirvožemio tyrimų naudą. Juos atlikus galima tiksliai nustatyti maistinių medžiagų poreikį ir sudaryti individualius tręšimo planus, tai yra – tręšti tik tiek, kiek reikia ir ten, kur reikia.

Efektyviai nustatyti augalų mitybos poreikius padeda ir šiemet į „Agrokoncerno“ įmonių grupės vystomą skaitmeninę ūkio valdymo platformą „Agro247“ integruotas naujas įrankis. Remiantis palydovinių nuotraukų NDVI žemėlapiais, dirbtinis intelektas identifikuoja laukų produktyvumo zonas – vietas, kuriose augalai auga geriau ir, kuriose jis yra prastesnis.

„Naudojant šią informaciją ūkininkai gali planuoti sėją kintama norma, tręšimą ir purškimus, taip maksimaliai išnaudojant resursus ir didinat derlingumą. Moksliniai tyrimai rodo, kad tinkamai naudojant produktyvumo žemėlapius galima papildomai uždirbti iki 50 eurų iš hektaro“, – pasakojo Š. Sadauskas.

Dronai ir stebi, ir sėja, ir purškia

Jeigu prieš kelerius metus ūkininkai dronus labiau traktavo ateities technologiją, dabar jie tampa labai svarbiu įrankiu ūkyje. Šiuo metu „Ateities ūkyje“ naudojami trijų skirtingų tipų dronai – skirti laukų monitoringui, sėjai ir purškimams.

Monitoringo dronai leidžia greitai ir tiksliai įvertinti laukų būklę. Jie surenka duomenis apie pasėlių augimo stadijas, sveikatą ir galimas problemas, tokias kaip piktžolės ar ligos. Dronų surinkti duomenys, naudojant multispektrines kameras, paverčiami aukštos rezoliucijos žemėlapiais, kurie padeda priimti duomenimis pagrįstus sprendimus dėl tręšimo, purškimo ar derliaus nuėmimo laiko.

Sėjos dronai – tai naujausių technologijų sprendimas, leidžiantis efektyviai sėti mažų sėklų kultūras, taip pat tarpinio derliaus augalus sunkiai prieinamose vietose. Tokie dronai sėklas paskirsto tolygiai ir tiksliai, taip taupydami laiką ir sąnaudas.

„Purškimo dronai yra sukurti chemikalams ar skystoms trąšoms paskirstyti tiksliai ten, kur jų reikia. Jie gali taikyti taškinį purškimą, pavyzdžiui, herbicidus naudoti išskirtinai tik žemėlapiuose pažymėtoms piktžolėms, taip sumažinant chemikalų sąnaudas net iki 90 proc.“, – sako „AgroTTC“ vadovas.

Dronai ne tik sumažina ūkininkavimo kaštus, bet ir padeda priimti aplinkai draugiškesnius sprendimus.

Žmogaus fizinio darbo – vis mažiau

Tiksliųjų technologijų konferencijoje daug dėmesio buvo skiriama technologijoms, kurios padeda efektyvinti darbą ir mažina žmogiškųjų resursų poreikį.

Metų pradžioje „Ateities ūkyje“ buvo sumontuota pirmoji Lietuvoje žemės ūkiui pritaikyta autonominė dronų stotelė „Dbox“. Jos dėka laukų monitoringą atliekantys dronai veikia be žmogaus įsikišimo. Tiksliųjų technologijų centro projektų vadovė Milda Jankauskienė papasakojo apie šio, „Ateities ūkyje“ taikomo sprendimo privalumus.

„Per dieną galima nuskenuoti iki 240 hektarų iš 120 metrų aukščio, kai laukai yra nutolę iki 2 kilometrų nuo stotelės. Jeigu tokį laukų skenavimą atliktų žmogus, reikėtų pakeisti 5 baterijas, o duomenų nukėlimas ir baterijų įkrovimas truktų apie 8 valandas. Tuo tarpu dronų stotelė pati keičia ir pakrauna baterijas, automatinis duomenų parsiuntimas trunka apie 30 min., o padarytos nuotraukos programose apjungiamos per maždaug 10 minučių. Gauti žemėlapiai platformos „Agro247“ pagalba yra perkeliamos į žemės ūkio mašinas“, – apie dronų stotelės privalumus pasakojo M. Jankauskienė.

Ji įsitikinusi, kad autonominiai sprendimai, kai reikės vis mažiau žmogaus fizinio įsitraukimo, yra netolima modernaus žemės ūkio ateitis.

„Šiandien jau nieko nenustebinsi pasakodamas apie tikslųjį vairavimą, sensorius, kurie padeda stebėti pasėlių būklę realiuoju laiku. „Ateities ūkyje“ jau dirba pirmasis Baltijos šalyse žemės ūkio darbams skirtas robotas „AgXeed“, į rinką ateina ir autonominė, iš bet kurios pasaulio vietos valdoma sunkioji žemės ūkio technika“, – sako Tiksliųjų technologijų centro projektų vadovė.

Konferencijos dalyviai turėjo unikalią galimybę iš arti susipažinti su vienu iš dviejų Europoje esančių autonominių traktorių, kurį kuria jungtinė komanda iš Prancūzijos, Ispanijos ir Graikijos. Nors projektas, kurį planuojama užbaigti per 4,5 metų, dar tik pusiaukelėje, renginio metu buvo pademonstruota, kaip traktorius veikia. Jį valdė kompiuterio ekrane matomas operatorius iš Ispanijos.

Ūkiai sparčiai skaitmenizuojasi

Tikslios technologijos atneša ir dar vieną pokytį – ūkiai sparčiai skaitmenizuojasi. Ūkio valdymo platformos „Agro247“ projektų vadovė Dovilė Jakelaitienė sako, kad vis daugiau ūkininkų naudojasi galimybe fiksuoti veiklą realiuoju laiku, priimti duomenimis pagrįstus sprendimus ir automatizuoti dalį administracinio darbo.

„Ūkininkams nebereikia turėti penkių sąsiuvinių ar kelių „Excel“ lentelių, kad galėtų sudėlioti duomenis ir atlikti analizę. Dabar visa informacija yra vienoje vietoje, o reikalingą ataskaitą galima gauti vos vienu mygtuko paspaudimu“, – sako ji.

Ji prognozuoja, kad per artimiausius penkerius metus ūkiai, kurie naudojasi skaitmenine ūkio valdymo platforma, bus gerokai toliau pažengę nei tie, kurie to nedaro.

Dar viena naujiena, kurią konferencijos dalyviams pristatė Tvaraus žemės ūkio projektų vadovas Justinas Sadauskas – įmonės „Agrokoncernas“ kuriama anglies kreditų programa.

„Į šią programą įtraukėme ir beveik 30 tūkst. hektarų „Agrokoncerno“ ūkiams priklausančių žemių. Tokiu būdu prisidedame prie dirvožemio gerinimo, tvarios žemdirbystės, klimato kaitos švelninimo iniciatyvų ir padedame ūkininkams papildomai užsidirbti iš savo vykdomos veiklos“, – apie programą pasakojo tvarumo specialistas.

Konferencija „Tiksliu žingsniu į ateitį“ buvo organizuojama antrąjį kartą. Tai, kad ji išaugo į dviejų dienų renginį ir sutraukė dvigubai daugiau ūkininkų rodo, kad šalies žemdirbiai aktyviai domisi naujovėmis ir ieško sprendimų, kuriuos galėtų taikyti savo ūkiuose.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama