2022 m. buvo inovacijų, partnerystės ir pažangos įgyvendinant įmonės įsipareigojimus metai, kartu padedant klientams, partneriams ir pasauliui judėti tvaresnės ateities link.
Praėjusieji metai taip pat buvo šeštieji šilčiausi metai istorijoje. Ekstremalūs orai sukėlė niokojančias sausras, miškų gaisrus, badą, potvynius ir nerimą keliančias karščio bangas. Klimato kaitos padariniai jaučiami kaip niekad anksčiau, o planetai šylant, mes ir toliau matysime ir jausime neigiamą poveikį ekosistemoms ir bendruomenėms visame pasaulyje.
„Microsoft“ požiūris į klimato krizės sprendimus prasideda nuo pačios įmonės verslo tvarumo. 2020 m. įmonė prisiėmė drąsius įsipareigojimus: iki 2030 m. būti neigiamo anglies dvideginio, teigiamo vandens balanso, nulio atliekų ir ekosistemas saugančia įmone.
2022 m. „Microsoft“ pristatė „Microsoft Cloud for Sustainability“ ir pažangias pasaulines tvarumo iniciatyvas. Bendrovė siekia įgyvendinti savo 2030 m. tvarumo įsipareigojimus, kurie yra pagrįsti mokslu ir kuriais siekiama apsaugoti ekosistemas bei užkirsti kelią dideliems klimato kaitos padariniams. Kuomet 2020 m. įmonė prisiėmė neigiamo anglies dvideginio balanso įsipareigojimą, tai buvo ne tik iššūkis palaikant verslo tvarumą, bet ir kvietimas pasauliui dalyvauti šioje kelionėje, išradingumą paverčiant veiksmais, o veiksmus – poveikiu. Be neigiamo anglies dvideginio balanso įsipareigojimo, bendrovė padarė nemažą pažangą siekdama 2030 m. įsipareigojimų vandens, atliekų ir ekosistemų srityse:
• Neigiamas anglies dvideginio balansas. Nors verslo augimas praėjusiais metais siekė 18 proc., bendrovė sėkmingai sumažino bendrą emisiją 0,5 proc. Toliau stengiamasi sumažinti 1 ir 2 srities išmetamų teršalų kiekį iki beveik nulio, tačiau 3 srities išmetamųjų teršalų (kuri sudaro 96 proc. išmetamų teršalų) sprendimai yra didžiausias dekarbonizacijos tikslas. Įgalinti savo klientus ir partnerius bus labai svarbu siekiant šio tikslo.
• Teigiamas vandens balansas. „Microsoft“ sudarė sutartis dėl pagalbos daugiau kaip 15,6 mln. kubinių metrų vandens, aprūpindama daugiau kaip 850 000 žmonių švariu vandeniu ir sanitarinėmis sąlygomis, įskaitant 163 000 Brazilijoje, Indijoje, Indonezijoje ir Meksikoje. Bendras bendrovės vykdomų vandens papildymo projektų skaičius šiuo metu siekia 35 mln. kubinių metrų.
• Nulis atliekų. Visos debesies aparatinės įrangos pakartotinio panaudojimo ir perdirbimo rodikliai pasiekė 82 proc., todėl artėjama prie 2030 m. įmonės tikslo – 90 proc. „Microsoft“ taip pat sumažino vienkartinio plastiko kiekį savo pakuotėse iki 3,3 proc. ir planuoja iki 2025 m. jį pašalinti, o 12 159 metrines tonas kietųjų atliekų pašalino iš sąvartynų.
• Ekosistemų apsauga. 2022 m. „Microsoft“ sudarė sutartis dėl 12 000 akrų žemės apsaugos, viršydama šiuo metu naudojamą 11 200 akrų žemės plotą ir įsipareigojo apsaugoti daugiau žemės nei naudoja.
Dauguma „Microsoft“ klientų įsipareigojo sumažinti savo anglies pėdsaką, o bendrovė padeda jiems šiuos įsipareigojimus paversti pažanga. Dalis jų yra „Microsoft Cloud for Sustainability“, startavusi 2022 m. birželio mėn. bei siūlanti skaitmeninius įrankius išmetamiesiems teršalams matuoti ir sumažinti; „Emissions Impact Dashboard“ atnaujinimai padeda „Azure“ klientams suprasti jų debesies naudojimo emisijas ir išvengtas emisijas; „Microsoft Planetary Computer“ išankstinė peržiūra naudoja dirbtinį intelektą ir geoerdvinius duomenis, kad padėtų klientams valdyti ekosistemas ir klimato riziką.
Dešimtmetis inovacijų ir ryžtingų veiksmų
„Microsoft“ yra tvirtai įsipareigojusi panaudoti savo balsą, kad paveiktų tvarumo politiką visame pasaulyje, remdama viešosios politikos iniciatyvas, skirtas paspartinti anglies dvideginio ataskaitų teikimą, jo mažinimą ir pašalinimą, perėjimą prie švarios energijos, prieigą prie vandens ir streso mažinimą bei galimybę matuoti, valdyti ir apsaugoti ekosistemas. 2022 m. „Microsoft“, „ClimateWorks Foundation“ ir daugiau kaip 20 lyderiaujančių organizacijų pradėjo svarbią naują iniciatyvą „Carbon Call“. Bendrovė investuoja į klimato inovacijų spartinimą per 1 mlrd. USD Klimato inovacijų fondą. 2022 m. lapkričio mėn. „Microsoft“ ir BCG paskelbė naują ataskaitą „Tvarumo įgūdžių spragų šalinimas: pagalba įmonėms pereinant nuo įsipareigojimų prie pažangos“. Šioje ataskaitoje pabrėžiamas poreikis, kad darbdaviai ir vyriausybės investuotų į dabartinės darbo jėgos kvalifikacijos kėlimą pasitelkiant mokymosi iniciatyvas, orientuotas į tvarumo žinias ir įgūdžius, ugdant naują kartą tvarumo darbams ateityje.
„Mes „Microsoft“ ir toliau darome stabilią pažangą ir tvirtai laikomės savo tvarumo įsipareigojimų – iki 2030 m. būti neigiamo anglies dvideginio, teigiamo vandens balanso ir nulinių atliekų įmone, saugančia ekosistemas. Kaip technologijų įmonė tikime, kad esminis mūsų indėlis yra padėti savo klientams ir partneriams pereiti nuo klimato įsipareigojimų prie pažangos. Taigi, mums Vidurio Europoje svarbiausia padėti savo klientams ir partneriams siekti tvarumo rezultatų naudojant prieinamas debesies ir skaitmenines technologijas, tokias kaip „Microsoft Cloud for Sustainability“, o, taip pat plėsti šią sritį pasitelkiant DI ir tobulinant ateities tvarumo darbo jėgą“, – sakė „Microsoft“ Vidurio Europos tvarumo vadovė Petra Čiček.
Bendrovė optimistiškai žiūri į pasaulinės ekonomikos dekarbonizaciją, kartu augant kaip bendruomenei. Siekdama kovoti su klimato krize, ji investuos į tris sritis: dirbtinio intelekto sprendimų tobulinimą, tvarumo rinkų spartinimą ir išmetamųjų teršalų matavimo įrankių kūrimą. Šis dešimtmetis reikalauja inovacijų ir veiksmų – nuo dirbtinio intelekto naudojimo tvarumui užtikrinti iki naujų partnerysčių kūrimo. „Microsoft“ yra įsipareigojusi siekti tvarumo kaip įmonė, technologijų tiekėja ir pasaulio pilietė.
Visą ataskaitą galite peržiūrėti čia.