Lietuvos dirbtinio intelekto asociacija kartu su EEML vasaros mokyklos organizatoriais Liepos 6-14 d. Vilniuje organizavo didžiausią regione mašininio mokymo mokyklą EEML’22 skirtą doktorantams ir jauniesiems mokslininkams.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Renginyje vykusiame hibridiniu formatu pranešimus skaitė mokslininkai iš vedančiųjų pasaulio universitetų ir privačių laboratorijų iš UK, Kanados, JAV ir tt. (Oksfordo universiteto, Makgilio universiteto, „DeepMind“, „Google Brain“, „ServiceNow“) , bei gyvai pakvietė kiek daugiau nei 130 dalyvių iš 26 šalių, bei 270 dalyvių kurie buvo kviečiami stebėti renginį nuotoliniu būdu.
Pirmas tris dienas nuotoliniu būdu vykusios paskaitos supažindino su Giliojo mokymosi metodais, taikymais kompiuterinėje regoje ir kalbos atpažinime, bei supažindino su skatinamojo mokymo metodais. Paskutinės keturios dienos vyko hibridiniu formatu paskaitoms vykstant VU Matematikos ir informatikos fakultete. Jų metu vyko ne tik paskaitos, bet ir atviros diskusijos apie gerąsias mašininio mokymo praktikas, mokslinius tyrimus Lietuvoje dirbtinio intelekto technologijų srityje, bei startuolių ekosistemą. Vasaros mokyklos metu vyko dirbtuvės ir praktiniai užsiėmimai, kurių metu dalyviai galėjo praktiškai išbandyti taikomus metodus ir jų veikimą.
Didžiausią susidomėjimą kėlė, paskaitos skaitomos didelio būrio šiuo metu pasaulyje gerai žinomų mokslininkų: Aditya Ramesh („OpenAI“), Alex Drouin (Lavalio universitetas / „ServiceNow“), Doina Precup (Makgilio universitetas / „DeepMind“), Finale Doshi-Velez (Harvardo universitetas), Harm de Vries („ServiceNow“), Gintarė Karolina Džiugaitė (Makgilio universitetas / „Google“), Matus Telgarsky (Ilinojaus universitetas), Michal Valko („DeepMind“), Moritz Hardt (Makso Planko institutas), Hannes Stark (MIT), Razvan Pascanu („DeepMind“), Suriya Gunasekar („Microsoft Research Redmond“), Tara Sainath („Google Research“), Thomas Kipf („Google Research“), Victor Lempitsky, Yee Whye Teh (Oksfordo universitetas / „DeepMind“).
Diskusijų metu buvo diskutuojama, kaip įtraukti ir skatinti susidomėjimą šiomis temomis ir daugiau studentų ir doktorantų Lietuvoje dalyvauti tokiuose renginiuose, bei kaip skatinti mokslo konkurencingumą ir tarptautiškumą, nes šiuo metu Lietuvoje nėra mokslininkų ir mokslinių grupių, kurios publikuotų savo darbus geriausiuose informatikos konferencijose (CVPR, „NeurIPS“, ICML ir pan.).
„Didžiausią vertę renginio dalyviams – galimybė bendrauti ir užmegsti bendradarbiavimo ryšius su viso pasaulio mokslininkais ir doktorantais dirbančiais šioje srityje. Paskaitos buvo nepaprastai įdomios, bet patarimai iš žymių ir daug pasiekusių mokslininkų kuriančių inovacijas mašininio mokymosi srityje buvo išties neįkainojami“, – teigė Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos prezidentas ir vienas iš renginio organizatorių Dovydas Čeilutka.
„Labai smagu matyti ne tik doktorantus iš visos Europos susirinkusius į Vilnių, kelti savo kvalifikacijos, bet ir visą būrį garsių ir pasaulyje vedančiųjų informatikos mokslininkų iš „Google Brain“, „Deepmind“, Oksfordo sutikusių vesti paskaitas ir mentoriauti šiame renginyje“, – mintimis dalijosi vienas iš organizatorių dr. Linas Petkevičius.
„Labai džiugu, jog mašininio mokymosi vasaros mokykla organizuota Vilniuje sulaukė tarptautinio pasisekimo. Į Vilnių atvyko ir pranešimus skaitė vedantieji mokslininkai iš pirmaujančių pasaulio laboratorijų, tokių kaip „Google Brain“ ir „DeepMind“. Lietuvos ir užsienio studentai ir doktorantai vasaros mokyklą paliko įkvėpti ir nekantraujantys siekti tolimesnės mokslinės karjeros, nesvarbu, ar tai būtų industrija, ar akademinė aplinka. Tai mažas, bet jaudinantis, pradinis Lietuvos žingsnis link pripažinimo tarptautinėje mašininio mokymosi ir dirbtinio intelekto bendruomenėje. Esu tikras, kad artimiausiu metu būtent Lietuvos akademinės ir industrijos mokslininkai bus labiau matomi kaip mašininio mokymosi, statistikos ir informatikos srities specialistai ir nuolat kviečiami dalintis savo žiniomis vasaros mokyklose ir konferencijose užsienyje“, – apie renginį sakė Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos valdybos narys, „Vinted“ vyriausiasis mokslininkas, bei vienas iš organizatorių Jev Gamper.
Renginio medžiaga pasiekiama „Youtube“ kanale EEML.