Elektronika.lt
 2025 m. sausio 11 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 11 d. 13:28
Dopaminas ir mūsų kasdienybė: kaip socialiniai tinklai „apdovanoja“ smegenis?
Sausio 10 d. 17:25
Abiturientų dilema: kaip išsirinkti tinkamą karjeros kelią?
Sausio 10 d. 14:23
„Samsung“ CES parodos naujienos: DI gins namus nuo programišių ir atpažins šeimos narius
Sausio 10 d. 11:40
Tiksliausios prognozės 2025 metams, kurios buvo pateiktos dar prieš 100 metų
Sausio 10 d. 08:41
Telefoniniai sukčiai koordinuotai taikosi į klientus Lietuvoje, naudojasi „Facebook“
Sausio 9 d. 20:22
Nuo pasiūlymo investuoti iki socialinių tinklų paskyros nulaužimo – kaip sukčiai jus pergudrauja
Sausio 9 d. 17:17
DORA reglamentas: dar aukštesni kibernetinio saugumo standartai finansų sektoriui
Sausio 9 d. 14:45
„Samsung“ pristatė naują DI televizorių liniją: stebės namus ir atpažins filmų aktorius
Sausio 9 d. 11:28
Statistika negailestinga: skaitmeninių sprendimų trūkumas kuria palankią terpę sukčiams
Sausio 9 d. 08:28
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Kokio technologinio proveržio tikėtis ateityje ir kas laukia pasirinkusių IT profesiją?

Publikuota: 2022-05-17 08:20
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Jau daugiau kaip 20 metų patirtį IT srityje sukaupęs Rimantas Benetis rinktis technologijų sektorių pataria ne dėl solidaus atlyginimo ar visame pasaulyje išaugusio IT sprendimų populiarumo, o pirmiausia todėl, kad dinamiška ir konkurencinga IT rinka užtikrins nuolatines profesinio tobulėjimo galimybes bei įdomius, nenuobodžius kasdienius iššūkius.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

„Programavimo sritį ar IT profesiją šiandien turi rinktis tie, kurie nori kūrybiško ir dinamiško darbo“, – įsitikinęs JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ Technologijų direktorius Rimantas Benetis.

Kokio technologinio proveržio tikėtis ateityje ir kas laukia pasirinkusių IT profesiją?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Jau daugiau kaip 20 metų patirtį IT srityje sukaupęs R. Benetis rinktis technologijų sektorių pataria ne dėl solidaus atlyginimo ar visame pasaulyje išaugusio IT sprendimų populiarumo, o pirmiausia todėl, kad dinamiška ir konkurencinga IT rinka užtikrins nuolatines profesinio tobulėjimo galimybes bei įdomius, nenuobodžius kasdienius iššūkius.

Poreikis išliks didesnis nei pasiūla

Technologijų direktorius yra įsitikinęs, kad visų IT srities specialistų poreikis bei populiarumas nesumažės ir artimiausią dešimtmetį. Šiuo metu specialistų paklausa ypač auga, o poreikis jau keleri metai išlieka didesnis nei pasiūla, tokia situacija yra ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, todėl turės didėti ir darbo efektyvumas.

„Didžiausias augimas šiuo metu vyksta duomenų inžinerijos erdvėje, duomenų kiekiai auga beprotišku tempu. Įmonės ieško būdų kaip išnaudoti sukauptus duomenis, todėl visos sritys, susijusios su duomenų surinkimu ir apdorojimu yra „ant bangos“. Taip pat auga ir kitos sritys, tokios kaip daiktų internetas, įskaitant ir automobilius. Toliau į ateitį žiūrint, jau galima pradėti galvoti ir apie „meta“ pasaulio kūrimą. Reiktų nepamiršti kito svarbaus aspekto, programos sensta, tad reikia perdaryti ir tai, kas jau yra sukurta. Todėl visiems, svarstantiems ir nežinantiems, ar programavimas galėtų būti jų pašaukimas, tiesiog reikėtų pabandyti pažvelgti į šią profesiją plačiau. Jei neplanuojate rinktis IT studijų, tiesiog užsirašykite į būrelį, akademiją, pabandykite suprogramuoti robotuką, pasidomėti populiariausiomis programavimo kalbomis internete. Tai gali būti įdomaus profesinio kelio pradžia. Viskas yra įmanoma, tik jeigu yra daug motyvacijos ir užsispyrimo“, – pataria R. Benetis.

Programuoti gali išmokti visi

Anot technologijų direktoriaus, nors daugelis išsigąsta gana daug žinių ir kompetencijų reikalaujančios techninės dalies išmanymo, tačiau tai nėra taip sudėtinga, kaip daugeliui atrodo.

„Programuotojo darbas labiausiai žavi todėl, kad gali išspręsti pačias įvairiausias problemas, turi nuolat mokytis vis naujų dalykų. Spektras iš tiesų platus, o visuomet norisi darbą atlikti geriau, kokybiškiau. Tai ir yra tas variklis, kuris kasdien padeda judėti į priekį. Žinoma, reikia analitinio mąstymo, bet išmokti programuoti tikrai gali visi. Programavimas – labai įvairialypė profesija, kurioje kiekvienas gali atrasti sau mieliausią darbo specifiką. Su programavimu glaudžiai susijusios ir kitos sritys – dizainas, programinės įrangos testavimas ir daugelis kitų. Ši profesija žavi savo dinamiškumu – negali užsistovėti vietoje, turi nuolat mokytis, tad ir nuobodu nebūna. Tokiame darbe yra mažai rutinos. Kaip svarbius sugebėjimus šiai profesijai šiandien akcentuočiau komandinį darbą, bendravimo įgūdžius, gebėjimą spręsti konfliktus. Požiūris į darbą ir asmeninės savybės turi lemiamos reikšmės IT profesijose, nes techninius dalykus yra lengviau išmokyti nei pakeisti žmogaus nusistatymą“, – įsitikinęs R. Benetis.

Būtina domėtis ir kitomis sritimis

„Devbridge“ technologijų direktorius yra įsitikinęs, kad technologijų pažanga, milžiniškas greitis ir toliau išliks IT sektoriaus skiriamuoju bruožu. Šiandien nepriekaištinga darbo kokybė ir gebėjimas klientams ne tik sukurti programinę įrangą, bet ir padėti auginti verslo rezultatus yra svarbiausias faktorius IT įmonėms, norinčioms išlikti rinkos lyderėmis ir konkuruoti dėl pasaulinių užsakymų. Todėl mažiau tiesiogiai susidūrę su programuotojo darbu retai nutuokia, kad šiame darbe turi gerai išmanyti ir kitas disciplinas.

„Svarstantiems apie programuotojo darbą reiktų pasiruošti nuolatiniam naujų dalykų mokymuisi ir pažinimui, tai yra didžiulis privalumas. Programavimas – tai veiksmų skaldymas į mažesnius vienetus. Reikia ne tik inžinieriams reikalingų savybių. Programuotojas turi mokėti programavimo problemą paaiškinti paprastai, viešojo kalbėjimo įgūdžiai čia irgi yra svarbūs, kaip ir mokėti perprasti kliento verslo specifiką. IT sritis yra labai plati, todėl visada galima rasti tai, kas labiausia patinka (programavimas, testavimas, duomenų analitika, dirbtinis intelektas). Pavyzdžiui, kurdamas finansinę programą, turi suvokti kaip veikia finansai, medicininę – žinoti anatomijos pagrindus ir pan. Kartą pats turėjau atsiversti ir prisiminti 7-os klasės geometrijos vadovėlį. Man per savo karjerą teko išbandyti įvairiausių sričių, todėl esu nuolatinių pokyčių sūkuryje“, – patirtimi dalijosi vadovas.

Monotonija darbe aplenks

R. Benečio teigimu, nors karjeros pradžioje programuotojai techninio darbo turi daugiau, o kylant kvalifikacijai žmogus vis labiau įtraukiamas į įvairius procesus, bendravimą su klientais, todėl ir atsakomybės tenka daugiau.

„Kuo toliau, tuo daugiau matysime technologijų jungimo į vieną visumą, tai ne tik leis pagaminti dar labiau efektyvesnių produktų, bet ir leis sukurti visiškai naujų, inovatyvių produktų, kurie palengvins eilinių vartotojų gyvenimą. Šiandien labai daug yra investuojama į produktų patariamąsias funkcijas, kurios yra paremtos automatizavimo procesais, tokiais kaip ML (angl. Machine Learning), todėl ateityje daugės autonomiškai sprendimus priimančių sistemų kiekis. Tai didins esamų sektorių našumą, o galbūt ir išaugins šiuo metu dar neegzistuojančių verslų. Pavyzdžiui, greitai nebereikės namuose reguliuoti šilumos patiems, daiktų interneto technologiniai sprendimai leis automatiškai surinkti reikalingą informaciją, o kompiuteris parinks efektyviausią valdymą, atsižvelgdamas ne tik į oro sąlygas, prognozes, bet ir įvairiausius kitus veiksnius. Todėl ir toliau augs IT specialistų paklausa, didės projektų apimtys, kurie įneš į jų kasdienius darbus dar įvairesnius sprendimus ir technologijas“, – sako direktorius.

Atlygio ribas nulemia kompetencijos

Anot R. Benečio, šiandien rinkoje taip trokštamiems specialistams siūlomas dažnai vidutinį atlyginimą šalyje gerokai viršijantis atlygis. Nors paprastai programuotojai gali nesukti galvos dėl finansinės gerovės, leisti sau užsiimti mėgstamais hobiais, keliauti, tačiau tik pradėjus karjerą jaunam programuotojui aukso kalnų nereikėtų tikėtis.

„Augant kvalifikacijai auga ir už darbą skiriamas atlygis. Pačioje pradžioje atlygis siekia Lietuvos vidurkį, tačiau tobulėjant jis labai greitai kyla, jau po pusmečio, metų programuotojo alga gali augti dvigubai ir daugiau. Programuotojo atlygio ribos yra išties plačios. Visada sakau, jog mes visi savo atlyginimą ne gauname, o užsidirbame. Taisyklė paprasta – jeigu žmogus gali daryti sudėtingesnius darbus, jis už tai ir gauna atitinkamai daugiau. Tačiau rinktis savo gyvenimo profesiją pagal atlyginimo dydį nereikėtų, daug daugiau suteikia darbas tarpkultūrinėje aplinkoje, galimybė nuolat keisti profesinę kryptį nuo testuotojo iki programuotojo ar verslo analitiko, ar kurti produktus klientams, kurie juos pasitelkia verslo valdymui ar procesų automatizavimui visame pasaulyje. Dirbame su didžiausiais rinkos lyderiais Šiaurės Amerikoje ir Vakarų Europoje. Jie mūsų produktus pasitelkia kasdien atlikti svarbiausias savo verslo funkcijas, o tai savaime diktuoja, kad mums teks visą laiką mokytis naujų produktų kūrimo, technologijų, nišinių verslo sričių, tai ir nulemia mūsų įdomius kasdieninius darbus“, – pabrėžė Technologijų direktorius.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama