Beveik visą savaitę trukusi didžiausia visame pasaulyje informacinių bei telekomunikacinių technologijų paroda „CeBIT 2005“ baigėsi kovo 16 dieną. Kuo ši paroda nustebino eilinius lankytojus? Ką pristatė vartotojams? Kokias ateities technologijas pristatė didžiausios pasaulio ITT įmonės?
Parodos rengėjai ir 6 tūkst. 115 organizacijų iš 65 pasaulio valstybių, atrodo, tikrai pasistengė ir parodos šūkį „Pajuskime rytdienos dvasią“ pateisino visu šimtu dešimčia procentų. Šioje, jau devynioliktą kartą Vokietijoje, Hanoveryje surengtoje grandiozinėje ITT parodoje buvo pristatyta nemažai moderniausių laimėjimų, puikiausių novatoriškų sprendimų ir pasiūlytas ne vienas ateities sprendimas, ateityje pakeisiantis nemažai populiarių rinkų.
Kaip ir kasmet, didelis dėmesys skiriamas telekomunikacijų rinkai. Didžiausios pasaulio „smartfonų“, arba intelektualiųjų telefonų, kompanijos varžėsi, kurios iš jų telefonas gražesnis ir „protingesnis“, nešiojamųjų kompiuterių gamintojai „varžėsi“ greitesnio, pigesnio, ergonomiškesnio bei funkcionalesnio modelio rinkimuose. Itin retas žymesnės telekomunikacijų rinkos kompanijos gaminys vis dar neturėjo bevielio „Wi-Fi“ ryšio, o nemažai tokių gaminių puikavosi ir tokiomis technologijomis, kaip „VoIP“ (internetinė telefonija) ar pasaulinė vietos nustatymo (navigacijos) sistema GPS.
Vienais iš svarbiausių ateities IT rinkos sprendimų parodos dalyviai ir patys organizatoriai įvardina metanolio energijos elementus, ateityje tikriausiai visiškai iš rinkos išstumsiančius ličio jonų baterijas, bei trečios ir ketvirtos kartos (3G ir 4G) mobiliojo ryšio galimybes, kurios vis dar labai nepopuliarios.
Didžiulis dėmesys Vidurio-Rytų Europai
Didžiulis dėmesys parodos metu buvo skirtas naujosioms Europos Sąjungos narėms iš Vidurio bei Rytų Europos (VRE) rinkos. Šios rinkos – vienos sparčiausiai augančių ICT (information and communication technologies) rinkų. Nors nemažai kompanijų vis dar bijo čia investuoti. Visame pasaulyje garsios informacinių technologijų bei telekomunikacijų kompanijos „GfK Marketing Services“ IT Tyrimų Vadovas Europoje dr. Rudolfas Aunkoferis įsitikinęs, jog taip bijoti nederėtų. „CeBIT“ parodos metu jis išsamiai papasakojo apie produktų platinimą VRE rinkose. Pasak jo, VRE rinka, nors ir iki galo dar neatrasta, bet labai patraukli ir suteikia naujų galimybių logistikai bei platinimui.
„Šios naujos rinkos – tai gana didžiulis rinkos potencialas daugumai IT kompanijų. Bet kokiu atveju, VRE kanalai ir jų struktūra skiriasi nuo Vakarų Europos, nors, tiesą sakant, šie kanalai greitai pasiveja naujausius vakarietiškus standartus. Jeigu minėsime esminius skirtumus – IT specialistai VRE perka produktus iš mažiau platintojų, nei V. Europoje. Vidutiniškai iš maždaug penkių platintojų, tuo tarpu šis skaičius V. Europoje siekia šešis. IT specialistai teigia per metus pakeičiantys bent vieną platintoją, iš kurio reguliariai pirko produktus. Šis skaičius didžiausias Rusijoje ir čia siekia 45 procentus. Tai priveda prie tokios rinkos situacijos, kai prekiautojai turi bent kartą per metus apžvelgti savo platinimą. Arba priešingu atveju rizikuoja susidurti su grėsme, jog jų klientais tiesiog pakeis platintoją ir taip sumažins pajamas. O kodėl keičiami partneriai? Labai paprasta – dėl kainų. Todėl platinimo partneriai labai svarbūs – jei jie parinkti teisingai, tuomet prekiautojai laimi dvigubai“, – teigia dr. Rudolfas Aunkoferis.
„CeBIT“ baigėsi... „CeBIT“ tęsiasi!
Jei nespėjote nuvykti į Hanoverį, nesisielokite. Mat „cebitas“ dar anaiptol nesibaigia – šios ITT parodos renginiai vyksta ne tik Vokietijoje, bet ir kituose kontinentuose. Tai – mažesnės parodos, skirtos daug mažesnėms, specifinėms rinkoms.
Gegužės mėnesį „CeBIT“ persikels į Aziją, kur Šanchajuje, Kinijoje vyks „CeBIT Asia“ renginiai. Vos pasibaigus šiems, gegužės 24–26 dienomis paroda kelsis į „žaliąjį kontinentą“ – Sidnėjuje jau ketvirtą kartą vyks „CeBIT Australia“ paroda.
Kaip ir kasmet, „CeBIT“ organizatoriai kelsis ir už Atlanto. Long Beache, Kalifornijos valstijoje gegužės 31 – liepos 2 dienomis vyks ISCe paroda konferencija, skirta palydoviniam ryšiui.
Rudenį „CeBIT“ kelsis į Stambulą, kuriame rugsėjo 6–11 dienomis vyks „CeBIT Bilisim Eurasia“ paroda. Tarptautinių „CeBIT“ parodų maratoną užbaigs tas pats Stambulas, kuriame lapkričio mėnesį vyks „CeBIT Broadcast Cable+Satelite Eurasia“ renginiai, skirti televizijos bei radijo rinkai Turkijoje, pietryčių Europoje bei Viduriniuosiuose Rytuose.
Straipsnį pateikė UAB „Penki kontinentai“.