Pietų Korėjoje moteris išgyveno „susitikimą“ su mirusia dukrele – jos išvaizdą ir balsą atkūrė virtualioje realybėje viename iš televizijos šou. Itin emocinga ir jautri scena iškėlė audringas diskusijas dėl „skaitmeninės mirties“.
„YouTube“ stopkadras („mbcdocumentary“ nuotr.)
Vasario 6-ąją laidoje „Meeting You“ buvo parodytas nestandartinis epizodas: korėjietė Jang Ji-sung buvo suteikta galimybė „pabendrauti“ su nuo ligos mirusia dukrele virtualioje realybėje.
Jang dukra Nayeon mirė 2016-aisiais nuo leukemijos. Siaubingą smūgį išgyvenusi moteris pasidarė savo dukters vardo tatuiruotę, o jos pelenus patalpino į pakabuką, kurio nenusiima jau ketverius metus.
Profesionali televizijos komanda dirbo 8 mėnesius tam, kad galėtų detaliai atkurti Nayeon virtualioje realybėje (VR): jos išvaizdą, balsą, veido mimikas. Laidos autoriai pasinaudojo judesiu perėmimo technologijomis, kad mergaitės išvaizda ir elgesys atrodytų kuo natūralesni. Laidos metu Jang ir Nayeon susitikimas įvyko VR atkurtame realiame parke, kur jos abi vaikščiodavo realybėje.
„Susitikimo“ metu moteriai ant galvos užmovė VR realybės šalmą ir pirštines, kurios leidžia imituoti prisilietimus. Taip ji „atsidūrė“ parke, kur pamatė savo dukrą. Trumpo dialogo metu virtuali Nayon savo mamos paklausė: „Kur tu buvai, mama? Ar tu apie mane galvojai?“ Ji taip pat pasakė, kad labai pasiilgo mamytės.
Moteris baiminosi „liestis“ prie virtualios dukters, tačiau galų gale išdrįso. Moteris pradėjo verkti, kuomet virtualiai prisilietė prie mirusios dukters. Filmavimo metu studijoje buvo vyras ir kiti du Jang vaikai.
Vėliau aplinka pasikeitė į mergaitės gimtadienio vakarėlį, kuriame buvo tik ji ir jos mama. Nayeon užpūtė ant torto žvakutes ir palinkėjo, kad jos mama daugiau niekada neverktų.
Vėliau Jang aprašė šį virtualų susitikimą tinklaraštyje, kurį uždarė po lankytojų antplūdžio – po laidos ji sulaukė daug dėmesio iš žmonių, kurie norėjo suvokti, ką jautė motina.
„Galbūt tai ir yra rojus. Aš išvydau Nayon, kuri kalbėjo su šypsena, ir tai buvo labai trumpos, tačiau tuo pat metu ir labai laimingos akimirkos. Lyg būčiau susapnavusi tai, apie ką visada svajojau“, – rašė ji.
Žiniasklaidoje kilo diskusija, ar toks VR panaudojimas neprasilenkia su etika.
„Tai vienas iš tų dalykų, apie kuriuos galvojau, kad turime dar 5-10 metų pasirengti. Ir neaišku, kaip tai ateityje atsilieps motinai“, – rašoma „Kotaku“.
Pati mama nemato problemų dėl dalyvavimo šiame šou. Jos teigimu, po ketverių metų ji suprato, kad turi daugiau mylėti savo mirusią dukrą, o ne liūdėti ir kankinti save pačią.