Elektronika.lt
 2025 m. sausio 15 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 15 d. 14:45
Kaip tinkamai suplanuoti namų apšvietimą? Ekspertas pataria, į ką atkreipti dėmesį
Sausio 15 d. 11:51
LG pristatė naujus garso produktus: pademonstruoti „xboom by will.i.am“ garsiakalbiai ir „xboom Buds“ ausinukai
Sausio 15 d. 08:26
Socialiniuose tinkluose plinta suklastotos bankų reklamos: patikėję gali skaudžiai nudegti
Sausio 14 d. 20:25
Kas penktas lietuvis patiria nemigą: ar tai susiję su naršymu soc. tinkluose?
Sausio 14 d. 17:36
Iš gerų – į geriausius: atskleidė, ko reikia norint tapti geriausiu programuotoju
Sausio 14 d. 14:19
Skaitmeninė rinkodara 2025-aisiais: DI ir toliau triumfuos, verta susirūpinti klientų duomenų apsauga
Sausio 14 d. 11:18
„Samsung“ demonstruoja savo technologinę pažangą
Sausio 14 d. 08:26
„Apple“ naujienos: kaip nauja greitesnės paieškos funkcija keičia jūsų nuotraukų privatumo taisykles?
Sausio 13 d. 20:15
Ekspertas: parama energijos kaupikliams įsigyti prisidės ir prie mitų apie šią technologiją išsklaidymo
Sausio 13 d. 17:25
Baltijos šalių skirtumai: dūmų detektorius namuose naudoja 94 proc. estų ir tik 65 proc. Lietuvos žmonių
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Sukčiai per mėnesį iš vilniečio pasisavino du telefonus: apie tokias pinkles dar nebuvo girdėjęs

Publikuota: 2020-01-23 12:31
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Vytautė Merkytė
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Vilniečiui Ryčiui (vardas ir pavardė žinomi redakcijai – DELFI) tikrai nepasisekė – vaikinas per gruodžio mėnesį neteko dviejų „iPhone“ telefonų. Jie, dėl kelių vilniečio klaidų, atiteko sukčiams į rankas ir vargu, ar kada nors sugrįš pas teisėtą šeimininką. Rytis perspėja visus: niekam neteikite savo asmeninių duomenų.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Vilniečiui Ryčiui (vardas ir pavardė žinomi redakcijai – DELFI) tikrai nepasisekė – vaikinas per gruodžio mėnesį neteko dviejų „iPhone“ telefonų. Jie, dėl kelių vilniečio klaidų, atiteko sukčiams į rankas ir vargu, ar kada nors sugrįš pas teisėtą šeimininką. Rytis perspėja visus: niekam neteikite savo asmeninių duomenų.

Nukeliavo į lombardą

Sukčiai bando pasisavinti telefoną © Skaitytojo nuotr.
Sukčiai bando pasisavinti telefoną
© Skaitytojo nuotr.

Vaikinas pasakoja, kad praėjusių metų gruodžio mėnesio pradžioje jis pametė savo „iPhone Xs“. „Negaliu pasakyti, ar telefoną pavogė ar aš jį pamečiau, nes vartojau alkoholio. Ketvirtadienio vakarą bare palikau striukę. Kitą dieną atėjęs į barą atsiimti striukę, jos kišenėje radau raktus ir kitus daiktus, bet neradau telefono“, – pasakoja Rytis.

Rytis pamena, kad ėmė telefono ieškoti per programėlę „Find my iPhone“ (liet. surask mano „iPhone“ – DELFI). Programėlė buvo užfiksavusi paskutinę dar įjungto telefono buvimo vietą – tai ir buvo baras, kuriame vilnietis paliko striukę. Tačiau bare telefono nerado. Telefono vieta yra rodoma tik tada, kai telefonas yra įjungtas. Ryčio telefoną radę asmenys penktadienį jį laikė išjungtą.

„Šeštadienį įsijungė aliarmas – mano telefonas buvo įjungtas Sodų gatvėje, prie Vilniaus autobusų stoties. Bet jis buvo įjungtas gal tik minutę. Buvau pasižymėjęs telefono buvimo vietą ir per „Google maps“ pasižiūrėjau, kad ten galimai yra lombardo kioskeliai. Niekur nesikreipiau dėl to, policijoje jau buvo užpildytas raportas, kad dingo telefonas“, – sako Rytis.

Vaikinas buvo nurodęs ir draugės kontaktinius duomenis, į kurią turėtų kreiptis telefoną radę asmenys. Kadangi sukčiai nežinojo telefono „PIN“ kodo, įjungę telefoną jie galėjo matyti tik žinutę su nurodytais kontaktais.

„Sekmadienį draugė gavo žinutę: jūsų telefonas rastas, prisijunkite prie savo „iCloud“ ir parodysime, kur jis yra. Mes paspaudėme tą nuorodą, suvedėme mano „iCloud“ prisijungimo duomenis. Pasirodo, ten buvo netikras puslapis. Jau po minutės telefono nebebuvo mano įrenginių sąraše ir jo nebegalėjau ieškoti. Jį spėjo „nuhakinti“, – sako Rytis.

Tas pats scenarijus antrą kartą

Tačiau vaikino negandos taip nesibaigė – Naujųjų metų naktį jis pametė naują „iPhone 11 Pro“. „Su juo situacija buvo kiek kitokia: telefoną radę asmenys jį vis įjungdavo ir išjungdavo. Pirminė telefono vieta buvo Perkūnkiemis, po to Kalvarijų gatvė.

Kalvarijų g. 137 telefonas buvo įjungtas net du kartus. Tai kartą ten važiavau su policija. Ėjome per pastatą, buvo jau beveik darbo valandų pabaiga. Ten yra įsikūrusi įmonė „Vilpra“, yra daug kabinetų. Yra ir vairavimo mokyklų. Pastate yra daug skirtingų įmonių“, – paiešką pamena Rytis.

Anot jo, vienoje vairavimo mokyklos klasėje policija paprašė žmones ištraukti savo telefonus, Rytis bandė aktyvuoti telefono aliarmą, tačiau šis veikia tik tada, kai telefonas yra įjungtas. Tą kartą telefonas buvo išjungtas. Paieška buvo nesėkminga.

„Po to prasidėjo žinučių ataka: prisijunkite prie savo „iCloud“. Buvo kaip ir pirmą kartą. Taip pat ragino atsakyti į žinutę. Sukčiai apsimetė „Apple“ darbuotojais ir rašė, kad mano telefonas rastas ir pristatytas į policiją, jei norite sužinoti, į kurią nuovadą, tai atsakykite į žinutę“, – pasakoja Rytis.

Anot jo, atsakius į žinutę, sukčiai atsiunčia netikrą nuorodą, į kurią reikia įvesti savo „iCloud“ prisijungimo duomenis.

„Žmonės irgi norėjo mano telefoną „nuhakinti“. Bet jau turėjau patirties, tai neprisijungiau. Tas telefonas dar ir dabar yra mano įrenginių sąraše. Jis yra išjungtas. Policija sakė, kad telefonai atsiranda ir po pusmečio, ir po metų, jei nebus išvežti į Baltarusiją ar dar kitur“, – sako Rytis ir priduria, kad sukčiams net siūlė 100 eurų, jei šie grąžintų telefoną.

Vilnietis sako, kad nesitiki atgauti telefoną. Tačiau kitiems pataria rūpintis savo daiktais labiau nei jis. „Viskas priklauso nuo žmonių, kurie randa telefoną. Manau, kad daugelis žmonių radę naują telefoną, nežinos ką su juo daryti. Akivaizdu, kad abu kartus telefonus radę asmenys žinojo, ką su jais daryti arba kam juos parduoti. Galbūt jie pardavė telefonus į lombardą“, – sako Rytis.

Vyras patikino, kad susisiekė su „Apple“ atstovais ir šie patikino, kad tokių žinučių kompanija savo klientams tikrai nesiunčia. Tai patvirtino ir „Tele2“ atstovas spaudai Andrius Baranauskas. Jis savo ruožtu pridėjo, kad tikrai nerekomenduoja aklai sukčiams atiduoti savo asmeninius duomenis.

Daugiausiai vagysčių – Vilniuje

Lietuvos kriminalinės policijos biuro komunikacija DELFI informavo, kad per 2019 metus užfiksuotos 1144 mobiliojo ryšio telefonų vagystės. Atsakyme rašoma, kad pagal apskrities teritoriją daugiausia vagysčių nustatyta Vilniaus (43 proc.), Kauno (16 proc.) ir Klaipėdos (11,5 proc.) apskrityse.

„Analizuojant telefonų vagysčių vietas, nustatyta, kad didžioji dalis vagysčių įvykdyta lankomose ir atvirose vietose, gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose. Maždaug apie 30 procentų pavogtų telefonų pavyksta aptikti ir grąžinti savininkams“, – rašoma policijos atsakyme.

Policija ragina pranešti apie vagystę. „Taip pat, judant koja kojon su šiuolaikinėmis technologinėmis tendencijomis, rekomenduotina naudotis e. policija paslaugomis (https://www.epolicija.lt/) ir tokiu būdu pranešti apie galimai įvykdytą nusikaltimą. Nereikės niekur eiti, policijos pareigūnas pats susisieks su jumis“, – pataria policijos atstovai.

Sukčiai pavogtus telefonus nori parduoti. Kartais tokiais pirkėjais tampam visai nekalti asmenys. Jeigu gavote pranešimą, kad jūsų įrenginys yra įgytas neteisėtai ir bus blokuojamas, policija rekomenduoja susisiekti su jūsų mobiliojo ryšio operatoriumi, kuris patars, kaip tęsti sklandų naudojimąsi ryšio paslaugomis. „Jei įrenginį įsigijote iš ne oficialių telefonų gamintojų partnerių, o pavyzdžiui, per skelbimus ar iš nepažįstamo asmens ir, jei turite pirkimą įrodančius dokumentus, rekomenduojame įrenginį atnešti ir perduoti artimiausiam policijos komisariatui. Tik tuomet policija galės fiksuoti įvykį ir vykdyti tyrimą dėl žalos atlyginimo.

Todėl ypatingą dėmesį IMEI pasitikrinimui turi skirti gyventojai, kurie telefonus įsigijo iš nepažįstamų asmenų ir (ar) per skelbimų portalus. Patikrinti, ar telefonas yra nevogtas ar pamestas, galima suvedus jo IMEI kodą: http://www.arnevogtas.lt/ar-nevogtas“, – pataria policijos atstovai.

Jeigu Lietuvos policijos tyrimas atskleis, jūsų įsigytas telefonas yra vogtas, padarytą žalą turės atlyginti nusikalstamos veikos kaltininkas. Kokia ir kam buvo padaryta žala – bus sprendžiama tyrimo metu.

„Už nusikalstamą veiką „Vagystė" gresia bauda arba areštas, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų (LR BK 178 str.).

Taip pat rekomenduotume apsilankyti Lietuvos policijos interneto svetainės rubrikoje „Policija pataria“ tema „Ką turėtų žinoti mobiliojo telefono naudotojas“ https://policija.lrv.lt/lt/policija-pataria“, – pataria policijos atstovai.


Delfi.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama