Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 30 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 30 d. 11:38
Trys patarimai, kaip per išpardavimus, didžiąsias šventes apsisaugoti nuo finansinių sukčių
Lapkričio 29 d. 17:47
KTU mokslininkai sukūrė dirbtinio intelekto įrankį depresijos diagnostikai
Lapkričio 29 d. 14:22
Išmanieji telefonai: kaip išsirinkti telefoną, turintį kokybišką ekraną?
Lapkričio 29 d. 11:19
Pajėgiausio prabangaus elektrinio visureigio belaukiant: „Range Rover Electric“ prototipai testuojami ypač karštame ore
Lapkričio 29 d. 08:27
Dirbtinis intelektas kūryboje: partneris ar konkurentas?
Lapkričio 28 d. 20:29
Finansiniai sukčiai metų pabaigoje itin aktyvūs: pateikė patarimus, kaip atpažinti apgaules ir neprarasti pinigų
Lapkričio 28 d. 17:23
Autorių teisių pokyčiai: kas turėtų gauti atlygį už dirbtinio intelekto sugeneruotą paveikslėlį? (1)
Lapkričio 28 d. 14:39
Nuo triukšmo gelbėjatės ausinukais? Vaistininkė – apie tinkamą jų naudojimą
Lapkričio 28 d. 11:23
Nuo idėjos iki grąžos: ko reikia, kad DI sprendimai atsipirktų?
Lapkričio 28 d. 08:27
Vagys savo aukas gali surasti pasitelkiant „Google“ žemėlapių programėlę, tačiau jūs galite užkirsti jiems kelią
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Įspėja dėl naujų „Facebook“ sukčių: galima prarasti tūkstančius eurų

Publikuota: 2020-01-13 08:18
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©tv3.lt
Inf. šaltinis: tv3.lt

Daugiau nei prieš mėnesį internetiniai įsilaužėliai arba dar kitaip vadinami programišiai buvo nusitaikę į Lietuvos įžymybių „Instagramo“ anketas. Šįkart įsilaužėlių taikinyje – socialinio tinklo „Facebook“ verslo puslapiai.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Daugiau nei prieš mėnesį internetiniai įsilaužėliai arba dar kitaip vadinami programišiai buvo nusitaikę į Lietuvos įžymybių „Instagramo“ anketas. Šįkart įsilaužėlių taikinyje – socialinio tinklo „Facebook“ verslo puslapiai.

„Facebook“ reklamos specialistas Donatas Talutis teigia, kad šiuo metu kasdien sulaukia klientų prašymų padėti susigrąžinti pavogtą „Facebook“ verslo puslapį bei atgauti prarastus pinigus.

Įspėja dėl naujų „Facebook“ sukčių: galima prarasti tūkstančius eurų
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com

Pasak specialisto, kiekvienam „Facebook“ verslo puslapiui, kurį vartotojas pradeda reklamuoti, yra sukuriama reklamos paskyra, kuri susiejama su banko kortele, joje esančius pinigus vartotojas ir praranda.

„Kaip viskas vyksta? Vartotojas gauna „Facebook“ pranešimą ant savo puslapio sienos arba jis yra pažymimas tam tikruose pranešimuose, kuriuose teigiama, kad puslapis bus blokuojamas. Norint to išvengti vartotojas kviečiamas spausti ant atsiųstos nuorodos.

Dažniausiai paspaudus ant nuorodos vartotojas praranda savo puslapį, o prie jo reklamos paskyros yra pridedamas naujas vartotojas, kuris turi visas teises reklamuotis naudojantis pavogtos anketos sąskaita“, – vagystės schemą atskleidžia D. Talutis.

Pasak specialisto, dažniausiai įsilaužėliai apgauna vyresnius žmones, turinčius prastesnes bazines žinias apie socialinius tinklus ir jų veikimo principus. Tokie „Facebook“ vartotojai nesuabejoja atsiųsta nuoroda, nes juk pranešimą atsiunčia pats socialinis tinklas „Facebook“, t. y. įsilaužėliai siųsdami nuorodą prisidengia „Facebook“ vardu bei logotipu, todėl vartotojams įtarimų nekyla.

„Vartotojai gali prarasti nuo kelių dešimčių iki kelių tūkstančių eurų. Suma priklauso nuo to, kiek iš viso banko sąskaitoje vartotojas turi pinigų ir kiek jų išleidžia „Facebook“ reklamai. Kartais vartotojai kelias savaites nepastebi įsilaužimo, tokiais atvejais pavogtos sumos būna didesnės“, – aiškina D. Talutis.

Tačiau susigrąžinti tiek pavogtą „Facebook“ puslapį, tiek prarastus pinigus įmanoma. Specialisto teigimu pirmiausia vartotojas turėtų užblokuoti banko kortelę, tada nuėjęs į „Facebook“ nustatymus patikrinti, ar nėra prisijungęs prie paskyros ne su savo įrenginiais, tada pasikeisti slaptažodį ir nustatymuose patikrinti ar nėra prie puslapio prijungtų kitų nežinomų asmenų. Galiausiai reikia parašyti į „Facebook“ klientų aptarnavimo centrą. Paprastai per kelias dienas įsilaužėliai atjungiami nuo puslapio, o pinigai grąžinami.

Tai pat D. Talutis ragina vartotojus atidžiai skaityti siunčiamus pranešimus ir perspėja, kad pats socialinis tinklas „Facebook“ niekada nerašo vartotojams ant sienos ir nežymi jų postuose.

Prarado 3,5 tūkst, eurų

Vilnietis Darius (tikrasis vardas redakcijai žinomas) pasakojo, kad gavęs nuorodą iš socialinio tinklo „Facebook“ su prašymu pakeisti slaptažodį neįtarė nieko blogo. Tačiau tokiu būdu prie vyro paskyros prisijungė rankinėmis Kinijoje prekiaujanti įmonė, kuri iš Dariaus sąskaitos pasisavino 3,5 tūkst. eurų.

„Aš nesekiau savo sąskaitos, kai pamačiau, nuskaičiuotą sumą pagalvojau, kad tiek kainavo mano puslapio reklama. Tik visiškai ištuštėjus sąskaitai supratau, kad kažkas negerai. Tada kreipiausi į pažįstamą, kuri dirba su „Facebook“. Ji man padėjo susisiekti su socialiniu tinklu, nes pats nelabai žinojau ko imtis“, – pasakojo vyras.

Pasak jo, „Facebook“ labai greitai sureagavo ir per porą dienų grąžino puslapį ir pinigus.

Siūlo įžvelgti teigiamą pusę

Kibernetinio saugumo specialistas dr. Vilius Benetis socialinių tinklų vartotojams pataria veiksmų planą numatyti dar prieš įsilaužimą.

„Kiekvieno verslo atstovui būtina pasirūpinti veiklos tęstinumo valdymu. Būtina pagalvoti kiek laiko būtų galima vystyti veiklą praradus puslapį socialiniame tinkle. Galbūt verta vienu metu naudoti du socialinius tinklus. Taip praradus vieną paskyrą, bus galima naudotis kita. Dar svarbu atkreipti dėmesį į naudojamus slaptažodžius, jie turėtų kiekvienoje paskyroje būti skirtingi. Nepatartina naudoti to paties visuose socialiniuose tinkluose“, – pataria specialistas.

Tačiau įvykus įsilaužimui dr. V. Benetis siūlo jame surasti teigiamą poveikį.

„Dažniausiai atakuoja tuos, kurie yra svarbūs ir žinomi. Juk visi dar iki šiol prisimena bandymus „nulaužti“ įžymybių „Instagram“ paskyras. Pats įvykis gal ir nemalonus, tačiau įžymūs žmonės gavo papildomo dėmesio, kuris tikrai buvo naudingas jų žinomumui. Tad kiekvieną įvykį reikėtų vertinti kritišku žvilgsniu, stengtis įžvelgti jo teigiamą pusę“, – teigia specialistas.

Taip pat anot jo, po kiekvieno įsilaužimo tobulėja ir socialinių tinklų algoritmai. Stengiamasi, kad panašūs incidentai nebesikartotų ir vartotojai būtų saugūs.

„Pastebėjus įsilaužimą būtina kreiptis į tiekėją. Žinoma, „Facebook“ paprastai imti ir paskambinti negalima, tačiau galima rašyti laiškus, kuriuose yra galimybė detalizuoti situaciją. Tačiau dar kartą noriu priminti, kad reagavimas į incidentą bus ilgesnis ir sudėtingesnis nei jo prevencija“, – pastebi dr. V. Benetis.

Draudimo galimybė

Siekiant išvengti programišių atakų. galima apsidrausti. Tiesa, tai padaryti gali tik įvairios organizacijos ar institucijos.

Draudimo bendrovės „Rizikos cesija“ rizikų valdymo direktoriaus Lauryno Žilinsko teigimu, vienintelis apsisaugojimas internetinėje erdvėje yra apdairus elgesys. Draudimas apsaugoti negali, tačiau gali sumažinti kibernetinių įsilaužimų finansines pasekmes.

Pasak specialisto, būtina pabrėžti, kad kibernetinių rizikų draudimas visų pirma skirtas atlyginti nuostolius trečiosioms šalims (kitiems), jeigu dėl incidento nukentėjo kiti – buvo atskleista kitų asmenų informacija, nuotraukos ir pan.

Draudimas kompensuoja arba pats samdo ekspertus, skirtus kuo greičiau atkurti veiklą įsilaužtuose kompiuteriuose, paskyrose, kitoje internetinėje erdvėje, serveriuose, ir t. t. Be to, draudimo bendrovės samdyti derybininkai kontaktuoja su programišiais siekiant atkoduoti ir atgauti prarastus duomenis.

„Įmonės, įstaigos ir organizacijos gali apsidrausti kylančias kibernetines rizikas, taip pat tai galėtų padaryti ir asmenys legaliai gaunantys pajamas iš savo internetinės veiklos. Deja, asmeninių erdvių draudimas yra apsunkintas. Lietuvoje registruotos bendrovės kaip atskiro draudimo produkto kibernetinių rizikų draudimo nesiūlo, tik kaip kitų produktų sudedamąją dalį. Tačiau daugumai didžiųjų tarptautinių draudimo bendrovių tai jau tapo kasdieniu draudimu“, – teigia L. Žilinskas.


tv3.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama