Išmanūs mokėjimai, „blockchain“ produktai, inovacijos draudimo srityje, biometrinių duomenų ir kiti atpažinimo sprendimai, naujos platformos investuotojams – su tokiomis inovacijomis finansų sektoriuje galima buvo susipažinti š.m. lapkričio 27-28 d. vykusioje didžiausioje Baltijos ir Šiaurės šalyse tarptautinėje konferencijoje ir parodoje „Fintech Inn 2019“.
Į konferenciją susirinko 3000 dalyvių, 120 pranešėjų iš 70 užsienio šalių, vyko 1100 B2B susitikimų. Ekspozicijų erdvėje dalyvavo daugiau 40 kompanijų iš Lietuvos ir užsienio, kurios pristatė savo produktus verslui, finansinėms institucijoms, bankams bei privatiems klientams. Greta Europos šalių, produktus pristatė ir kompanijos iš Kinijos, Australijos, Brazilijos.
„Ši ekspozicija atspindėjo pasaulines tendencijas „fintech“ srityje. Automatizuoti ir robotizuoti sprendimai, dirbtinis intelektas, debesų kompiuterija, naujausi pasiūlymai kibernetinio saugumo srityje ir „fintech“ startuolių technologinės idėjos sutraukė didelį profesionalų ir technologijų mėgėjų dėmesį, kurie turėjo galimybę dalyvauti praktiniuose B2B susitikimuose ar pristatyti idėjas investuotojams“, – sako konferenciją „Fintech Inn“ organizavusios Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius Kęstutis Šetkus.
Skaitmeniniai sprendimai ateities bankams
Ekspozicijoje dalyvavusi tarptautinė kompanija MAMBU pristatė ateities sprendimą bankams, kuris leidžia jiems prisitaikyti prie nuolat kintančių klientų poreikių. Sprendimas pagrįstas debesų kompiuterijos platforma ir remiasi „composable banking“ principu, kuris orientuotas pirmiausiai į klientą ir suteikia jiems pasirinkimo laisvę, lankstumą. Savo veiklą kompanija pradėjo nuo darbo su mikro finansų institucijomis ir „fintech“ startuoliais, o dabar tarp klientų didieji bankai, telekomunikacijų bendrovės.
Išmanūs „fintech“ sprendimai prekybai
Parodoje dalyvavo ir garsios bendrovės iš Kinijos: dirbtinio intelekto ir didžiųjų duomenų bendrovė Bairong Inc., kuri tapo „fintech“ vienaragiu su daugiau kaip 800 darbuotojų, lyderiaujanti finansinių technologijų grupė LEXIN, bendrovė Huifu Payment Limited“. Tarp įvairių kitų, buvo pristatoma įdomi inovacija prekybininkams – išmanus diversifikuotas mokėjimų sprendimas „The Smart Payment Butler“, kuris siūlo pereiti prie „vieno langelio“ principo veiklą vykdantiems mažmeninės prekybos, švietimo, maitinimo, logistikos, sveikatos priežiūros srityse ir kitur. Šis sprendimas jau taikomas daugiau kaip 8,3 mln. prekybininkų.
Naujas požiūris į korteles
Ekspozicijoje buvo pristatomi įvairūs mokėjimo kortelių sprendimai. „Kortelė yra ne tik mokėjimo priemonė, bet ir kaip marketingo įrankis, kuriuo galima pasinaudoti išryškinant inovacijas ir tuo išsiskirti nuo tradicinių bankų bei kitų prekės ženklų“, – sako Valda Zute, lyderiaujančios Šiaurės šalyse IT kompanijos „EVRY Card Services“, vykdomoji direktorė Baltijos šalims.
Intelektinės nuosavybės apsauga
Ekspozicijoje netrūko ir įdomių praktinių sprendimų verslui, kaip pavyzdžiui pasirūpinti intelektinės nuosavybės apsauga, kaip registruoti prekės ženklus, išradimų patentus visame pasaulyje. Tokį pasiūlymą siūlo PATENTBOT naudodama „blockchain“ technologiją. Ji siūlo pasitikrinti dėl patento ar prekės ženklo registravimo ES valstybėse, Kinijoje, Artimuosiuose Rytuose, JAV, Ukrainoje ar kitur.
Inovacijos draudimo srityje
Inovacijos gali būti diegiamos ir draudimo srityje. Ekspozicijų erdvėje prisistatė lietuviškas startuolis Ooniq. „Mes didžiuojamės dalyvaudami kaip partneriai šioje pasaulinio garso „fintech“ konferencijoje ir galėdami inicijuoti diskusijas draudimo inovacijų srityje. Esame laimingi, kad kasmet auga lankytojų skaičius ir konferencija įgauna dar didesnį tarptautinį susidomėjimą ir pripažinimą“, – sako Aleksandr Prochorov, Ooniq vykdantysis direktorius.
„Fintech Lietuva“
Ekspozicijoje dalyvavo didžiausia „fintech“ bendruomenės organizacija Lietuvoje „FINTECH Lietuva“, kuri vienija pagrindinius šios dalyvius. Organizacija siekia sukurti patraukliausią „fintech“ verslo aplinką Lietuvoje bei koordinuoja plėtros į užsienio rinkas veiklas. Šioje organizacijoje susitinka visos „fintech“ srities pusės: licencijuotą „fintech“ veiklą vykdančios bei technologinius IT sprendimus kuriančios įmonės, finansų teisės ir reguliavimo ekspertai bei konsultantai, tradiciniai bankai, start-up’ai ir kiti.
Apie konferenciją
Konferenciją „Fintech Inn“ organizavo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos banku ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“. Visos šios institucijos suvienijo savo jėgas paversti Lietuvą „fintech“ lydere Europoje.
Šiais metais konferencijoje didelis dėmesys buvo skiriamas tarptautiniams pinigų pervedimams, rizikų valdymui, skaitmeninei tapatybei, bankų skaitmenizacijai, skaitmeninėms valiutoms, draudimo technologijoms („insurtech“), alternatyviam finansavimui, „blockchain“ technologijų pritaikymui, kibernetinio saugumo temoms bei naujausiems techninės ir programinės įrangos sprendimams „fintech“ srityje.