Rugsėjo 20–22 d. Saulėtekio slėnio akademiniame miestelyje antrąjį kartą vyks Vilniaus miesto hakatonas „Hack4Vilnius“. Jo tikslas – rasti naujus, inovatyvius sprendimus, kaip Vilnių paversti išmanesniu, sveikesniu, judresniu ir švaresniu miestu. Dalyviai galės siūlyti savo idėjas arba imtis spręsti vieną iš beveik 40 hakatono organizatorių ir partnerių iškeltų iššūkių. Laukiami patys įvairiausi pasiūlymai ir miesto problemų sprendimo būdai.
„Hack4Vilnius“ 2018 m.
„Norime ir kryptingai dirbame, kad Vilnius būtų tarsi didžiulė žaidimų aikštelė išradėjams, duomenų analitikams, startuoliams ar tiesiog gerų idėjų autoriams. Miestas jau įrodė, kad dėl šių tikslų pasirengęs atverti visus duomenis ir suteikti visus būtinus įrankius, o jus kviečiame kurti. Nuo mažiausių idėjų iki sudėtingiausių sprendimų – nėra geresnės vietos jiems išbandyti, nei Vilnius“, – sakė renginio globėjas Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
Tarp mentorių – verslininkas iš Izraelio
Pirmasis „Hack4Vilnius“ hakatonas, vykęs 2018 metais, sulaukė didelio populiarumo – renginyje dalyvavo daugiau nei šimtas programuotojų, dizainerių, verslo vystytojų, įvairių krypčių studentų. Dalyviams išgryninti idėjas ir pasiruošti finalui padėjo 20 mentorių – patyrusių specialistų, iš „Startup.lt“, „Cognizant Technology Solutions Lithuania“, „Trafi“, „Žabolienė ir partneriai „METIDA“, „Susisiekimo paslaugos“ ir kitų organizacijų.
Šiemet hakatono mentorių gretas papildys Yosef Shavit – Izraelio antrepreneris, „Inno-Negev“ akseleratoriaus bei verslo konsultavimo įmonės „Yozma Consulting“ įkūrėjas ir vadovas, Bengis verslumo ir inovacijų centro direktorius. Yosef Shavit hakatono metu ne tik individualiai konsultuos dalyvius verslumo, inovacijų, technologijų klausimais, bet ir ves praktinius idėjų pristatymo (angl. pitching) mokymus, kuriuose pasidalins patirtimi, kaip tinkamai pristatyti verslo idėjas ir patraukti investuotojų dėmesį.
„Hack4Vilnius“ – idėjų realizavimo tramplinas
Hakatono organizatoriai tikisi, jog „Hack4Vilnius“ taps kasmetine tradicija bei siekia užtikrinti, kad renginio metu gimusios idėjos būtų vystomos toliau. „Hack4Vilnius“ sėkmės pavyzdys – praėjusiais metais nugalėjusi „Reality Check“ komanda, sukūrusi mobilios „GetPet“ aplikacijos prototipą. „GetPet“ programėlė, veikianti „Tinder“ principu, skirta padėti išsirinkti ir atsakingai priimti sprendimą globoti prieglaudoje esantį gyvūną. Komandos „Reality Check“ atstovai, prisimindami hakatoną, pasakojo: „Mūsų sėkmės istorijos receptas – komandos narių įvairiapusiškumas. Į pergalę mus atvedė marketingo specialistų, dizainerių bei kitų idėjos vystytojų tandemas su programuotojais.“ Tad hakatonas yra ne tik programuotojų kūrybinė erdvė, jame laukiami ir kitų sričių specialistai bei entuziastai, pasiruošę plėsti savo pažinčių ratą ir realizuoti idėjas.
„GetPet“ iniciatyva sulaukė didelio Lietuvos visuomenės palaikymo ir užsienio žiniasklaidos dėmesio – apie komandą ir naująjį produktą rašė tokios platformos, kaip „The Washington Post“, „The New York Times“, „MailOnline“ bei kiti portalai. Šiemet prie „GetPet“ iniciatyvos prisijungė ir Vilniaus miesto savivaldybės įmonė UAB „Grinda“.
Komandos varžysis dėl vertingų prizų
Šiemet hakatono prizų sąrašas gausiai papildytas, tad komandos varžysis ne tik dėl piniginių prizų, bet ir turės galimybę toliau vystyti savo idėjas inkubavimo erdvėse, o taip pat semtis žinių ir ieškoti partnerių Izraelyje. Pagrindinį 1500 Eur vertės piniginį prizą įsteigė „Cognizant Technology Solutions Lithuania“. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „LinkMenų fabriko“ įsteigtas prizas – 3 mėn. narystė prototipų gaminimui bei Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko 3 mėn. narystė „Work’inn“ bendradarbystės erdvėje padės užtikrinti hakatono metu gimusių idėjų tęstinumo ir įgyvendinimo galimybes.
Vienas unikalus prizas bus orientuotas į aukštųjų mokyklų studentus – tai galimybė pasinaudojus Erasmus+ programa semestro metu išvykti į vieną pirmaujančių Izraelyje „Inno-Negev“ akseleratorių. Pasinaudoję šia proga studentai dalyvaus verslumą skatinančiuose kursuose Ben-Gurion universitete, susitiks su potencialiais investuotojais, semsis patirties iš daugiau nei 20 dėstytojų, konsultuosis su daugiau nei 50 mentorių bei dalyvauti intensyviuose mokymuose.
„Hack4Vilnius“ dalyviai taip pat turės progą laimėti bilietus ir į didžiausią Baltijos šalyse vykstančią programuotojų konferenciją „Build Stuff 2019“ (prizą įsteigė „Build Stuff Lithuania“), kelionę visai komandai į Varšuvą, Rygą arba Taliną su „Lux Express“ (prizą įsteigė „Lux Express“), o vystantys mobilumo sprendimus varžysis dėl 300 Eur „Amazon“ čekio (prizą įsteigė „Trafi“).
Prie idėjų Vilniui prisidėti gali kiekvienas
„Hack4Vilnius“ organizatoriai laukia visų miesto gyventojų idėjų, kaip Vilnių paversti išmanesniu, sveikesniu, judresniu bei švaresniu miestu ir kviečia iškelti savo iššūkį, kurį renginio metu galėtų spręsti hakatono dalyviai.
Dalyvių registracija į „Hack4Vilnius“ hakatoną vyksta iki rugsėjo 16 d.
„Hack4Vilnius 2019“ organizuoja Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vilniaus universitetas, „Go Vilnius“, „Cognizant Technology Solutions Lithuania“, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, „Inovacijų savaitė“.