Jungtinėje Karalystėje atliktas tyrimas atskleidė, kad šeši iš dešimties apsipirkinėjančių elektroninėse parduotuvėse jau dabar nemoka už prekių pristatymą ir nenori mokėti už jų grąžinimą. Besinaudojančių nemokamu pristatymu bei akcentuojančių jo naudą itin daug yra ir likusioje Europoje bei Lietuvoje.
„Pirkimą internetu skatina ir pačių e. parduotuvių siūlomos paslaugos, kurių viena – nemokamas pristatymas, kas itin populiaru ne tik JK. „DPDgroup“ užsakymu Lietuvoje atlikta apklausa rodo, kad net 64 proc. jos dalyvių paskutinio apsipirkimo metu džiaugėsi nemokamu pristatymu. Jį kaip svarbiausią aspektą užsisakant prekes internetu išskiria net 36 proc. apklaustųjų“, – tendencijas apibendrina „DPD Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims Gabrielius Bilevičius.
Anot jo, dažniausiai nemokamu pristatymu pasinaudoję Lietuvos gyventojai pirkdavo drabužius (18 proc.), elektronikos (14 proc.), sveikatos priežiūros (10 proc.) ir laisvalaikio (9 proc.) prekes. O prie nemokamo siuntimo populiarėjimo prisideda ir paslauga, kad apie pristatomą siuntinį būtų pranešama elektroniniu paštu ar trumpąja žinute. Jų sulaukė net 73 proc. apklausos dalyvių – šis skaičius per metus išaugo net 10 proc. punktų. Taip pat galima rinktis pristatymo vietą, laiką.
Rūpi ir patogus prekių grąžinimas
JK bendrovės „Whistl“ atliktas tyrimas taip pat atskleidė, kad JK itin populiarus ir patogus prekių grąžinimas – JK dažniausiai galimybe grąžinti daiktus domisi 18–24 metų pirkėjai, kuriems aktualiausias buvo sodo baldų ir automobilių priedų grąžinimas.
„Pirkėjai Lietuvoje taip pat dažnai domisi, ar prekes galima grąžinti. Dažniausiai grąžinami įsigyti batai ir drabužiai – juos atgal pardavėjams siuntė kas penktas žmogus. Tiesa, esant nemokamam pristatymui grąžinamų prekių kiekis nekinta – taip elgėsi kas dešimtas žmogus“, – tvirtina G. Bilevičius.
Nemokamas grąžinimas svarbus ir lietuviams
Tiek JK, tiek likusioje Europoje itin didelis susidomėjimas ir tuo, kad prekes būtų galima grąžinti nemokamai. JK juo dažniausiai domisi 55–75 amžiaus moterys, o dažniausiai tokiu būdu grąžinami drabužiai, batai, elektronikos prekės ir namų apyvokos daiktai. Rečiausiai grąžinamos knygos, produktai gyvūnams ir kompiuteriniai žaidimai.
„Nemokamas prekių grąžinimas skinasi kelią ir Lietuvoje. Beveik kas penktas apklaustasis kaip svarbiausią kriterijų perkant internetu nurodo būtent jį. Šios prekybininkų suteiktos galimybės populiarumas augo trimis proc. punktais. Susidomėjimas šia paslauga nemažas ir likusioje Europoje – nemokamą prekių grąžinimą kaip svarbiausią kriterijų apsiperkant e. parduotuvėse minėjo trys iš dešimties apklaustųjų“, – teigia „DPD Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims.
Tyrimo „E-shopper barometer Global report“ duomenys. Šį tyrimą „DPD group“ užsakymu atliko „Kantar TNS“. 2018 m. gegužės-birželio mėnesiais apklausti 24,328 žmonės 21 Europos valstybėje, Lietuvoje apklausti 805 asmenys.