Elektronika.lt
 2025 m. sausio 9 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 8 d. 20:27
„L'Oréal Groupe“ CES 2025 parodoje pristatė „L'Oréal Cell BioPrint“
Sausio 8 d. 17:14
„Škoda“ pristatė naująjį dar efektyvesnį „Enyaq“
Sausio 8 d. 14:23
Interneto slapukai, kurių kaina – jūsų privatumas: ką iš tikrųjų reiškia mygtukas „Sutinku“? (2)
Sausio 8 d. 11:25
Elektros stotelių vystytojai su viltimi žvelgia į 2025-uosius: tikisi daugiau elektromobilių gatvėse ir valstybės paskatų
Sausio 8 d. 08:36
Robotizacija versle: kur tie kolegos-robotai?
Sausio 7 d. 20:21
Naujieji „Audi A5“ ir „Audi S5“ jau pasiekė Lietuvą: stiliaus, sportiškumo ir inovacijų derinys
Sausio 7 d. 17:50
Namų interneto ateitis: ko tikėtis?
Sausio 7 d. 14:41
„Garmin“ pristato du naujus produktus – HRM 200 širdies ritmo matuoklį ir „Instinct 3“ laikrodžių seriją
Sausio 7 d. 11:30
Įdomiausi metų išradimai: į delną telpantis gydytojas ir santuokos registracija internetu
Sausio 7 d. 08:48
Priklausomi nuo kompiuterinių žaidimų vaikai – alfa kartos realybė
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Idėja: mokamoms studentų praktikoms – valstybės subsidijos

Publikuota: 2019-04-30 16:08
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Nors mokslo ir privataus sektoriaus atstovų bendradarbiavimas jau nieko nebestebina, tačiau skiriamos vardinės stipendijos už atliekamą praktiką – vis dar retai pasitaikantis reiškinys. Pasak verslo atstovų, tokių pavyzdžių galėtų būti ir gerokai daugiau, jei būtų didesnis valstybės ar kitų organizacijų indėlis tarpininkaujant.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Nors mokslo ir privataus sektoriaus atstovų bendradarbiavimas jau nieko nebestebina, tačiau skiriamos vardinės stipendijos už atliekamą praktiką – vis dar retai pasitaikantis reiškinys. Pasak verslo atstovų, tokių pavyzdžių galėtų būti ir gerokai daugiau, jei būtų didesnis valstybės ar kitų organizacijų indėlis tarpininkaujant.

Idėja: mokamoms studentų praktikoms – valstybės subsidijos
KTK archyvo nuotr.

Nepakanka bendradarbiavimą skatinančių organizacijų

Tarptautinis verslas Lietuvos rinką jau atrado. Nuolat girdime apie tokias pasaulines kompanijas kaip „Continental“, „Hella“ ar kitas, kurios investavo mūsų šalyje, čia įkūrė gamyklas ir samdo vietos specialistus. Šį santykį užmegzti padėjo VšĮ „Investuok Lietuvoje“, šalies ambasadoriai, verslo ar kitos organizacijos.

Dėka šių iniciatyvų pramonės gigantai atsisuko į Lietuvą ir nors mus pastebėjo didieji, gana nedidelėje šalyje esamam verslui atrasti tokius partnerius, su kuriais kartu bendradarbiaujant būtų galima pradėti kurti didesnį konkurencinį pranašumą bei padengti vis didėjantį specialistų deficitą, dar ne taip paprasta.

Pasak UAB „Pelly Baltic“ vadovo Andriaus Tamulionio, verslas Lietuvoje mato didelę bendradarbiavimo su aukštosiomis mokyklomis naudą ir potencialą, tačiau vis dar yra nemažai kliūčių ir trūksta masiškumo.

„Mokslo ir verslo bendradarbiavimo nauda yra abipusiai naudinga ir mes ją aiškiai matome bei suprantame. Kai kurios aukštosios mokyklos, kaip pavyzdžiui, Kauno technikos kolegija, kryptingai atnaujina savo įrangą, įrengia naujas laboratorijas, turi kvalifikuotus dėstytojus ir ilgametę patirtį, ruošiant vienos ar kitos specializacijos profesionalus.

Visgi, atėjus didelėms tarptautinėms kompanijoms, Lietuvoje pramonės rinkoje situacija tapo itin konkurencinga. Rinkoje jau veikiančios kompanijos konkuruoja su tarptautinėmis dėl rinkoje esančio limituoto specialistų skaičiaus. Tokiu atveju dažniausiai konkurencija vyksta tik didesniais darbo užmokesčiais, o investuoti į naujai ateinančius į rinką darbuotojus – tai yra į studijų institucijų potencialą, renkasi ne kiekvienas.

Ši situacija iš dalies atsiranda ir dėl to, kad šiandien nėra sudėtinga užmegzti pirmąjį abipusį santykį tarp verslo ir mokslo, tačiau sudėtinga tokį ryšį išlaikyti ilgesnį laiką abipusiai naudingu. Trūksta ir išorinių organizacijų, kurios yra, pavyzdžiui, verslo sektoriuje ir padeda rasti partnerius. Dažnai šis ryšys tarp mokslo ir verslo atsiranda tik dėka pačios kolegijos ar verslo, kuris siekia optimizuoti veiklą, išnaudoti mokslo potencialą ir įgyti konkurencinį pranašumą. Deja, ne visos įmonės pagalvoja apie šį sprendimą ir ypač veiklos pradžioje, kada daugeliui tai yra būtina“, – sako jis.

Investuoja į potencialą

A. Tamulionio teigimu, bendradarbiavimo nauda yra ne tik aukštosioms mokykloms, kurios kartu investuoja į modernias laboratorijas, ar verslui, kuris gali tikėtis taikomųjų tyrimų, bet ir studentams, kurie įgauna galimybę stažuotis moderniose įmonėse.

„Džiugu, kad mes patys, savo iniciatyva pradėjome artimą bendradarbiavimą su Kauno technikos kolegija (KTK), kurios studentui skyrėme ženklią praktikos stipendiją. Ateinanti jauna karta yra kiek kitokia. Anksčiau galbūt buvo galima sakyti, kad pirma reikia rezultato, o tada mes paskatinsime. Dabar viskas keičiasi ir reikia dirbti kitaip. Žmonės turi kitas galimybes ir dėl jų konkuruojama net pasauliniu mastu. Mes tai matome ir prisitaikome prie dabartinių sąlygų.

Žinoma, čia svarbiausia net ne stipendija, kuri, tikime, šiais laikais bus nemaža paspirtis praktikantui ir leis susikoncentruoti į studijas, o ne išgyvenimo klausimą, tačiau galimybė įsilieti į darbo procesą kur kas anksčiau ir greičiau.

Matome, kad daug studentų išvyksta į užsienį, nes neranda sau tinkamų darbo vietų. Spręsdami šią problemą siūlome gerai apmokamas praktikas, kurių metu studentas pamatys visą verslo kelią, gamybinius procesus, karjeros galimybes. Jis jau turės įgijęs atitinkamas kompetencijas dar tik pirmaisiais studijų metais. Jei jam patiks mūsų kompanijos filosofija ir darbo pobūdis, žinoma, tikimės, kad jis liks ir dirbti pas mus. Šiandien tai yra tik galimybė, bet ateityje tikime, kad tai taps mūsų stiprybe, nes rinkoje konkurencija dėl darbuotojų tik stiprės. Būtų puiku, jei dalis tokios praktikos būtų subsidijuojama ir valstybės.

Ateinanti pramonės revoliucija, skaitmenizacija ir robotizacija taip pat paliks savo ryškų pėdsaką, o reikalavimai specialistams tik augs – kaip ir kova dėl jų. Prie specialistų deficito prisideda ir per mažas inžinerinių profesijų populiarinimas bei nelengvos inžinerinių mokslų studijos. Tik nedidelė dalis jaunuolių žino, kas tai yra medžiagų apdirbimas, kokiomis sąlygomis yra dirbama ir kokį potencialą turi tokios srities įmonės Lietuvoje. Daug paprasčiau, pavyzdžiui, aviacijos inžinerijai, kuri yra daugeliui tarsi svajonė ir ten surinkti būsimų specialistų grupes lengviau.

Šiandien medžiagų apdirbimas yra labai įdomi ir naujausiomis technologijomis paremta pramonės šaka, kuri labai pasikeitė per paskutinius 10 metų. Pavyzdžiui, mes dirbame su plastiku. Kai pradėjome – dirbome vienaip, nes nebuvo žinomos visos jo savybės, o šiandien jau atrandame kitas šios medžiagos savybes ir aspektus bei metodus, kaip ją apdirbti. Čia matome ir galimą didelį aukštųjų mokyklų indėlį, atliekant taikomuosius tyrimus, kaip apdirbti tokias medžiagas lengviau, greičiau, efektyviau ir kokybiškiau. Juk vieną medžiagą galima apdoroti įvairiais būdais: tiek šalčiu, tiek karščiu, pjaustant srovėmis ar kitais metodais. Tik ateitis parodys, kaip ši pramonės šaka dar keisis ir kaip keis mūsų kasdieninį gyvenimą produktais, kuriuos pagaminame.

Kryptingai dirbdami su Kauno technikos kolegija ir investuodami į studentus norime parodyti teisingą pavyzdį ir pasakyti, kad pasirinkimų yra labai daug, svarbu domėtis ir norėti save išbandyti“, – aktyviau dirbti ir kitose inžinerinės pramonės šakose skatina A. Tamulionis.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama