Siekiant geriau suvokti viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimo galimybes, skatinant e. valdžios, e. verslo plėtrą, kompiuterizaciją, interneto ir mobiliųjų paslaugų naudojimą, Tarptautinis žinių ekonomikos ir žinių vadybos centras kartu su Vilniaus miesto savivaldybe ir VŠĮ „Saulėtekio slėnis“ šių metų kovo 2 dieną verslo centro „Europa“ 31-ajame aukšte įsikūrusiame Renginių centre organizavo seminarą „E. miestas visiems: šiuolaikiško Vilniaus vizija virtualiame pasaulyje“.
Tardamas įžanginį žodį, Premjero patarėjas Renaldas Gudauskas teigė, jog elektroninio miesto vizija vis sparčiau tampa realybe, o Vilnius – nauju pavyzdžiu daugeliui kitų valstybių.
„Siekiame, kad elektroninio miesto projektai skatintų glaudesnį bendradarbiavimą tarp vietinės valdžios, universitetų ir verslo. Tai puiki erdvė plėtoti inovacijas informacinių technologijų, telekomunikacijų ir elektroninio verslo srityje, kuri šiandien Lietuvoje yra pagridinis žinių ekonomikos katalizatorius“, – sako Všį „Saulėtekio slėnis“ direktorius Andrius Bagdonas.
Seminaro metu valstybinio ir viešojo sektoriaus vedantiesiems specialistams, verslo, universitetų bei žiniasklaidos atstovams buvo pristatyta žinomų pasaulio ir Lietuvos bendrovių patirtis kuriant elektroninius miestus, kurie gali pasitarnauti kaip puikūs pavyzdžiai ir būtini elementai sėkmingai plėtojant nacionalinę e. valdžios koncepciją. Pranešimus skaitė stambiausių IT kompanijų atstovai.
UAB „Microsoft Lietuva“ vyresnysis konsultantas Eugenijus Baltrušaitis skaitė pranešimą „Elektroninis miestas. Sprendimai „Microsoft“ duomenų bazėje“, kuriame apžvelgė šiuolaikinio valdymo iššūkius, „Microsoft“ e. miesto strategines iniciatyvas, e. miesto ir e. paslaugų sprendimų, naudojant „Microsoft“ techninę bazę, pavyzdžius.
„Integruotos elektroninės paslaugos skatina ekonomikos augimą, gerina paslaugų teikimą, užtikrina betarpišką piliečių mokymąsi“, – sako E. Baltrušaitis.
„Fima“ sprendimų departamento direktorius Martynas Pargaliauskas pristatė šiuolaikinio Vilniaus viziją, kuri neįsivaizduojama be intelektualių eismo valdymo ir automobilių numerių atpažinimo, e. mokėjimo (e. bilietas), vaizdo stebėjimo sistemų, informacinių terminalų, turinčių viešą interneto prieigą. Jau dabar plečiama miesto vaizdo stebėjimo sistema, Vilniaus geležinkelių stotyje įdiegta moderni informacinė sistema, veikia numerių atpažinimo sistema Lietuvos pasienyje, švieslentės, kuriose rodoma automobilių stovėjimo aikštelių informacija.
Taip pat dalyviai turėjo galimybę susipažinti su ES struktūrinių fondų paramą Lietuvoje koordinuojančios IVPK prie LRV direktoriaus A. Matulio rekomendacijomis dėl IT infrastruktūros ir elektroninių paslaugų plėtros finansavimo remiantis jau pateiktų projektų vertinimais.
Iškart po seminaro vykusios apvaliojo stalo diskusijos metu, kuriai pirmininkavo LR Prezidento patarėjas G. Babravičius, buvo aptarta, kaip paskatinti informacinių technologijų, telekomunikacijų bendroves aktyviau dalyvauti kuriant e. paslaugas gyventojams ir verslui remiantis viešos privačios partnerystės principais.
Šiandien elektroninė vyriausybė yra atsakymas į modernėjančios visuomenės poreikius viešojo administravimo paslaugų teikimo elektroninėmis priemonėmis srityje. Informacinių ir telekomunikacijų technologijų panaudojimas efektyvesniam informacijos valdymui ir geresnių santykių su paslaugų gavėjais, partneriais ir tiekėjais kūrimas suteikia gyventojams ir verslui visiškai naujas galimybes bendrauti ir dirbti su viešojo administravimo institucijomis sau patogiu laiku, bet kurioje vietoje ir įvairiais būdais.
Vilniaus miesto savivaldybė ir žinių ekonomikos branduolį Vilniuje kurianti VšĮ „Saulėtekio slėnis“ 2004 m. gegužės mėn. pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią numatoma skatinti Vilniuje veikiančias verslo ir mokslo institucijas aktyviai dalyvauti inicijuojant ir įgyvendinant elektroninio Vilniaus projektus. Tuo tikslu VšĮ „Saulėtekio slėnis“ šių metų pradžioje iš IT ir telekomunikacijų verslo ekspertų bei akademinių institucijų specialistų subūrė darbo grupę, kuri yra atsakinga už projekto „E. miestas visiems“ įgyvendinimą. Projektas apima elektroninio Vilniaus vizijos, plėtros strategijos ir veiksmų plano kūrimą.
„Penkių kontinentų“ įmonių grupė renginį filmavo ir tiesiogiai transliavo internetu. Vaizdo reportažą bus galima peržiūrėti multimedijos duomenų bazėje http://media.5ci.lt ir tinklalapyje www.filmstudio.lt.
Straipsnį pateikė UAB „Penki kontinentai“.