Šią savaitę tarptautinėje statybų parodoje „Resta“ būsto profesionalai pristato naujausias rinkos tendencijas. Viena renginio naujovių – pirmąkart plačiajai visuomenei demonstruojama lietuviška internetinė platforma „Switch Manager“. Ji leidžia virtualiai išsirinkti bei susikomplektuoti visus namų jungiklius ir krovimo lizdus, suderinti juos su sienų spalvomis ar tapetų raštais, pasirinkti norimas medžiagas ir iškart matyti visą kainą. Atliekant šį darbą įprastai, visa išvardytų veiksmų grandinė net patyrusiems elektrikams ir interjero dizaineriams dažnai užtrunka ne vieną dieną.
„Switch Manager“ įrankis, Edvino Jakunsko nuotr.
Anksčiau gelbėdavo nebent vaizduotė
Internetinę platformą „Switch Manager“, kurią galima rasti adresais www.switchmanager.eu ar www.jungiklis.eu, kuria jungiklių ir protingų namų centras „JUNG Vilnius“. Įmonės vadovas Raimundas Skurdenis teigia, jog naujakuriams bei remontą planuojantiems būstų savininkams, taip pat ir elektrikams ar interjero specialistams ji turėtų išspręsti nemenką galvos skausmą.
Kad viskas būtų po ranka, JUNG nuotr. |
---|
„Parinkti kiekvienam kambariui patogiausius jungiklius ir kištukus bei sudėlioti reikalingiausias jų komplektacijas, pritaikyti tinkamiausią dizainą ir paskaičiuoti viso pasiūlymo kainą – net profesionalams ilgai trunkanti užduotis, ypač kai reikia paruošti kelis skirtingus pasiūlymus. Klientas ilgai laukia, tačiau galiausiai vis tiek nemato aiškaus vaizdo, kaip jungikliai atrodys įdėti į rėmelius, kaip jie derės konkrečioje sienoje ar balde. Šią pasiūlymo dalį tenka tiesiog... įsivaizduoti“, – sako R. Skurdenis.
Pradinė, kol kas dar bandomoji, „Switch Manager“ versija leidžia visus šiuos pasirinkimus peržiūrėti internete ir keliais paspaudimais keisti bet kurią užsakymo dalį, tuo pačiu matant, kaip dėl to kinta bendra projekto kaina. Konfigūratoriumi galima pasirinkti norimą kambarių ir kitų patalpų skaičių, jose sujungti reikalingus elementus, keisti jų išsidėstymą, spalvą ir t. t.
„Įrankis patogus tiek interjero dizaineriams ar elektrikams, tiek patiems vartotojams, nes galimų jungiklių tipų, dizainų, spalvų ir medžiagų kombinacijų yra tūkstančiai, o geriausią variantą su „Switch Manager“ galima susirasti nepalyginamai greičiau. Tuo pačiu įmanoma ir palyginti skirtingų variantų kainas. Kol kas tokia sistema Lietuvoje unikali ir ateityje jos funkcijų tik daugės“, – aiškina „JUNG Vilnius“ vadovas.
Tiesa, jis atkreipia dėmesį, jog internetinis įrankis tebėra testavimo stadijoje. Po pirmųjų bandymų, vartotojų reakcijų jis bus tobulinamas.
Tinkamai įrengti, spalviškai suderinti jungikliai taps dailiu ir praktišku namų akcentu, JUNG nuotr.
Namuose nori unikalumo
Anot specialisto, namus įsirengiantiems žmonėms svarbi galimybė matyti kuo platesnį pasirinkimų spektrą – daugelis jų nori jausti, jog gaus ne „standartą“, bet būtent jiems sukurtą versiją. O geriausia, jei ši paliktų pakankamai vietos ateityje kažką keisti.
„Jokių dviejų žmonių įpročiai nėra vienodi, todėl ir prisitaikyti prie vartotojo reikia kaskart vis kitaip. Vienam galbūt gyvybiškai svarbus USB kroviklis prie lovos, kitam to visai nereikia. Vienas kasdien reguliuoja šviesos ryškumą, o kitam norisi tik įjungimo ir išjungimo mygtuko. Tokių pasirinkimų yra daugybė ir pagal poreikius galima funkcijų atsisakyti ar jas sukurti. Taip pat matome, kad vis daugiau dėmesio skiriama derančiam dizainui – šviestuvams ir jungikliams, kurie sudaro estetinę vienovę“, – teigia R. Skurdenis.
Laidai išvedžiojami prieš tinkavimą, tad jei norime prie lovos kištukinių lizdų,
iš anksto turime žinoti kur ji stovės, JUNG nuotr.
Pačioje apšvietimo srityje svarbiausia tendencija išlieka erdves formuojantis apšvietimas – šviestuvai, leidžiantys reguliuoti ne tik šviesos kryptį, bet ir jos intensyvumą bei temperatūrą. O tas tiesiogiai siejama su prisitaikymu prie žmogaus bioritmų: šaltesnė šviesa mus skatina susikaupti, tad prie jos kambaryje patogiau dirbti, tuo tarpu šiltesnė kuria atsipalaidavimo atmosferą, pasitelkus ją darbo kambarį galima paversti poilsio zona.
Sugrįžta retro prieskoniai
Parodos dalyvis pastebi bendrą skirtingas sritis apimantį pirkėjų norą sugrįžti prie retro stiliaus, dažnai įtraukiamo į modernią namų aplinką. Šiuolaikiškame interjere atsiranda detalės, labiau primenančios praėjusį amžių, pavyzdžiui, jungikliai su svirtele, o prabangą dažnai simbolizuoja ne prašmatnumas, bet priešingai – kuo didesnis paprastumas.
JUNG nuotr. |
---|
„Kalbant tiek apie pavienius elektroninius prietaisus, tiek apie išmaniąsias jų valdymo sistemas, vienas dalykas yra visiškai nekintamas – žmonės nenori, kad namų kampus užvaldytų laidai ir pulteliai. Kiek modernu gali būti tai, kas gadina visą interjerą? Estetiškai modernumą žymi minimalizmas – technologijos nekrinta į akis, jos tiesiog veikia. Pirmuosius savo jungiklius pristatėme daugiau kaip prieš 100 metų, bet matome, kad tų laikų įkvėpti dizainai ne tik nepraranda populiarumo, bet ir tampa žmonėms vis patrauklesni“, – tikina R. Skurdenis.
Tarp jungiklių ir protingų namų centro „JUNG Vilnius“ parodoje pristatomų naujovių – ne vien „Switch Manager“, bet ir klasikinio dizaino įkvėptas minimalistinis jungiklis „LS 1912“ su svirtele, reguliuojamas „Plug & Light“ apšvietimas, kuris dera prie populiariausios JUNG dizaino linijos „LS 990“, iš anksto surenkami elektros gaminių komplektai „Plug & Go“ bei kitos naujovės.
26-oji tarptautinė statybų paroda „Resta“ vyksta Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ balandžio 24–27 dienomis.