Milžiniškos raketos negailestingai degina kurą, visomis pastangomis keldamos neįkainojamą krovinį, po savęs paliekančios ryškų rėžį danguje. Liko dar kelios minutės ir pasieksime egzosferą, kurioje automatiškai atsikabins mus skraidinusios raketos ir beribėje erdvėje tarp palydovų ir kosminių šiukšlių liks tik vienas objektas – Kosminė stotis: Robotiada.
„Robotiada 2018“ – Luko Balandžio nuotrauka
Iki kelionės tikslo likus tik kelioms minutėms verta prisiminti kas mūsų laukia pasiekus kelionės tikslą – pristatome renginį Kosminė stotis: Robotiada 2019 ir jame slypinčias nepamirštamas akimirkas.
Technologijų parodoje – kosminės lietuvių technologijos
Žengiant į parodos erdvę kyla nerimas – gravitacija vis dar veikia, tai įrodo laiptai, esantys po kojomis, oro netrūksta – kvėpavimas vis dar įprastas, dar keli laipteliai ir pasieksime tikslą. Pasiekus paskutinį laiptelį prieš akis atsiveria pribloškiantis vaizdas – prieš mūsų akis neaprėpiamos kosmoso platybės, o po jomis – galybė įdomių veiklų bei pramogų.
Šiais metais į technologijų parodą atvyksta išties unikalus reginys – Lietuvos etnokosmologijos muziejaus paroda, kurioje – iki šiol nematytos technologijos, sukurtos lietuvių mokslininkų. Tarp jų – „LitSat -1“, žymusis lietuvių mokslininkų sukurtas palydovas. Parodoje laukia ne tik skraidančios, bet ir labai greitai važiuojančios, technologijos – „ZBike“, lietuvių sukurtas elektrinis dviratis, išvystantis net 100 km/h greitį! Lėtesnis, bet ne mažiau naudingas – specialus išminavimo robotas, naudojamas Lietuvos kariuomenės, kurį kartu su kitais nepamirštamais išradimais išvysite technologijų parodoje.
Jaunieji renginio lankytojai turės galimybę pamatyti kaip atrodo tikra vaikystės svajonė – didžiausias LEGO kosmoso miestas, sukurtas išskirtinai šių metų renginiui. Kai pabos žiūrėti į įdomius statinius, Žaislų planetos erdvėje jaunieji renginio svečiai galės išmėginti naujausias, Lietuvoje dar nematytas pramogas – „Mecard“ automobilių transformerių dvikovas, „Gravitrax“ lenktynes ir, lyg šių dviejų būtų negana, turės galimybę susipažinti su Dartu Veideriu! Ir tai – dar ne viskas, Žaislų planeta pristatys įvairias kitas pramogas, sukurtas tik vaikams. Šios įspūdingos zonos bus neįmanoma nepastebėti, nes ji tiesiog mirgės spalvomis ir kvies prieiti. Smalsiems jaunuoliams išskirtinį reginį kurs Mokslinis šou „Atradėjas”, niekuomet nepaliekantis abejingų chemijos bei fizikos eksperimentams.
Įspūdingiausios šių laikų pramogos – ne tik vaikams
Renginyje lankytojų laukia kelios dešimtys skirtingų ateities pramogų, kurias po dešimtmečio galimai turėsime ir savo namuose. Parodoje pristatoma moderniausia virtualios realybės įranga, kuri leis persikelti į kitas planetas, tyrinėti, kovoti, skraidyti ar net tapti lenktynių automobilių, kartingų ar karinio transporto pilotais. Įspėjimas tėveliams – prieš pradėdami mėginti visas pramogas, pirmiausia užregistruokite savo atžalą į dirbtuves. Kol jūs pramogausite – vaikas mokysis kaip kolonizuoti Marso planetą.
Būsimiems astronautams – Marso kolonizavimo dirbtuvės
Mokslininkai prognozuoja, jog per ateinančius 50 metų žmonija jau bus įsteigusi Marso planetoje veikiančią koloniją. Pirmieji šios kolonijos gyventojai – kolonijos steigėjai, šiuo metu yra nuo 4 iki 12 metų amžiaus. Kosminėje stotyje vyksiančių dirbtuvių užduotys simuliuoja su kokiais iššūkiais svetimoje planetoje susidurs būsimi kolonistai. Tai ir nuvykimas iki Marso planetos, saulės energijos jėgainės kūrimas elektros energijai užtikrinti, tyrimų bazės steigimas, įvairių uolienų ir dirvos pavyzdžių surinkimas tyrimams nepalankioje planetoje bei kelionė atgal į Žemės planetą – Robotikos akademijos Marso kolonizavimo dirbtuvėse vaikams nuo 4 iki 12 metų.
Ar kada nors svarstėte kaip reikės atsiskaityti už šokolado batonėlį kosminiame laive pakeliui į Marsą? Kaip astronautai rūpinasi savo asmeniniais finansais? Šalia dirbtuvių kapsulių esančioje „Swedbank“ zonoje mokiniai turės galimybę interaktyviai išmokti kaip valdyti savo asmeninius finansus visose planetose bei galės išmėginti koks jausmas būti erdvėje, kurioje pasikeičia gravitacija. Ne visi vaikai turi būti astronautais, tačiau visiems naudingos asmeninių finansų žinios!
Kosminėje stotyje dirbtuvės gerokai kokybiškesnės, nei Žemėje – kaip žinia, visos aukščiausios technologijos pirmiausia pasiekia aerokosmonautikos sektorių, o tik po kurio laiko yra adaptuojamos Žemės gyventojams. Be Marso kolonizavimo dirbtuvių stotyje laukia dar 7 skirtingos dirbtuvės, kuriose kviečiami dalyvauti visi būsimi ateities technologijų lyderiai.
Kosminė stotis: Robotiada lankytojams duris vienintelį sykį atveria kovo 23 dieną, šeštadienį, nuo 09:00. Informaciją ir bilietus rasite renginio tinklapyje.