Antradienį Kauno Technologijų Universitete oficialiai atidaryta moderniausia automobilinės elektronikos diagnostikos laboratorija. Šioje laboratorijoje studentai turės galimybę mokytis ir susipažinti su naujausiais profesionaliais automobilių kompiuterinės diagnostikos prietaisais.
KTU Elektros ir Elektronikos fakultete įkurta automobilių gedimų diagnostikos ir remonto įrangos laboratorija leis pakelti kompiuterinės diagnostikos specialistų ruošimo lygį į tokį, koks yra Vakarų Europoje. Šią laboratoriją įrengė KTU bendradarbiaudamas kartu su partneriu – UAB „Baltic Diagnostic Service“.
„BalticDiag automobilinės elektronikos diagnostikos laboratorija“. Renginio akimirka.
Naujoje laboratorijoje studentams yra atveriama daug galimybių mokytis ir praktikuotis su pažangiausiais prietaisais, kurie skirti atlikti automobiliams kompiuterinę diagnostiką. Tad studentai galės ne tik šioje laboratorijoje įtvirtinti teorines žinias, bet ir mokytis dirbti su tokiais prietaisais, kurie yra naudojami didžiojoje dalyje automobilių servisų.
Šiuolaikiškai įrengta „BalticDiag automobilinės elektronikos diagnostikos laboratorija“ yra aprūpinta moderniausia kompiuterinės diagnostikos įranga. Jie yra skirti atlikti profesionaliausią automobilių elektronikos ir susijusių mechanizmų patikrą: diagnostikos prietaisai, osciloskopai, variklių kompiuterių programuotojai bei automobilių galios didinimo prietaisai.
Būsimų profesionalų ruošimas
Automobilių remonto ir priežiūros rinkoje visose srityse yra gerų specialistų trūkumas. Dažniausiai savo srities specialistai išgraibstomi ir niekada nelieka be darbo. Kompiuterinės diagnostikos profesionalų visada reikės, kadangi Lietuvos transporto priemonių parkas greitai plečiasi ir jaunėja. Todėl, atsinaujinant ir modernėjant automobilių parkui, yra būtina, kad studentams būtų sudarytos sąlygos kelti savo kompetenciją.
„BalticDiag automobilinės elektronikos diagnostikos laboratorijos“ garažas
Sparčiai tobulėja ir automobilių gamybos pramonė. Kiekvienas automobilių gamintojas stengiasi išsiskirti iš konkurentų, todėl į savo gaminamus automobilius montuoja pažangiausias technologijas. Tam būsimi specialistai turi žengti koja kojon su rinka ir Universitetai turi ruošti tokius specialistus, kurie įgytų šviežiausias žinias ir įgytą teoriją galėtų pritaikyta praktikoje.
Studentai nori praktikuotis
„Šiais laikais studentai yra labai interaktyvus ir jie nori praktiškai viską išbandyti savo rankomis. Dėl to mes žvelgiame kiek kitokiu požiūriu į visą mokymo procesą ir bendradarbiaudami su UAB „Baltic Diagnostic Service“ įkūrėme auditoriją, kurioje studentai galės įgyti praktinių įgūdžių. Studentai pradėjo domėtis šia auditorija dar net jos oficialiai neatidarius ir susidomėjimas buvo net iš kitų studijų programų studentų, net jeigu tokios disciplinos nėra tarp jų studijuojamų paskaitų.“ – teigė KTU Elektros ir elektronikos fakulteto administravimo vadovas Doc.dr. Mindaugas Žilys.
Mokys tarptautinio lygio specialistai
„Džiaugiamės ir dėkojame, jog galėjome prisidėti prie šios laboratorijos projekto įgyvendinimo ir kad tapome jo dalimi. Sieksime, kad šioje laboratorijoje dabartiniai studentai ir kitos kartos turėtų galimybę mokytis, įgauti praktikoje reikalingas žinias ir kelti kvalifikaciją su pačia naujausia ir pažangiausia šiandienos ir ateities diagnostikos įranga. Tam, jog studentai išnaudotų pilnavertiškai visus prietaisus, kviesime tarptautinio lygio specialistus, kurie galėtų perteikti savo žinias studentams.“ – sako Mantas Jasiulevičius, UAB „Baltic Diagnostic Service“ direktorius.