Žaidimų kultūros konvente „GameOn“ vėl skambės gražiausios populiariausių žaidimų melodijos, kurias gyvai atliks Vytauto Didžiojo Universiteto kamerinis orkestras ir choras. Pernai, 2017 metų rudenį, Lietuvoje pirmą kartą surengtas „GameOn Live“ koncertas sulaukė didžiulio populiarumo, tad šiemet atlikėjai grįš su nauja koncertine programa. „GameOn Live“ koncertas vyks lapkričio 3 d., parodų ir kongresų rūmuose „Litexpo“.
„Pernai „GameOn Live“ debiutavo kaip speciali dovana „GameOn III“ renginio lankytojams, o šiemet koncertas jau bus surengtas kaip atskiras renginys. Tai reiškia, kad šiemet dar aukščiau išsikėlėme kartelę, dar labiau ruošiamės, rengiame programą, įtrauksime naujų atlikėjų“, – sako „GameOn“ organizatorius Ridas Bušmanas.
Pasak orkestro vadovės Ritos Bieliauskaitės, pernai debiutavęs renginys tapo maloniu iššūkiu ir dirigentui Jonui Janulevičiui, ir muzikantams, tarp kurių buvo tiek žaidimų mėgėjų, tiek su žaidimais nesusidūrusių žmonių.
„Rinkdamiesi kūrinius koncertui, kartu su orkestru valandų valandas klausėme žaidimų muzikos įrašų ir supratome muzikos svarbą žaidimų perteikiamai emocijai. Nors pati nesu aktyvi žaidėja, dabar vien iš melodijos galiu pasakyti, koks tai žaidimas“, – pasakojo orkestro vadovė R. Bieliauskaitė.
Orkestrą papildys solistai
Pernai vykusiame „GameOn Live“ koncerte skambėjo kūriniai iš tokių žaidimų kaip „Fallout“, „Civilization“, „World of Warcraft“ bei begalės kitų pasaulinio pripažinimo sulaukusių žaidimų. Tačiau organizatoriai turi kuo nustebinti ir šiemet.
Į naująją koncertinę programą jau įtrauktos ir repetuojamos ištraukos iš tokių žaidimų kaip „World of Tanks“, „Destiny“ bei daugelio kitų žaidimų, kurių melodijų pirmajame koncerte nebuvo. Negana to, koncertą organizuojanti komanda tikina, kad šiemet koncerte dėmesys bus skiriamas ne tik žaidimų garso takeliams, bet ir atskiroms dainoms.
„Žaidimų muzika – tai ne tik epiškos melodijos. Šiemet į savo orkestrą kviesime ir solistus , kurie atliks už širdies griebiančius kūrinius iš „The Witcher“ ar „Bioshock Infinite“ žaidimų“, – pasakojo R. Bieliauskaitė.
Žaidimų muzika ne tik žaidėjams
„GameOn“ renginio organizatorius R. Bušmanas tikina, kad žaidimų muzika nėra skirta tik žaidimų mėgėjams. „Eilę metų žaidimams muziką kūrė galybė talentų, o prieš keletą metų ši muzika sulaukė ir viso muzikos pasaulio pripažinimo. 2011 metais žaidimų muzika netgi debiutavo „Grammy“ muzikos apdovanojimuose“, – atskleidžia R. Bušmanas.
„Grammy“ apdovanojimuose Christopherio Tino kurta kompozicija „Baba Yetu“, girdėta „Civilization 4“ žaidėjams, tapo ne tik pirmuoju šiuose apdovanojimuose nominuotu žaidimo garso takeliu, bet ir pirmuoju laimėjusiu šį prestižinį apdovanojimą. Praėjus vos metams „Grammy“ apdovanojimai vaizdo žaidimų muziką įtraukė ir į vizualinės medijos apdovanojimų kategoriją.
Toks pripažinimas neliko nepastebėtas, o žaidimų muzikos koncertai pradėjo populiarėti visame pasaulyje. Jau 2010 metais žaidimų ir filmų muzikos koncertai sudarė didžiąją dalį JAV koncertų salių pajamų.