Elektronika.lt
 2025 m. sausio 9 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 9 d. 11:28
Statistika negailestinga: skaitmeninių sprendimų trūkumas kuria palankią terpę sukčiams
Sausio 9 d. 08:28
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai
Sausio 8 d. 20:27
„L'Oréal Groupe“ CES 2025 parodoje pristatė „L'Oréal Cell BioPrint“
Sausio 8 d. 17:14
„Škoda“ pristatė naująjį dar efektyvesnį „Enyaq“
Sausio 8 d. 14:23
Interneto slapukai, kurių kaina – jūsų privatumas: ką iš tikrųjų reiškia mygtukas „Sutinku“? (2)
Sausio 8 d. 11:25
Elektros stotelių vystytojai su viltimi žvelgia į 2025-uosius: tikisi daugiau elektromobilių gatvėse ir valstybės paskatų
Sausio 8 d. 08:36
Robotizacija versle: kur tie kolegos-robotai?
Sausio 7 d. 20:21
Naujieji „Audi A5“ ir „Audi S5“ jau pasiekė Lietuvą: stiliaus, sportiškumo ir inovacijų derinys
Sausio 7 d. 17:50
Namų interneto ateitis: ko tikėtis?
Sausio 7 d. 14:41
„Garmin“ pristato du naujus produktus – HRM 200 širdies ritmo matuoklį ir „Instinct 3“ laikrodžių seriją
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

„TransferGo“ įkūrėjas: aukštajam mokslui Lietuvoje reikalinga transformacija

Publikuota: 2018-08-02 16:10
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Šiandieniame pasaulyje kaip niekad svarbu ne tik kurti žinias, bet ir mokėti jas pritaikyti, atrasti kūrybiškų sprendimų, pamatyti naujų perspektyvų ir galimybių. Daugelis sutinka, kad aukštasis mokslas turėtų būti ta terpė, kurioje šios savybės ir skatinamos. Būtent į kūrybiškumą ir inovacijas orientuojasi daugelis paklausiausių universitetų Vakaruose.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Šiandieniame pasaulyje kaip niekad svarbu ne tik kurti žinias, bet ir mokėti jas pritaikyti, atrasti kūrybiškų sprendimų, pamatyti naujų perspektyvų ir galimybių. Daugelis sutinka, kad aukštasis mokslas turėtų būti ta terpė, kurioje šios savybės ir skatinamos. Būtent į kūrybiškumą ir inovacijas orientuojasi daugelis paklausiausių universitetų Vakaruose. To iš aukštojo mokslo tikisi ir patys studentai, kuriems tradiciniai studijų metodai tampa vis mažiau patrauklūs. Ar permainas išgyvenanti Lietuvos aukštojo mokslo sistema taip pat juda šia kryptimi ir ar turi ką pasiūlyti vakarietiškų studijų ieškantiems žmonėms?

„TransferGo“ įkūrėjas: aukštajam mokslui Lietuvoje reikalinga transformacija

Trūksta lyderystės ir naujo požiūrio

Vilniaus universiteto Verslo mokyklos vadovė dr. Birutė Miškinienė sako, kad aukštojo mokslo institucijos Lietuvoje gali išugdyti pasaulines inovacijas vystančių absolventų, tačiau tam reikia pačių aukštųjų mokyklų pastangų ir iniciatyvos, didesnio jų vadovų sąmoningumo ir lyderystės.

„Politiniu lygmeniu šalies aukštojo mokslo sistemos kryptis jau pasirinkta. Galima diskutuoti, ar ji išties geriausia, tačiau sprendimai jau priimti, todėl dabar pačios aukštosios mokyklos turi stengtis būti šiuolaikiškos ir gebėti atliepti šiandien pasaulyje vykstančius procesus. Tam reikia lyderių aukštųjų mokyklų vadovybėse ir didesnės visos akademinės bendruomenės brandos“, – įsitikinusi dr. B. Miškinienė.

Anot mokslų daktarės, Lietuvos aukštosioms mokykloms taip pat labai svarbu siūlyti šiuolaikiškas, studentų lūkesčius ir šiandienos realijas atitinkančias studijų programas ir kelti jų kokybės kartelę. Kitaip siekiantys aukštojo išsilavinimo ir tam tikrų žinių tiesiog rinksis užsienio universitetus.

„Šiandien jau vertinami visai kitokie studijų metodai nei tie, kurie vis dar labai dažnai taikomi Lietuvoje. Tradicinėje paskaitoje dabartiniai studentai jau išbūna sunkiai. Mokantis jiems reikia interaktyvumo, galimybių aktyviai dalyvauti, dirbti komandose, naudotis nuotolinių studijų platformomis. Modelis, kai dėstytojas kalba, o auditorija tik pasyviai užsirašo, yra gerokai pasenęs – jam reikia alternatyvų, skatinančių studentus įsitraukti, aktyvinti savo kūrybinius resursus“, – sako dr. B. Miškinienė.

Aukštojo mokslo uždavinys – skatinti kūrybiškumą

„Globalios Lietuvos“ apdovanojimą už mūsų šalyje gimusių idėjų sklaidą pasaulyje gavęs tarptautinių pinigų pervedimų bendrovės „TransferGo“ vadovas Daumantas Dvilinskas sako, kad Lietuvos aukštajam mokslui yra ko pasimokyti iš užsienio pavyzdžių. Mokslus Jungtinėje Karalystėje baigusio D. Dvilinsko teigimu, nors Lietuva dar negali pasigirti Europoje ar pasaulyje konkurencinga aukštojo mokslo sistema, tačiau turime itin aukšto lygio mokyklų sistemą, kuri geba paruošti ateities studentus geriausiems pasaulio universitetams. Verslininko įsitikinimu, Lietuva šią situaciją galėtų išnaudoti savo naudai ir sukurti aukštojo mokslo sistemą, orientuotą į technologinį išsilavinimą, kūrybiškumą, ateities specialybes.

„Kalbu apie esminį aukštojo mokslo transformavimą iš postindustrinio (orientuoto į informacijos kaupimą) į ketvirtosios pramonės revoliucijos realijas atitinkančią sistemą, kurios pagrindinis uždavinys yra skatinti kūrybišką problemų sprendimą. Puikus pavyzdys yra Suomija, kuri per 10 metų transformavo savo švietimo sistemą ir tapo pasaulio lydere. Puiku, kad turime galimybę mokytis iš tokių šalių ir padaryti dar geriau“, – sako D. Dvilinskas.

Siūlo į Lietuvą pritraukti MIT ar Stanfordą

Dvilinsko manymu, Lietuvoje būtina pradėti steigti tarptautinių pasaulio universitetų atstovybes. Anot jo, Stokholmo ekonomikos aukštoji mokykla Rygoje (SSE Riga) yra puikus pavyzdys, kaip kokybiškas tarptautinio universiteto padalinys sugebėjo pritraukti tiek puikių dėstytojų, tiek vienų geriausių studentų iš Baltijos šalių.

„Kodėl Lietuvoje negalėtų atsirasti MIT ar Stanfordo padalinys? Tikrai turime gerą pagrindinio mokslo bazę, kuri gali ruošti studentus tokiems universitetams. Gerų užsienio universitetų biudžetai, potencialas pritraukti geriausius dėstytojus ir studentus, deja, Lietuvos aukštąsias mokyklas lenkia itin stipriai. Pavyzdžiui, Lankasterio universitetas per vienus metus investuoja 270 mln. svarų sterlingų – iš jų 100 mln. į departamentus, 30 mln. į infrastruktūrą ir dar tiek pat į tyrimus (R&D). Šis biudžetas, ko gero, prilygsta vism Lietuvos aukštojo mokslo biudžetui“, – pabrėžia D. Dvilinskas.

Mokosi ne tik iš dėstytojų ir knygų, bet ir bendrakursių

Dvilinskas pasakoja, kad pasirinkti studijas užsienyje jį paskatino smalsumas ir noras atrasti, pažinti naujus dalykus.

„Prieš studijas daug keliaudavau ir kaskart išvykęs pastebėdavau, kiek daug naujų idėjų ir sprendimų gimsta galvoje naujoje šalyje praleidus vos kelias savaites. Taigi išvykti mokytis į Jungtinę Karalystę buvo labai natūralus žingsnis, galimybė pasinerti ne tik į studijas, bet ir būti tarp žmonių iš skirtingų kultūrų su itin įvairiomis patirtimis“, – sako lietuvis, patekęs į prestižinio verslo žurnalo „Forbes“ sudarytą didžiausią įtaką pasaulio finansams turinčių žmonių trisdešimtuką.

Anot D. Dvilinsko, užsienio universitetai dažnai yra tarpkultūriniai ir ugdantys kritinį mąstymą, kūrybišką problemų sprendimą. Studijose mokomasi ne tik iš dėstytojų ir vadovėlių, bet ir vienam iš kito.

„Galėdamas bendrauti su grupės nariais iš Tokijo ar San Fransisko suprantu, kad problemoms spręsti ir iššūkiams priimti yra ne vienas būdas. Tai prideda įrankių į asmeninių kompetencijų dėžutę, atveria naujų perspektyvų. To siekiame ir „TransferGo“ – komandoje turime daugiau kaip dešimties skirtingų tautybių žmonių, kurie dirba multidisciplininėse komandose. Taip gimsta geriausi ir kūrybiškiausi sudėtingų problemų sprendimai“, – sako D. Dvilinskas.

Aukšto lygio studijas gali pasiūlyti ir Lietuva

Dr. B. Miškinienė pabrėžia, kad plačių galimybių siūlančių studijų programų jau yra ir Lietuvoje. Pavyzdžiui, pagal šiuolaikinius verslo studijų standartus pirmą kartą mūsų šalyje parengta praktinė magistrantūros studijų programa MBA Entrepreneurship. Vienų metų trukmės studijos orientuotos išskirtinai į idėjos transformaciją iki verslo sprendimo. Šių studijų pabaigoje nereikia ginti magistro studijoms įprasto mokslinio darbo – vietoj to magistrantai rengia praktinius-patyriminius projektus visą studijų laiką.

„Ši studijų programa sukurta pagal JAV MBA asociacijos reikalavimus, ją rengdami konsultavomės su Stanfordo universiteto ekspertais, specialistais iš Izraelio, Nyderlandų. Ji skirta žmonėms, kurie jau turi darbo patirties, yra palypėję karjeros laiptais, tačiau brandina idėją kurti savo verslą, galbūt jau turi jam ir idėją, tačiau nežino, kaip ją realizuoti praktiškai. Tai pat tai už naujų produktų ir paslaugų vystymą, verslo plėtrą, naujas rinkas kompanijose atsakingiems žmonėms aktuali studijų programa. Programoje dėstantys visi Lietuvos ir užsienio dėstytojai turi ne tik akademinės, bet ir verslo patirties“, – pasakoja dr. B. Miškinienė.

Kokybiškų studijų poreikis auga

Tokių studijų poreikį, anot dr. B. Miškinienės, rodo ir tai, kad vos pradėjus priėmimą jau užpildyta trečdalis naujosios studijų programos vietų. Motyvaciniai pokalbiai rodo, kad šias studijas renkasi žmonės, kurie turi labai aiškius asmeninius ir profesinius tikslus.

VU Verslo mokyklos vadovės įsitikinimu, tokios Lietuvos aukštųjų mokyklų studijų programos, kuriose dera šiuolaikiniai studijų metodai, aukšto lygio akademinės ir verslo kompetencijos, tarptautinė aplinka, orientacija į praktiką ir kūrybiškumą, gali išugdyti pasaulį keičiančias inovacijas ir verslus kuriančius lyderius – ir daryti tai ne prasčiau nei Vakarų aukštojo mokslo įstaigos.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama