Užkariauti verslą paprastumu nusiteikę „Make IT Simple“ mokinių iš Alytaus Švento Benedikto gimnazijos sukurta bendrovė – pirmadienį, liepos 16 dieną, išskrido atstovauti Lietuvai Serbijoje vykstančiame geriausių Europos mokinių verslų čempionate.
„Make IT Simple“ komanda. © Organizatorių nuotr.
Mokiniai kuria mobiliųjų programėlių šablonus, leidžiančius verslininkams sumažinti nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų tūkstančių eurų siekiančius kaštus programėlių kūrimui.
Vaikinų iš Alytaus 2017 m. rugsėjį įkurta bendrovė „Make IT Simple“ kuria savo mokinių startuolį pagal realaus verslo modelį. Jį įgyvendinti padeda „Junior Achievement“ mokomųjų mokinių bendrovių programa. Šių jaunuolių verslo idėja gegužės mėnesį buvo pripažinta geriausia šių metų bendrove. Veiklą pradėjusi nuo idėjos generavimo, akcijų platinimo ir produkto vystymo, jauna įmonė pasiekė keturženklę apyvartą per mažiau nei metus ir užmezgė verslo ryšius su bendrovėmis „FoodOut“, „MT Group“, „Skulas“, „Protų kovos“ bei „BC Žalgiris“, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Pasak SEB Inovacijų centro vadovo Andriaus Bolšaičio, kuriant startuolius ir inovacijas, svarbiausi trys dalykai: pirmas – žmonės, turintys idėją, viziją ir siekį, antras – technologijos, be kurių pokyčiai neįmanomi, trečias – sukurti produktai ar paslaugos turi būti tokie, kad visuomenė masiškai norėtų jomis naudotis.
„Linkiu, kad mokiniai iš Alytaus visada mokytųsi ir nuolat sau ir kitiems užduotų klausimus, ką šiandien išmokau, iš kur tai žinau, mąstytų kaip naujokai, bandytų ir testuotų – visada yra alternatyvų ir geresnių būdų. Lietuvoje dabar yra pats geriausias metas kurti inovacijas ir startuolius, nes jų svarba tiki ir juos skatina kurti naujoves šalies valdžia bei didžiausi bankai. Nereikia manyti, kad rytoj bus geresnis laikas ar geresnės technologijos – kviečiu veikti dabar“, – sakė A. Bolšaitis.
„Lietuvoje daugybė darbščių, talentingų, inovatyvių startuolių kūrėjų, tad vykdami į Europos čempionatą siekiame atskleisti visas gerąsias mokinių savybes ir jų talentus, nes čmpionate susitinka labai stiprios, puikiai savo darbą išmanančios komandos, – komentavo „Lietuvos Junior Achievement“ direktorė Andželika Rusteikienė. – Esame dėkingi „Junior Achievement“ bendruomenei, komandos mokytojui Modestui Raudoniui, partneriams, kurie skiria savo savanorišką laiką ugdant komandą. Kelis mėnesius SEB Inovacijų centre, Vilnius Techparke, Vilniaus Gedimino technikos universitete, Vilniaus Verslo kolegijoje jaunimą intensyviai treniravo viešojo kalbėjimo meistras Igoris Vasiliauskas, juos taip pat konsultavo daugiau nei 5 skirtingų sričių mentoriai. Tai yra stipri paspirtis visai „Make IT Simple“ komandai ir jų ateities karjerai.“
Vien 2017 metais buvo parsisiųsta net 178,1 milijardų mobiliųjų programėlių visame pasaulyje. Programėlių kūrimo analitikų prognozėmis, 2020 metais parsisiunčiamų programėlių kiekis gali siekti 258,2 milijardus. Augant programėlių paklausai, profesionalios ir funkcionalios programėlės kūrimas verslui gali kainuoti nuo keliasdešimt tūkstančių iki kelių šimtų tūkstančių eurų.
„Make IT Simple“ komanda siūlo paprastą, bet genialų sprendimą augantiems kaštams mažinti – programėlių šablonus. „Sukurti programėlę gali būti paprasčiau nei pažiūrėti „YouTube“ vaizdo įrašą. Tereikia 4 žingsnių: nusipirkti šabloną, išsirinkti vieną, iš daugybės dizainų, užpildyti jį turiniu ir viskas. Jūs turite savo išmaniąją programėlę“, – sako „Make IT Simple“ prezidentas Emilis Baliukonis.
Kauno „Žalgirio“ sporto klubo direktorius Paulius Motiejūnas džiaugiasi galimybe dirbti su alytiškiais.
„Visada siekiame eiti išvien su naujovėmis ir ši partnerystė mums atveria galimybes tobulėti išmaniųjų telefonų naudotojų rinkoje. Kalbame ne tik apie galimybę mūsų sirgaliams patogiau sekti klubo naujienas ar gauti priminimus apie rungtynes, bet ir ateityje vystyti projektą įdiegiant dar modernesnius ir unikalesnius sprendimus. Tuo tikslu su jaunaisiais kūrėjais sudarėme ir ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį“, – komentavo P. Motiejūnas.
Europos mokinių verslų čempionate Serbijoje „Make IT Simple“ ne tik atstovaus Lietuvai, bet taip pat bus vertinami pagal bendrovės pasiekimus, įvykdytus pardavimus. Be to, jaunuoliai pristatys metinę bendrovės veiklos ataskaitą, vyks uždaras interviu su vertinimo komisija.
Šiais metais „Junior Achievement“ verslumo programa paskatino įkurti 194 mokinių verslus visoje Lietuvoje, suteikdami net 1231 jaunuoliui galimybę įgyti realios verslumo patirties.