30 mln. JAV dolerių ir naujausios IBM technologijos bus skirtos pasaulinei iniciatyvai „Call for Code“, kurios tikslas – suburti startuolių, akademinių institucijų ir įmonių kūrėjus kartu spręsti stichinių nelaimių prevencijos ir jų padarinių likvidavimo problemą. Tikimasi, kad dirbtinis intelektas, didieji duomenys, daiktų interneto ir blokų grandinių technologijos leis ne tik numatyti artėjančius žemės drebėjimus ar potvynius, bet ir padės veiksmingai kovoti su jų padariniais.
„Call for Code“ iniciatyvą, bendradarbiaudami su Jungtinių tautų žmogaus teisių komisaro biuru ir Amerikos Raudonojo kryžiaus organizacija, kartu įgyvendins IBM, „The Linux Foundation“ ir jos kūrėjai „David Clark Cause“.
„IBM kompanijoje mes panaudojame tokių technologijų kaip dirbtinis intelektas, blokų grandinės technologijos, daiktų internetas ir debesų kompiuterija galią sprendžiant didžiausius iššūkius versle, – sakė IBM vyriausiasis skaitmeninių technologijų pareigūnas Bob Lord. – Dabar, įgyvendindami iniciatyvą „Call for Code“, kviečiame visus kūrėjus prisijungti prie mūsų ir panaudoti tas pačias pažangiausias technologijas siekiant padėti žmonėms, jų bendruomenėms ir visuomenei.“
2017 m. pasaulyje buvo vieni blogiausių žmonijos istorijoje pagal stichinių nelaimių – gaisrų, potvynių, žemės drebėjimų ir audrų – skaičių. Skaičiuojama, kad stichijos pernai padaryta žala pasaulio ekonomikai siekė 306 mlrd. JAV dolerių, o žuvusiųjų per stichines nelaimes skaičius siekė mažiausiai 10 000 žmonių.
Iniciatyva „Call for Code“ kviečia kūrėjus kurti naujas taikomąsias programas, kurios padėtų bendruomenėms ir žmonėms geriau pasiruošti stichinėms nelaimėms. Pavyzdžiui, kūrėjai gali sukurti programėlę, kuri, remiantis orų informacija ir tiekimo grandinės informacija, įspėja vaistines padidinti vaistų, supilstyto į butelius vandens ir kitų reikmenų atsargas, atsižvelgiant į prognozuojamą su orais susijusį paslaugų teikimo nutraukimą. Arba tai galėtų būti taikomoji programa, kuri prognozuoja, kada ir kur stichinė nelaimė bus didžiausia, kad ten būtų galima iš anksto išsiųsti tinkamą gelbėtojų komandų, galinčių suteikti pagalbą tiems, kuriems jos reikia, skaičių.
30 mln. JAV dolerių IBM investicija per penkerius metus bus skirta finansuoti prieigą prie kūrėjų įrankių, technologijų, nemokamo kodo ir ekspertų mokymų. Laimėjusi komanda gaus finansinį prizą, tačiau, kas galbūt teikia dar didesnį pasitenkinimą, jie turės galimybę pasinaudoti ilgalaike parama, kuri padės perkelti jų idėją nuo prototipo iki pritaikymo realiame pasaulyje. Tai apima nuolatinę paramą kūrėjams, teikiamą per IBM partnerystę su „The Linux Foundation“.
„Laimėjusiems pasiūlymams reikalinga stipri ekosistema, siekiant užtikrinti, kad jie klestėtų ir būtų toliau naudojami visame pasaulyje, net ir pasibaigus konkursui. Būtent čia „The Linux Foundation“ didžiuojasi galėdamas prisidėti ir aprūpinti atviro šaltinio projektus priemonėmis, kurios jiems yra reikalingos, kad būtų paskatintas jų vykdymas“, – sakė „The Linux Foundation“ vykdomasis direktorius Jim Zemlin.
Be paramos plėtrai laimėjusi komanda gali prisijungti prie vienos iš IBM programos „Corporate Service Corps“ (CSC) komandų taikant jų idėją bendruomenei, kuriai reikalinga pagalba. IBM CSC komandos yra įvairių sričių IBM ekspertai, kurie praleidžia nuo keturių iki šešių savaičių nepakankamai aptarnaujamose bendruomenėse visame pasaulyje, kad galėtų pritaikyti technologijas vietos klausimams ir galimybėms.
Pasaulinė iniciatyva „Call for Code“
IBM yra pasaulinės iniciatyvos „Call for Code“, kurią sukūrė garsus labdaros iniciatyvų lyderis David Clark, narė steigėja.
„Pasaulinė iniciatyva „Call for Code“ sukurta, siekiant realizuoti visą kūrėjų potencialą, nes jie atlieka labai svarbų vaidmenį skatinant naujoves, kurios gali sėkmingai keisti gyvenimus ir išgelbėti gyvybes. Kai šie pokyčių iniciatoriai yra įkvepiami panaudoti jų unikalius įgūdžius padėti žmonėms, kuriems yra reikalinga pagalba, jie tai ir daro“, – sakė „David Clark Cause“ steigėjas David Clark.
GRAMMY nominantė, dainininkė ir žmogaus teisių gynėja Andra Day, kurios 2015 metų pasaulinis hitas „Rise Up“, greitai tapo balso neturinčių gyventojų grupių balsu, vadovauja pasaulinę iniciatyvą „Call for Code“ remiančių įžymybių koalicijai.
Siekdama padidinti informuotumą ir suinteresuotumą iniciatyva „Call for Code“, IBM koordinuoja interaktyvius švietimo renginius, hakatonus ir bendruomenės paramą kūrėjams visame pasaulyje daugiau kaip 50 miestų, įskaitant Amsterdamą, Bengalūrą, Berlyną, Delį, Dubajų Londoną, Niujorką, San Franciską, San Paulą ir Tel Avivą.
Kaip prisijungti prie iniciatyvos „Call for Code“
- Kūrėjai jau šiandien gali užsiregistruoti Callforcode.org.
- Projektus gali teikti individai – arba ne daugiau kaip iš penkių narių sudarytos komandos – nuo 2018 m. birželio 18 d. iki 2018 m. rugpjūčio 31 d.
- Trisdešimt pusfinalio dalyvių bus atrinkti rugsėjį. Profesionali vertinimo komisija, kurią sudarys keletas garsiausių technologų visame pasaulyje, išrinks laimėjusį sprendimą iš trijų finalistų.
- Laimėtojas bus paskelbtas 2018 m. spalio mėn. tiesiogiai internetu transliuojamo koncerto ir apdovanojimų renginio, kurį koordinuos „David Clark Cause“, metu.