Tikslingas siekis tapti inžinerinės pramonės įmonių kolegija ir artimas bendradarbiavimas su verslu, kaip rodo žurnalo „Reitingai“ tyrimo duomenys, Kauno technikos kolegijai (KTK) jau kelerius metus leidžia užkopti į trečiąją vietą tarp geriausiųjų valstybinių kolegijų Lietuvoje.
Svarbūs darbdavių atsiliepimai
KTK direktoriaus Nerijaus Varno teigimu, jau ne vienerius metus užimamą vieną geriausiųjų vietų tarp valstybinių kolegijų lėmė nuoseklus pasirinktos strateginės veiklos krypties – tapti inžinerinės pramonės įmonių kolegija įgyvendinimas ir kryptingas bendradarbiavimas su verslu. „Pokyčiai institucijose dažnai sunkiai įveikia veiklos inertiškumą, tačiau jei jie kryptingi – rezultatas pasiekiamas. Turime aiškius strateginius veiklos tikslus, todėl džiaugiamės, kad pasiekti rezultatai leido patekti tarp penkių, o paskutinius kelerius metus – tarp trijų geriausiųjų valstybinių kolegijų.
Paskutinių penkerių metų laikotarpį buvome vienintelė kolegija, kurios nepaveikė demografija ir studijuojančiųjų bei stojančiųjų skaičius didėjo. Šiemet visai nedaug trūko, kad reitinge būtume antri. Tai didelis įvertinimas ir įrodymas, kad mūsų pasirinkta strateginė kryptis atliepti verslo poreikius ir tapti inžinerinės pramonės įmonių kolegija yra teisinga.
Kalbant apie šių metų rezultatus, tai dar vienas mums svarbus kriterijus – KTK alumnų sukuriama pridėtinė vertė ir tai, kaip juos vertina darbdaviai. Šiemet, žurnalo „Reitingai“ užsakymu, nepriklausoma agentūra atliko tyrimą, kaip darbdaviai vertina studentų žinias ir praktinius gebėjimus, kiek jie atitinka darbdavių poreikius. Tyrimo rezultatai rodo, kad mūsų paruoštų inžinerijos specialistų žinios ir gebėjimai yra tie, kurių šiandien labai reikia verslui. Natūralu, kad tokiu būdu savo darbu KTK alumnai, ir sau, ir darbdaviui, ir valstybei kuria didelę pridėtinę vertę“, – sako jis. Kauno augimas greitina ir studijų pokyčius KTK direktoriaus teigimu, kalbant apie inžinerinės pramonės sektorių, verslas ir jo poreikiai Kaune sparčiai plečiasi. Kasmet sulaukiame vis naujų investuotojų, paskutiniais metais ypač didelis dėmesys nukreiptas į elektronikos sektorių, didžiulį potencialą augimui ir plėtrai turi aviacijos sektorius, kuriam impulsą suteiks inicijuojami reikalingų specialistų rengimo pokyčiai. Trumpai tariant, reaguojame ir adaptuojamės prie šiandienos iššūkių tokiu pat sparčiu tempu kaip ir mūsų partneriai iš įmonių, atliepiame jų poreikius.
„Studijų procese aktyviai dalyvauja mūsų partneriai iš įmonių, kolegijoje auga modernių laboratorijų skaičius, pavyzdžiui, turime „Volkswagen“ automobilių sandaros, „Bosch“ automobilių diagnostikos laboratorijas, vienintelę Baltijos šalyse „Kitron“ elektros montažo laboratoriją, ir daugelį kitų, kurias steigiame nebe vieni, o kartu su įmonėmis, nes verslui jų reikia, todėl sulaukiame ir privačių investicijų. Kalbamės su įmonių vadovais apie tai, todėl bendro darbo rezultatas atliepia darbdavių poreikius, studentams ir dėstytojams leidžia dirbti su tokia įranga, kuri yra naudojama šiandien visame pasaulyje, ir įgyti realius praktinius įgūdžius.
Vienas svarbiausių proceso dalyvių yra dėstytojai, kurie dirba su studentais naudodami naują įrangą moderniose laboratorijose. Jie nuolat kelia savo kvalifikaciją. Džiugu, kad tai mato ir vertina kolegijos studentai – jų nuomonė atsispindi „Prime consulting“ žurnalui „Reitingai“ atliktos apklausos duomenyse. Studentų motyvaciją studijuoti KTK atspindi ir kitas kriterijus – studentų, gaunančių stipendijas ar studijų krepšelį, santykis su visais studentais – čia esame nepralenkiami tarp kolegijų“, – teigia N. Varnas.
Atsisuko į gabiausius
KTK direktoriaus pavaduotojos akademinei veiklai dr. Marijos Jotautienės teigimu, šiais metais pats reikšmingiausias kolegijų reitingo kriterijus – studentai ir studijos, pagal kurį Kauno technikos kolegija yra antra Lietuvoje ir stipriausia Kauno regione. Tai lemia augantį gabių studentų skaičių kolegijoje. „Labai svarbu, kad kolegijos daromas kokybinis šuolis tapo matomas ir pačiam studentui. Tai leido 5,4 % padidinti gabiausiųjų studentų pritraukimą į mūsų siūlomas studijų programas. Šia kryptimi dirbame ir toliau.
Pavyzdžiui, nuo šio rugsėjo, bendradarbiavimo su Kauno technologijos universitetu (KTU) kontekste, gabiausieji KTK studentai turės galimybę sutrumpinti studijų kelią ir, sutaupę metus išlyginamųjų studijų laiko, po kolegijoje įgyto bakalauro laipsnio, iš karto pradėti studijuoti magistrantūroje. Tokia galimybė atsiranda sudarius sąlygas kolegijos studentams studijų metu klausyti reikalingus modulius KTU.
Kriterijus, dėl kurio rezultatų pokyčio taip pat daug dirbame – konkuravimas tarptautinėje erdvėje. Žvelgiant bendrai, tai vis dar tobulintina veiklos sritis, tačiau auga dėstytojų ir studentų judumo europinėje erdvėje rodikliai, turime dvi veikiančias dvigubo diplomo studijų programas: „Statybos inžinerija“ su VIA University college (Danija) ir „Elektronikos technika“ su Šmalkaldeno taikomųjų mokslų (Vokietija) universitetu.
Šios galimybės gabiausiems kolegijos studentams leidžia įgyti ne tik du diplomus vienų studijų metu, bet ir įgauti praktikos multikultūrinėje terpėje, pagerinti savo komunikacijos įgūdžius, tapti globalios darbo rinkos dalyviais“, - situacija apžvelgia dr. M. Jotautienė.