Elektronika.lt
 2024 m. spalio 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 7 d. 20:19
Wi-Fi 7 – ateities belaidis internetas
Spalio 7 d. 18:24
Galvojate, kad elektriniai automobiliai atsirado tik dabar? Jūs labai stipriai klystate
Spalio 7 d. 16:41
„Philips“ pristato naują verslo monitorių linijos papildymą: naujasis modelis pasiūlys viską, ko gali prireikti
Spalio 7 d. 14:50
Nykstantis internetas grasina sunaikinti mūsų istoriją: kas daroma dėl jo išsaugojimo?
Spalio 7 d. 12:37
Prie Kauno – galingiausia Baltijos šalyse saulės elektrinė virš elektromobilių įkrovimo parko su 40 įkrovimo taškų
Spalio 7 d. 10:26
Dirbtinis intelektas pamokose – anksti įgytas skaitmeninis raštingumas užtikrins sėkmę ateityje (2)
Spalio 7 d. 08:30
Penki automatinių sandėliavimo sistemų privalumai verslui: kodėl verta investuoti?
Spalio 6 d. 18:32
„Fintech“ bendrovės – finansų sektoriaus transformacijos priešakyje
Spalio 6 d. 14:20
Moksleiviams – galimybė pasimatuoti verslininko rolę: Lietuvos mokyklose startavo antroji skaitmeninio verslumo programa
Spalio 6 d. 10:42
Lietuviai veržiasi į priekį dvigubų technologijų sektoriuje – lazerinių sprendimų poveikis lyginamas su šviesolaidžio interneto revoliucija
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Lietuvos mokslininkų bendradarbiavimas su CERN stiprėja

Publikuota: 2018-05-14 13:11
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

2018 m. sausio 8 d. Lietuva pirmoji iš Baltijos šalių tapo asocijuotąja Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos nare. Tapdama didžiausios pasaulyje mokslinių tyrimų organizacijos asocijuotąja nare, Lietuva įgijo teisę siųsti savo atstovus į CERN Tarybos ir jos komitetų posėdžius. Aukščiausias CERN valdymo organas – CERN Taryba kontroliuoja mokslinę, techninę ir administracinę organizacijos veiklą.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

2018 m. sausio 8 d. Lietuva pirmoji iš Baltijos šalių tapo asocijuotąja Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) nare.

Tapdama didžiausios pasaulyje mokslinių tyrimų organizacijos asocijuotąja nare, Lietuva įgijo teisę siųsti savo atstovus į CERN Tarybos ir jos komitetų posėdžius. Aukščiausias CERN valdymo organas – CERN Taryba kontroliuoja mokslinę, techninę ir administracinę organizacijos veiklą. Į pirmąjį šių metų CERN Tarybos posėdį kovo mėnesį vyko 6 asmenų delegacija iš Lietuvos, tarp jų trys Vilniaus universiteto atstovai: prof. Jūras Banys, prof. Leonas Valkūnas ir dr. Andrius Juodagalvis.

Lietuvos mokslininkų bendradarbiavimas su CERN stiprėja

Mokslininkai įsitraukia į ateities technologijų plėtrą

Lietuvos asocijuotoji narystė CERN leis mokslininkams ir tyrėjams intensyviau įsitraukti į ateities technologijų plėtrą.

CERN konvencija numato, kad Europos valstybių bendradarbiavimas elementariųjų dalelių fizikos srityje plėtojamas dviem pagrindiniais būdais: tai greitintuvais ir dalelių detektoriais aprūpintos mokslinių tyrimų laboratorijos įrengimas ir naudojimas, taip pat – tarptautinio bendradarbiavimo organizavimas ir rėmimas.

Daugiau kaip 60 metų gyvuojanti tarptautinė mokslinių tyrimų organizacija savo misiją vykdo keturiomis kryptimis: ieško atsakymų į fundamentalius klausimus apie visatą, skatina technologijų pažangą, pasitelkusi mokslą vienija tautas, rengia ateities mokslininkus.

Fundamentaliųjų tyrimų vaidmuo visuomenės gyvenime dažnai yra nepakankamai vertinamas, palyginti su greitą ekonominę grąžą turinčiais taikomaisiais tyrimais. Tačiau tik fundamentalieji tyrimai leidžia atrasti naujas taikomųjų tyrimų sritis, kurios bus vertingos ilgą laiką. Anot buvusio CERN direktoriaus Roberto Aymaro, žvakių liejimo technologijų tobulinimas niekada nebūtų atvedęs prie elektros lemputės išradimo.

CERN asocijuotoji narystė leidžia esamiems ir būsimiems Lietuvos mokslininkams ir kitiems tyrėjams pretenduoti į CERN apmokamas stažuotes organizacijos laboratorijoje prie Ženevos. Konkursai skelbiami į įvairias darbo vietas. Nors pagrindiniam CERN tikslui įgyvendinti – fundamentaliesiems visatos klausimams nagrinėti (pavyzdžiui, tamsiosios medžiagos prigimties ar papildomų erdvės matavimų klausimai) reikia teorinės ir eksperimentinės elementariųjų dalelių fizikos žinovų, tačiau organizacija ieško ne vien jų. CERN studentų ir doktorantų programos remia daugybės kitų sričių būsimųjų specialistų rengimą: tiek techninių, tiek administracinių ir socialinių specialybių. Tarp techninių specialybių minėtos taikomosios fizikos, informacinių technologijų, matematikos, elektros, elektronikos, mechaninės ar civilinės inžinerijos, prietaisų greitintuvams ir dalelių fizikos eksperimentams kūrimo, medžiagų mokslo, radiacinės, darbo ir aplinkosaugos, mokslo komunikavimo, apklausų vykdymo, gilaus vakuumo, chemiko ir kitos specialybės. Tarp administracinių specialybių – vertimo, žmogiškųjų išteklių, pažangaus sekretoriaus darbo, verslo administravimo, logistikos, teisės, finansų, buhalterinės apskaitos, audito, bibliotekų ir informacijos mokslo, inžinerinio planavimo, mokslo komunikavimo, edukacijos, audiovizualikos, komunikavimo ir viešųjų ryšių, psichologijos ir kitos specialybės.

Daugybė mokytojų grupių kasmet vyksta į CERN, kad iš arčiau susipažintų su pažangiausius mokslinius tyrimus atliekančios laboratorijos darbu. Lietuvai tapus asocijuotąja nare, palengvės mokytojų grupių registracija. O į CERN vasaros stovyklą norintys nuvykti Lietuvos studentai jau šiemet pajuto asocijuotosios narystės pranašumus. Jei pernai į CERN vasaros stovyklą buvo priimtas tik vienas studentas, tai šįmet tokia galimybe naudosis trys studentai.

Per pirmuosius keturis Lietuvos asocijuotos narystės mėnesius CERN iš mūsų šalies gavo beveik 100 paraiškų į jų skelbiamas darbo vietas. Vienas techninės stažuotės programos studentas jau dirba CERN nuo vasario mėnesio, dar trys paraiškos bus svarstomos artimiausiuose techninės bei doktorantūros stažuočių komitetų posėdžiuose.

CERN verslo inkubatorius Lietuvoje

Lietuvos verslui CERN asocijuotoji narystė atveria kelius dalyvauti organizacijos viešuosiuose pirkimuose. Kitų šalių patirtis rodo, kad įmonių sėkmė parduodant savo gaminius ir paslaugas CERN dažnai išsiplečia ir į kitus jų sandorius. Bendradarbiavimo su CERN ypatumas yra tas, kad organizacijos tikslai yra numatyti daugeliui metų, todėl žinoma, kokios technologijos artimiausiu metu bus plėtojamos ir kokių aukštųjų technologijų prireiks ateityje. Tai leidžia verslui strategiškai planuoti savo dalyvavimą tokiuose sandoriuose aukštųjų technologijų kūrimo ir pardavimo srityje.

Prekių ir paslaugų tiekimas CERN nėra vienintelė asocijuotosios narystės nauda Lietuvos verslui. Tarp artimiausių Lietuvos siekių – noras įkurti CERN verslo inkubatorių. Šiuo metu jų pasaulyje yra 9. Inkubatorius užtikrintų sparčią inovacijų plėtrą ir paskatintų ateities technologijų kūrimą Lietuvoje.

Ilgalaikiai kelių Vilniaus universiteto fizikų grupių mokslinio bendradarbiavimo ryšiai su CERN jau sudarė palankias sąlygas įsteigti pirmąjį bendrą mokslinių tyrimų centrą – 2017 m. universitete buvo atidarytas Branduolių ir elementariųjų dalelių fizikos centras. Jo vadovu paskirtas šios fizikos srities specialistas, gerai išmanantis CERN organizacijos veiklą ir siekius, koordinuojantis eksperimentinius dalelių fizikos tyrimus Lietuvoje. Centras populiarins CERN ir kitur atliekamus fundamentaliuosius tyrimus, aiškins elementariųjų dalelių fizikos ypatumus, palengvins Vilniaus universiteto ir kitų institucijų mokslininkų dalyvavimą CERN vykdomose programose ir eksperimentuose. Tikimasi, kad CERN siekis suvienyti pasaulio mokslininkus bendram tikslui persiduos ir įvairius mokslinius tyrimus atliekančioms tyrėjų grupėms Lietuvoje.

Europos regioninės plėtros fondo remiamu projektu „Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Branduolių ir elementariųjų dalelių fizikos centras“ siekiama įgyvendinti Lietuvos asocijuotosios narystės CERN organizacijoje galimybes. Jis yra vykdomas pagal 2014–2020 m. ES investicijų priemonę „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų infrastruktūros plėtra ir integracija į Europines infrastruktūras“. Projekto lėšomis bus mokamas asocijuotosios narystės CERN mokestis projekto įgyvendinimo laikotarpiu. Tikimasi, kad ši priemonė smarkiai pagerins Lietuvos mokslo galimybes dalyvauti pažangiausiuose moksliniuose tyrimuose ir padidins aukštųjų technologijų įmonių skaičių Lietuvoje.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama