Rinkimų konkursas Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriaus pareigoms užimti įsibėgėja: potencialių kandidatūrų laukiama iki šios savaitės pabaigos. „Mes norime veržlaus lyderio, kuris vykstant aukštojo mokslo reformai, tikimės, palaikys kokybinius prioritetus“, – sako KTU Studentų atstovybės (SA) prezidentas Lukas Kijauskas.
Pirmo kurso KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) magistrantas praėjusią savaitę KTU SA eilinėje rinkiminėje-ataskaitinėje konferencijoje prezidentu išrinktas antrai kadencijai iš eilės. Taip pat išrinkti studentai senatoriai ir KTU SA kontrolės komiteto nariai.
„Būti tikru studentų atstovu – neįkainojama patirtis. Tai galimybė prisiimti atsakomybę už vykstančius pokyčius ant savo pečių ir daryti įtaką studijų bei mokslo procesams studentų labui“, – kalbėjo L. Kijauskas, pažadėjęs tęsti pradėtus darbus.
„Pagrindiniai jų: toliau daug dėmesio skirsiu tarptautiniam studentų atstovavimui, geresniam esamų KTU paslaugų pritaikymui studentų poreikiams, artimiausiu metu žadame atlikti studentų poreikių tyrimą, atnaujinti KTU SA strategiją. Kadangi artėja KTU rektoriaus rinkimai, skatinsiu aktyvesnį studentų įtraukimą į šį procesą“, – planais dalijosi SA vadovas.
Apie KTU studentų ir jų atstovybės lūkesčius, siejamus su būsimu Universiteto rektoriumi, paprašėme KTU SA prezidento pakomentuoti plačiau.
– Kokiomis savybėmis, studentų nuomone, turėtų pasižymėti Universiteto rektorius?
– Viena svarbiausių universiteto vadovo savybių turėtų būti tikras, nuoširdus noras bendrauti, taip pat gebėjimas matyti, kas vyksta aukštosios mokyklos viduje ir išorėje. Būtina ir akivaizdi lyderystė – darbuotojai ir akademinė bendruomenė turi jausti, kad vadovas žino, ką daro, ir visi pokyčiai yra ne spontaniški, o vardan svarbaus bei didelio tikslo.
Bendruomenė greitai pajaučia, jei vadovas pasiduoda kitų įtakai, tad savo nuomonę ir poziciją naujasis rektorius turėtų aktyviai skelbti tiek viduje, tiek išorėje. Galiausiai, veržlumas ir imlumas naujovėms gali lemti universiteto raidos spartą, todėl tai taip pat būtų dalis svarbių savybių „paketo“.
– Vykstant Švietimo reformai, Lietuvos universitetai išgyvena permainų laikotarpį. Ko reformos kontekste studentai pirmiausia tikėtųsi iš naujojo rektoriaus?
– Visų pirma – tai asmeninės pozicijos šiuo klausimu. KTU studentai nori geros studijų kokybės, net jei ji kiltų studentų skaičiaus sąskaita. Mes norime veržlaus lyderio, kuris neleistų švaistyti Švietimo ir mokslo ministerijos skiriamas konsolidacijos lėšų nenaudingoms investicijoms. Tikimės, kad naujasis rektorius palaikys kokybinius prioritetus vykstant svarbiausiems reformos procesams.
– KTU paskelbtas konkursas rektoriaus pareigoms užimti yra tarptautinis. Kaip manote, ar KTU rektorius, atvykęs iš užsienio, būtų tinkamas universiteto vadovas?
– Tikrai negalima klijuoti etiketės „užsienietis“ ir sakyti, kad toks žmogus būtų netinkamas. Priklauso nuo to, kiek jam nuoširdžiai rūpi universitetas ir jo ateitis, kokias KTU galimybes regi bendrame aukštojo mokslo Lietuvoje paveiksle.
– Koks būtų jūsų, kaip KTU SA prezidento, draugiškas patarimas naujai išrinktam rektoriui?
– Kadangi būnant rektoriumi darbo valandos nebeskaičiuojamos, raskite bent vieną vakarą per savaitę, kai galėtumėte pabėgti nuo kasdienybės ir skirti laiko tik sau.
Kandidatai į rektoriaus pareigas paraiškas teikia iki š. m. kovo 30 d. Vėliau vyks dokumentų, pedagoginės ir mokslinės atitikties vertinimas, susitikimai su kandidatais. Atvirame KTU tarybos posėdyje kandidatai bendruomenei turės prisistatyti ir pristatyti savo vizijas. Galutinis etapas – uždaras Tarybos posėdis rektoriui išrinkti. Rektoriaus rinkimų proceso sklandumą užtikrina personalo paieškos ir atrankos įmonė UAB „J. Friisberg & Partners“. Tikimasi, kad naujasis KTU rektorius bus išrinktas jau vasaros pradžioje.