Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 26 d. 11:35
Dinamiškas ir universalus: antros kartos „Audi Q5 Sportback“
Lapkričio 26 d. 08:35
„Sony“ pristato antros kartos „Alpha 1 II“ pilno kadro fotoaparatą
Lapkričio 25 d. 20:25
Elektrinis sunkvežimis „Renault Trucks E-Tech T“ viena įkrova nuvažiuos 600 km
Lapkričio 25 d. 17:22
„Sony“ pristato pirmąjį „G Master“ standartinį priartinantį objektyvą su pastovia F2 diafragma
Lapkričio 25 d. 14:49
Apsaugokite savo namus: gyventojų klaidos, kurios traukia vagis, ir ekspertų sprendimai
Lapkričio 25 d. 11:20
Iš proto varanti senutė: kaip DI kovoja su telefoniniais sukčiais?
Lapkričio 25 d. 08:34
Kaip ištrinti fono paveikslėlį „iPhone“
Lapkričio 24 d. 15:39
Interneto greitis: kaip suprasti, kokio iš tikrųjų reikia?
Lapkričio 24 d. 11:39
Lietuvos ekranų tendencijos
Lapkričio 23 d. 15:27
„Garmin“ pristato pirmąjį didelio formato nardymo kompiuterį „Descent X50i“
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Socialiniai tinklai pajėgūs apsaugoti savo turinį, bet tam reikia valios

Publikuota: 2018-02-28 20:35
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: LRT.lt

Šiais laikais, kai dauguma naujienas sužino iš savo socialinių tinklų, mafijos valstybėms nekyla didelių rūpesčių cenzūruojant socialinės žiniasklaidos turinį, kuris, šių valstybių lyderių įsitikinimu, gali būti kenksmingas jų interesams. Tačiau liberalios demokratijos šalyse socialinių tinklų turinio reguliavimas – kur kas keblesnis reikalas, nes šių šalių vyriausybės privalo užtikrinti konkurencijos principų pusiausvyrą.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Nuotraukų dalijimosi platforma „Instagram“, priklausanti „Facebook“, neseniai nusileido Rusijos vyriausybės reikalavimui pašalinti šalies opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno įrašus, kuriuose užsimenama apie netinkamą Rusijos ministro pirmininko pavaduotojo Sergejaus Prichodko elgesį.

Vaizdo įraše, kurį A. Navalnas paskelbė kanale „Youtube“ (įrašas peržiūrėtas jau 6 mln. kartų ir jį vis dar galima žiūrėti), matyti, kaip S. Prichodko bičiuliaujasi su rusų oligarchu Olegu Deripaska – veiksmas vyksta Norvegijoje, jachtoje, kurioje, A. Navalno teigimu, įvyko korupcijos aktas. Tokia iliustracija savo rašinį nuomonių ir komentarų portale project-syndicate.com pradeda buvęs Belgijos ministras pirmininkas, dabartinis Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos Europos Parlamente pirmininkas Guy Verhofstadtas.

Pasirodžius A. Navalno įrašams, O. Deripaska kreipėsi į Rusijos ryšių reguliavimo tarnybą „Roskomnadzor“, kad ši pareikalautų bendrovės „Facebook“ pašalinti atitinkamą turinį, ir „Facebook“ šį reikalavimą tuojau pat įvykdė. Bendrovė „Facebook“ po šio epizodo sulaukė ne tik daug dėmesio, bet ir griežtos kritikos. Nepaisant to, tokių atvejų – tūkstančiai.

Socialiniai tinklai pajėgūs apsaugoti savo turinį, bet tam reikia valios

Abejingumas iššaukė reakciją

Šiais laikais, kai dauguma naujienas sužino iš savo socialinių tinklų, mafijos valstybėms nekyla didelių rūpesčių cenzūruojant socialinės žiniasklaidos turinį, kuris, šių valstybių lyderių įsitikinimu, gali būti kenksmingas jų interesams. Tačiau liberalios demokratijos šalyse socialinių tinklų turinio reguliavimas – kur kas keblesnis reikalas, nes šių šalių vyriausybės privalo užtikrinti konkurencijos principų pusiausvyrą. Vis dėlto socialinės žiniasklaidos platformos yra ne tik labai svarbus laisvos informacijos sklaidos kanalas – jos sulaukia griežtos kritikos dėl to, kad negeba pažaboti neteisėto ar įžeidžiamo turinio, visų pirma – neapykantą kurstančios kalbos ir ekstremistinių organizacijų skleidžiamos propagandos.

Šis socialinės žiniasklaidos bendrovių negebėjimas užtikrinti turinio kontrolės daugelio Europos šalių vyriausybes ir net pačią Europos Sąjungą paskatino imtis veiksmų. ES jau parengė interneto bendrovėms skirtas veikimo gaires ir pagrasė taikysianti atitinkamas teisines priemones, jei reikalavimų jos nesilaikys. Kaip neseniai pastebėjo buvęs Britanijos žvalgybos agentūros GCHQ direktorius Robertas Hanniganas, langas, suteikiantis progą technologijų kompanijoms reformuotis savo noru, sparčiai užsidarinėja. Antai Vokietijoje jau įsigaliojo įstatymas, pagal kurį reikalavimo per nustatytą laiką pašalinti neteisėtą naudotojų turinį nesilaikančioms platformoms gresia griežtos nuobaudos.

Socialinės žiniasklaidos bendrovės leidžiasi išnaudojamos

Visos šios priemonės – tai atsakas į neliberalių valstybių žvalgybos agentūrų ir ekstremistinių grupuočių pastangas socialinės žiniasklaidos platformas paversti savotišku ginklu, siekiant sukiršinti Vakarų visuomenę per neapykantą kurstančią kalbą ir dezinformaciją.

Kaip dabar jau žinoma, su Kremliumi siejama organizacija, pasivadinusi Interneto tyrimų agentūra, socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ vykdė plačios apimties kampaniją, kuria siekta padidinti Donaldo Trumpo šansus 2016-ųjų JAV prezidento rinkimuose. Kaip nurodoma JAV specialiojo prokuroro Roberto Muellerio neseniai pateiktuose kaltinimuose 13-ai Rusijos asmenų ir organizacijų, visa armija Rusijos trolių ištisus mėnesius iki 2016-ųjų prezidento rinkimų užsiiminėjo rasinės nesantaikos kurstymu tarp amerikiečių ir mėgino įvairiomis priemonėmis atgrasyti etninėms mažumoms priklausančius rinkėjus nuo minties atsigręžti į D. Trumpo oponentę rinkimuose Hillary Clinton.

G. Verhofstadto teigimu, faktai, išaiškėję R. Muelleriui atliekant tyrimą, kelia daug svarbių klausimų, susijusių su demokratinių institucijų skaidrumu ir apsauga skaitmeniniame amžiuje. Negana to, kad leidžiasi būti Kremliaus išnaudojamos savais tikslais, didžiosios socialinės žiniasklaidos platformos neskuba suteikti atitinkamos informacijos nei demokratinių šalių valdžios institucijoms, nei visuomenei.

Pavyzdžiui, Jungtinės Karalystės parlamento narys Damianas Collinsas, savo iniciatyva ėmęsis tirti Rusijos galimą kišimąsi į 2016-ųjų „Brexit“ referendumo reikalus, iš bendrovių „Facebook“ ir „Twitter“ tikėjosi glaudaus bendradarbiavimo. Deja, „Twitter“ atsakymą į pateiktus klausimus jis apibūdino kaip absoliučiai neadekvatų. Rašinio autoriaus nuomone, tai yra apgailėtina. Kai demokratijai iškyla pavojus, socialinės žiniasklaidos platformos privalėtų veikti ypač skaidriai, įsitikinęs jis.

Ragina atidžiau rengtis artėjantiems Europos Parlamento rinkimams

Jei Rusija gali taip nekontroliuojamai kištis į JAV demokratinius procesus, galima tik įsivaizduoti, kiek ir ko ji jau yra nuveikusi Europoje. G. Verhofstadtas pastebi, kad iki šiol nėra aišku, kas finansavo vienas didžiausių reklamos kampanijų neseniai įvairiose šalyse vykusiuose nacionaliniuose rinkimuose ir referendumuose. Jis teigia manantis, kad tai, kas iki šiol padaryta aiškinantis užsienio jėgų kišimąsi į Vakarų demokratinių institucijų veiklą ir demokratinius procesus, tėra tik nežymus paviršiaus pakrapštymas. Atsižvelgdamas į visa tai, 2019 m. gegužės mėnesį vyksiantiems Europos Parlamento rinkimams jis ragina pasirengti geriau.

Didžiosios technologijų bendrovės ir toliau tvirtins, kad jos tik perduoda informaciją, mano apžvalgininkas. Jo nuomone, jos, be kita ko, atlieka ir leidėjų funkciją, todėl ir reguliuojamos turėtų būti atitinkamai. Beje, reguliuojamos šios bendrovės turėtų būti ne tik kaip leidėjos, bet ir kaip kone monopolinės informacijos platintojos, įsitikinęs jis.

Informacijos cenzūra ir manipuliavimas informacija – labai gilias šaknis turintys reiškiniai. Tačiau toks valstybės finansuojamas hibridinis karas, koks vyksta šiandien, yra kai kas naujo. Atvirą internetą priešiškos jėgos pavertė dezinformacijos kloaka – dezinformacijos, kurios didžiąją dalį skleidžia automatizuoti botai. G. Verhofstadtas įsitikinęs, kad pagrindinės socialinės žiniasklaidos platformos galėtų be vargo apsaugoti jose vykstančias diskusijas nuo šių šiukšlių, tačiau tam reikia valios.

Socialinės žiniasklaidos bendrovės gali daryti labai didelę įtaką visuomenei, tačiau neturi teisės nustatinėti taisyklių. Tai turi daryti demokratinės institucijos – būtent jos privalo užtikrinti, kad socialinės žiniasklaidos bendrovės elgtųsi daug atsakingiau, negu elgiasi dabar.


LRT



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama