Nuo vasario 21 d. Klaipėdoje pradeda veikti buitinės elektrotechnikos ir kompiuterinės įrangos prekybos tinklo „Elektromarkt“ įsteigta kriptovaliutų kasykla. Jos paslaugomis kviečiami pasinaudoti visi besidomintys naujųjų valiutų suteikiamomis perspektyvomis ir galimybe sulaukti finansinės grąžos.
Atidaroma kriptovaliutų kasykla yra viena galingiausių Baltijos šalyse – planuojamas bendras kasyklos pajėgumas – 3,6 MW, projektuojamas kasyklos pajėgumas – 795000 MHs. Investicija projektuojamai kasyklai – daugiau nei 15 mln. eurų. Kasyklos paleidimo metu pajėgumas sieks 7200 MHs, elektros galia – 35 kW. Kasyklos statymas bus vykdomas dešimčia etapų. Naujoji kriptovaliutų kasykla atveria duris „Elektromarkt“ parduotuvėje Klaipėdoje. Joje galima investuoti į kriptovaliutos ETHEREUM kasimo įrangą ir taip sulaukti finansinės grąžos.
„Mintis apie kriptovaliutų kasyklą gimė dar 2017 m. rugsėjo mėn. pradžioje, kuomet bitkoino kaina pasiekė beveik 5000 USD. Aplankė dvejopi jausmai, kadangi prisiminiau, jog 2014 m. pardaviau 20 bitkoinų po 300 USD. Bitkoino kainai kosminiu greičiu šaunant į neregėtas aukštumas buvo ir šiek tiek apmaudu, nes vis pasiskaičiuodavau kiek eurų gautųsi juos iškeitus nauju kursu, bet kita vertus, atsirado ir motyvacijos nepaleisti progos ir pasinaudojus turimomis galimybės perkelti šią idėją į globalesnį lygį“, – teigia „Elektromarkt“ mažmeninio tinklo parduotuves valdančios bendrovės „GV group“ vadovas Tomas Čivilis.
Pasak T. Čivilio, „Elektromarkt“ turi visus tam reikalingus įrankius: tinkamas patalpas, vieną didžiausių tarp šiuo metu Baltijos šalyse ar net visoje Rytų Europoje esančių kriptovaliutų kasyklų elektros galingumų ir, žinoma, kas svarbiausia – patikimą ir Lietuvos vartotojams jau du dešimtmečius gerai pažįstamą vardą.
„Tai šioje, dar visiškai naujoje ir dažnai Lietuviams dar sunkiai suprantamoje rinkoje, yra pagrindinis veiksnys. Šiandien kuriasi itin daug kriptovaliutų kasyklų, žmonėms darosi sunku identifikuoti, kurios jų patikimos ir vertos investicijų, o kurios – tik apsimetėliai. Pastarųjų atvejų pasitaiko vis dažniau: iš žmonių išviliojami pinigai nesuteikiant jokių paslaugų; parduodamos nekokybiškos paslaugos, kai neprofesionaliai prižiūrima technika genda ir dėl to prarandamos investicijos; parduodamos paslaugos dar neturint gamybos pajėgumų. Tuo tarpu „Elektromarkt“ yra ilgametė, patikima kompanija, tad mes siūlome užtikrintą kriptovaliutų kasimo paslaugą. Be to, kriptovaliutų kasimo įrangą Klaipėdoje esančioje „Elektromarkt“ parduotuvėje gali pamatyti kiekvienas norintis“, – sako T. Čivilis.
T. Čivilis pripažįsta, kad tai, kokia kriptovaliutos kaina bus rytoj ar po kelių mėnesių, nėra žinoma, tai – sunkiai nuspėjama rinka. „Ji gali kristi ir staigiai kilti, ką ir darė paskutinius pusę metų. Vis dėlto situaciją vertinant ramiai ir nepanikuojant per valiutos nuosmukius, galimybė uždirbti yra nemaža – vien vertinant paskutinių kelerių metų istoriją, pasitaiko labai įspūdingų valiutos pakilimų. Pavyzdžiui, šiuo metu investicijos į kriptovaliutas atsiperkamumas yra apie 6 mėn.“, – teigia jis.
Kas tos kriptovaliutos?
Kriptovaliuta – virtuali, skaitmeninė valiuta, kuri leidžia internetinius mokėjimus atlikti anonimiškai, nesinaudojant bankų ar kitų tarpininkų paslaugomis.
Kriptovaliutų galima įsigyti kriptovaliutų biržose. Jų vertę nustato paklausos ir pasiūlos dėsnis – kuo daugiau žmonių nori įsigyti tam tikros valiutos, tuo jos vertė yra didesnė. Pasaulyje skaičiuojama daugiau nei tūkstantis skirtingų kriptovaliutų rūšių, populiariausios iš jų rinkoje – bitkoinai, eteriai ir „Ripple“ kriptovaliutos. Vasario pradžioje vieno bitkoino kaina siekė apie 7,6 tūkst. USD (apie 6,1 tūkst. Eur).
Nauji kriptovaliutų vienetai atsiranda vadinamojo kasimo metu. Šio proceso metu kompiuteriai su tam tikromis įdiegtomis programomis yra naudojami naujų kriptovaliutos vieneto kūrimui ir kriptovaliutos sistemos ir operacijų palaikymui. Mainais už tai, jog leidžia pasinaudoti kompiuterių resursais, kriptovaliutų kasėjai gauna finansinę grąžą. Efektyvesniam kriptovaliutų kasimui dažnai naudojami specialūs itin galingi kompiuteriai.
Investuoti į kasyklas – saugiau
Kiti efektyvūs ir Lietuvoje naudojami būdai kriptovaliutų kasimui – galimybė nuotoliniu būdu įsigyti kompiuterinių resursų, kurių iškasti pinigai įkris į sąskaitą arba patiems investuoti į kriptovaliutų kasimą įsigyjant specialias vaizdo plokštes ir kitą reikalingą įrangą. Pastaruoju atveju, kaip ir „Elektromarkt“ įkurtoje kasykloje, taip ir kitose panašiose kasyklose iškasta valiuta keliauja į bendrą piniginę ir tuomet pagal proporcijas išdalinama visiems investuotojams.
Kuo dar naudingas šis būdas? Pasak T. Čivilio, kadangi visų investuotojų įranga laikoma vienoje vietoje, lengviau garantuoti jos apsaugą ir gedimų šalinimą. „Sugedus vienai vaizdo plokštei ji būtų nedelsiant taisoma ar keičiama nauja, o patirtas galimas nuostolis bus padalinamas visiems kasėjams, todėl jie to nepajus. Jeigu taip kasėjui atsitiktų su namie turima įranga, tuomet praradimai būtų skausmingi“, – pastebi jis.