Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 23 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 22 d. 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
Lapkričio 22 d. 14:36
Didelei daliai vyresnių žmonių skaitmeninės paslaugos – sunkiai prieinamos
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
Lapkričio 21 d. 16:45
5 tendencijos 2025-iesiems: žmonės ieško pusiausvyros tarp technologijų ir realybės, vis labiau vertina autentiškumą
Lapkričio 21 d. 14:24
NKSC įspėja apie dažniausias Juodojo penktadienio apgavystes
Lapkričio 21 d. 12:29
Palygino IT ir automobilių gigantus: į akis krenta sudėtinga problema
Lapkričio 21 d. 10:12
Elektronikos prekių pardavimai per Juodąjį penktadienį: taupysime ne tik dėl akcijų
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Ateities profesija: ko mokyti vaikus, kad jie galėtų konkuruoti su robotais?

Publikuota: 2017-12-22 14:18
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©tv3.lt
Inf. šaltinis: tv3.lt

2050-aisiais atsiras nauja žmonių, kurių patirtis, gebėjimai ir išsilavinimas taps visiškai nebereikalingi visuomenėje, klasė. Tokiems „niekam nereikalingiems žmonėms“ paprasčiausiai nebeliks tinkamo darbo, rašoma BBC.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

2050-aisiais atsiras nauja žmonių, kurių patirtis, gebėjimai ir išsilavinimas taps visiškai nebereikalingi visuomenėje, klasė. Tokiems „niekam nereikalingiems žmonėms“ paprasčiausiai nebeliks tinkamo darbo, rašoma BBC.

Tokios klasės pasirodymą savo knygoje „Homo Deus“ prognozavo ir vienas iš žymiausių futurologų, istorikas bei rašytojas Yuvalis Noah Harari. Tokia perspektyva gresia tiems, kurie „nebesukuria jokios ekonominės, politinės ar net meninės vertės, tiems, kurie neprisideda prie visuomenės klestėjimo“, tvirtina mokslininkas. Auganti nelygybė, profesijų išnykimas dėl tobulėjančios procesų automatizacijos ir kitos staigiai besikeičiančios darbo rinkos problemos jau šiandien verčia mus nervintis ir susimąstyti apie savo vietą ateities pasaulyje.

Ateities profesija: ko mokyti vaikus, kad jie galėtų konkuruoti su robotais?

Aistra ir lankstumas

„Mūsų tėvų karta vidutiniškai per savo gyvenimą keitė apie penkis darbus. Mano karta padvigubino šį rodiklį iki 10-ies. Ir mums derėtų laukti tos pačios dinamikos ir ateityje. Dabar neįmanoma sugaišti visą gyvenimą vieno įgūdžio tobulinimui ir tuo remtis savo karjeros augime. Ši era nuėjo į praeitį“, – įsitikinęs DIY ir JAM paslaugų tiekimo bendrovių kūrėjas Zackas Kleinas, kuris taip pat yra ir „Vimeo“ įkūrėjas.

Futuristas Yuvalis Noah Harari yra įsitikinęs, kad dauguma įgūdžių, kuriuos dabartiniai vaikai įgyja mokykloje, taps niekam nereikalingi jiems sulaukus 40-ies. Į klausimą, kaip ruošti vaikus ateities profesijoms, kurios dar net neegzistuoja, Z. Kleinas paaiškino, kad pradėti reikia nuo mokslo sistemos reformos. JAV, pavyzdžiui, jo teigimu, itin mažai dėmesio yra skiriama dėmesio moksleivių bendradarbiavimui mokymosi procese, vietoje to pirmenybė yra skiriama konkurencijai.

Jo teigimu, mokyklos turėtų nustoti žvelgti į vaiką iš aukšto ir, pateikus namų darbus, rinkti iš jų šabloninius atsakymus. Jau dabar matome, kad žmonės, išsirinkę tam tikrą profesiją jaunystėje, užauga ir supranta, kad visuomenei jų daugiau nebereikia. Anot Z. Kleino, siekiant to išvengti, reikia nuo vaikystės mokyti žmones būti lankstesniais ir lengvai atsisakyti nuo užsiėmimų, kurie „neįžiebia juose žiežirbų“.

Ko mokyti vaikus?

„Ką mums sakyti savo vaikams? Visų pirma, kad išliktų vandens paviršiuje, jiems reikės nuolat prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos, kontaktuoti su aplinka ir svarbiausia – išsaugoti savo identiteto jausmą ir savo vertybių sistemą“, – teigia „PricewaterhouseCoopers“ globalaus vystymosi ir lyderystės strategijos vadovas Blairas Shappardas.

37 proc. PwC tyrimo apklaustųjų pareiškė, kad ateities darbo rinką mato kupiną galimybių save realizuoti. Beje, toks pats skaičius apklaustųjų atsakė teigiamai į klausimą, ar jie nerimauja dėl darbo automatizavimo proceso.

„Pagrindinė problema yra ne ta, kad sukurtume darbo vietų. O ta, kad būtų statomos tokios užduotys, su kuriomis žmogus susitvarkytų geriau, negu algoritmas“, – teigė leidiniui žinomas futuristas Yuvalis Noah Harari.

Oksfordo mokslininkai pateikė prognozes, kad beveik pusė darbo vietų JAV bus pakeista kompiuteriais jau per artimiausius 10–20 metų. Dirbtinis intelektas išlaisvins žmogų nuo rutininio darbo ir paliks jam analitines užduotis, vadovavimą, darbą, kuriame būtinas aukštas emocinis intelektas – tas sferas, kur reikalingas empatija ir kūrybiškumas, teigiama PwC ataskaitoje.

Kova su skurdu „mašinų darbo“ epochoje

Viena iš tokių sferų gali tapti žmonių priežiūra. „Vargu ar kas nors užsimanys atiduoti savo vaiką ar močiutę prižiūrėti robotui, tiesa?“ – teigė kovos su skurdu projektų „Samasource“ ir LXMI įkūrėja Leyla Jana. Šie projektai turi bendrą tikslą – padėti įsidarbinti tiems, kurie yra palikti socialinio rato užribyje. Tokiems asmenims yra sudaromos specialios programos, jiems suteikiama pagalba susirasti darbo. Tačiau kas bus su varguoliais ateityje, kuomet visas rutininis darbas bus atiduotas robotams?

L. Jana yra įsitikinusi, kad viena iš išeičių – priežiūros ir globos sritis. Be to, svarbu į gyvenimą sunkiai besikabinančius žmones mokyti naudotis naujomis darbo paieškos ir socializacijos galimybėmis, teigia ji. Tačiau būtina keisti ir teisinę aplinką. „Mes gyvenama skaitmeniniame laikotarpyje. O mūsų įstatymai buvo rašyti dar analoginių technologijų amžiuje. Darbo aplinka taip pat stipriai keitėsi, o darbo kodeksai buvo kuriami dar praėjusiuose amžiuose“, – pasakojo ji BBC.

Kaip neiššvaistyti žmogiškojo potencialo?

McKinsey analitikų šių metų ataskaitoje „Technologijos, darbo vietos ir darbo ateitis“ teigiama, kad masiškai automatizuojant darbo vietas viena iš išeičių gali tapti bazinių pajamų įvedimas. L. Jana tam prieštarauja: „Bazines pajamas priima kaip panacėją. Tačiau juk tai kelias, kuris net nenumato bandymų sukurti darbo vietų! Tai tuščias žmogaus potencialo eikvojimas. Pagalvokite, kiek slaptų genijų mes galime tokiu būdu praleisti. Paprasčiausiai šiaip išdalijus žmonės pinigus už nieką – tai pernelyg nesėkmingas sprendimas“.

Ji neprieštarauja aukojimo akcijoms ar socialinėms išmokoms, tačiau tai, anot L. Janos, turėtų būti pagalbinės priemonės. Ji įsitikinusi, kad per artimiausius dešimtmečius žmonija sugebės išsilaisvinti bent jau nuo visiško skurdo. „McKinsey“ ekspertai savo ataskaitoje rekomenduoja susikoncentruoti ties klausimu, kaip žmogui produktyviai dirbti kartu su mašinomis ir kaip jam dėl to peržiūrėti savo užduotis. Aišku, būtinas ir indėlis į žmonių kūrybiškumo bei kritinio mąstymo vystymą.

„Mes daug kalbame apie kūrybiškumą. Tai nepaprastai svarbus įgūdis inovacijų ir verslo srityse. Tačiau nereiktų fokusuotis tik vystant tradicines mūsų suvokimu kūrybiškumo galimybes. Mes siūlome kiek kitą būdą: mes tiriame, kokius įgūdžius nori išmokti moksleiviai, ir stengiamės paversti juos kūrybiškais, – pasakojo Zackas Kleinas. – Mes nežinome, ko laukti ateityje, ir aš manau, kad turėtume su tuo susitaikyti.“


tv3.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama