Rugsėjo 19-ąją Kaune vyksiančio moderniųjų technologijų ir verslumo renginio #SWITCH! dalyviai ne tik turės progos išgirsti pasaulyje garsių pranešėjų idėjas, bet ir sudalyvauti technologijų mugėje. Čia lankytojams žadama begalė įdomių ir inovatyvių atrakcijų, tarp kurių – net galimybė susikauti robotų kovose.
Nemokamas moderniųjų technologijų ir verslumo renginys #SWITCH! vyks Kauno „Žalgirio“ arenoje. Veiksmo čia netrūks ištisą dieną – pagrindinėje erdvėje vertinga patirtimi dalinsis tarptautinį pripažinimą pelnę verslininkai, inovatoriai ir išradėjai, visai čia pat vyks ir technologijų mugė. Jos svečius dalyvauti įvairiose atrakcijose pakvies dešimtys skirtingų įstaigų ir bendrovių.
Aistras kels robotų kovos
Mugėje planuojamų pramogų – apstu. Ko gero, viena netikėčiausių – robotų kovos, kuriose laukiami visi robotus kuriantys entuziastai.
„Mintis surengti tokias kovas kilo visai spontaniškai. Pagalvojome, kad mugės dalyviams būtų įdomu tokias pamatyti, taip pat jose dalyvauti. Kovų metu bus, kur akis paganyti, ir dėl ko pasivaržyti, nes laimėtojas gaus 500 Eur“, – sako kovas rengiančios bendrovės „Pervesk“ atstovė Ina Pieczulis.
Pasak atstovės, kovose gali dalyvauti kiekvienas norintis – tereikia atsinešti savarankiškai pasigamintą robotą ir nusiteikti ryžtingai. Organizatoriai tikisi sulaukti didelio dalyvių srauto – juk prizas išties vertingas, o susidomėjimas robotika – smarkiai išaugęs. Registruotis robotų kovoms galima čia.
Beje, robotų kovos – ne vienintelė technologijų mugėje siūloma atrakcija robotų entuziastams. Dalyvauti mugėje ketina ir „Robotikos akademija“ – ruošiasi pristatyti išskirtinę parodą.
„Parodoje dalyviai galės ne tik pamatyti, bet ir savarankiškai išbandyti įdomiausius robotus. Dalyviai taip pat išgirs apie galimybę prisidėti prie didžiausios robotų ir technologijų šventės Lietuvoje – „Robotiados 2018“ bei sužinos, kaip tapti „Robotikos akademijos“ mokytojų komandos dalimi“, – sakė „Robotikos akademijos“ renginių organizatorius Povilas Zmejauskas.
Mugei ruošiasi universitetai
Skirtingas atrakcijas lankytojams pasiūlys ir didžiausi Lietuvos universitetai – Kauno Technologijų, ISM, Vilniaus universitetas ir kiti, taip pat populiariausios kolegijos. Pavyzdžiui, Vilniaus universitetas šioje mokslo populiarinimo mugėje demonstruos šviesos technologijų atradimus ir galimybes. VU komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Vilma Radzevičienė pasakoja, kad universitetas mugei ruošia interaktyvią programą.
„Lankytojai galės patys „miksuoti“ šviesą ir muziką, kai pats susikuri sau patinkantį ritmą su „Mash Machine“. Tam nebus reikalingi jokie muzikos įgūdžiai. Mūsų stende lankytojų lauks ir N2 komanda, užsiimanti moksline demonstracine veikla. Ji konstruoja mokslinę demonstracinę įrangą, kuria programas, veda fiksuoto turinio ir specialaus užsakymo renginius bei dirbtuves, susijusias su mokslu ir jo populiarinimu“, – teigia V. Radzevičienė.
VU taip pat pristatys UAB „Hortiled“ valdomą augalų apšvietimo sistemą (HLRD serijos šviestuvą), kurio kūrime ir mokslinių tyrimų bei eksperimentinės plėtros veikloje reikšmingai dalyvavo VU fizikai. Stende bus pristatoma ir VU startuolio UAB „Ledigama“ išvystyta daugiaspalvio apšvietimo sistema, valdoma išmaniu įrenginiu arba įprastu jungikliu sienoje.
Surinks elektra varomą automobilį
Mugės nekantriai laukia ir „Kaunas Entrepreneurship Cafe“ stendo kūrėjai. Čia mugės svečiai bus kviečiami pateikti savo siūlymus ir idėjas Kaunui bei išbandyti naują programėlę „Sype“, taip pat vienintelius Lietuvoje „Microsoft Hololens“ virtualios realybės akinius. Be to, „Kaunas Entrepreneurship Cafe“ stende bus galima pamatyti, kaip Kauno technikos kolegijos specialistai perdarinėja „Mazda RX8“ į elektra varomą automobilį, ir gyvai stebėti surinkimo procesą.
Šie nuotykiai – anaiptol ne visi, į kuriuos bus kviečiami pasinerti technologijų mugės lankytojai. Renginyje taip pat bus galima virtualioje realybėje paskraidyti parasparniu, išbandyti 3D spausdintuvą ir technologijų pabėgimo kambarį, išmokti skraidinti droną ir dar daugiau.