Keturioliktame mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“, kuris vyks rugsėjo 11–20 dienomis vienuolikoje Lietuvos miestų ir rajonų, bus įvairių praktinių užsiėmimų, padedančių moksleiviams tiesiogiai susipažinti su mokslo ir technologijų taikymais versle. Jie galės pasitikrinti savo verslumo gebėjimus, apsilankyti įvairiose aukštųjų technologijų kompanijose, verslo įmonėse, sužinoti apie perspektyvias profesijas.
„Tokie renginiai kaip šis mokslo festivalis suteikia jaunimui galimybę aplankyti inovatyvias Lietuvos įmones ir iš arti apžiūrėti produkciją, susipažinti su jų darbo metodais. Itin svarbu, kad jaunimas suprastų, kaip yra kuriamos inovacijos, kokia jų svarba, matytų geriausius inovatyvių Lietuvos įmonių pasiekimus. Tikiuosi, kad festivalis įkvėps daugelį jaunųjų Lietuvos gyventojų tirti ir kurti, o ateityje – steigti inovacijas kuriančias įmones“, – sako ūkio viceministrė Lina Sabaitienė.
Didžiausio dalyvių susidomėjimo paprastai susilaukia ekskursijos į aukštųjų technologijų įmones, jų tyrimų laboratorijas. Todėl ir šiemet pakviesime aplankyti biotechnologijų kompanijos TEVA/„Sicor Biotech“, kur išgirsite apie biofarmacinių preparatų kūrimą, pasitelkiant genų inžinerijos metodus, jų gamybą bei kontrolę. „Thermofisher Scientific Baltics“ darbuotojai pademonstruos, kaip moderniausiose laboratorijose gimsta mokslininkams skirti produktai – tokie, kaip DNR molekules karpančios biologinės „žirklės“. Saulėtekio slėnio technologijų ir inovacijų centre – Fotonikos slėnyje ekskursijos metu aplankysite lazerių kūrimo dirbtuves, mokslininkų laboratorijas. Susipažinsite su lazerių veikimo principais ir pamatysite vieną iš lazerių taikymo vietų – 3D spausdinimą. Čia veikia tokios pasaulyje žinomos kompanijos kaip „Ekspla“, „Šviesos konversija“ ir kitos.
VU Gyvybės mokslų centre garsiausi Lietuvos investuotojai dalinsis savo patirtimi, sėkmės istorijomis, papasakos kaip jie pradėjo ir kaip pasiekė įspūdingų rezultatų, viršijančių rinkos vidurkį. Taip pat išgirsite paskaitą apie informacinių technologijų taikymą versle. VU Verslo mokyklos Verslumo HUB'as pakvies išklausyti sėkmės istorijų ciklą: „Ar verslumas yra įgimta savybė, ar reikia jo mokytis“? VU Fizikos fakultete apie elektromobilių eros pradžią pasakos UAB „Energijos sprendimų centras“ Elektromobilių ir saulės energijos produkto vadovas Žygimantas Zabieta.
Norint tapti išradėju arba įkūnyti savo idėjas, nepakanka tik smalsumo ar entuziazmo. Reikia ir praktinių įgūdžių, žinių. Todėl inovatyviam jaunimui pravers Kauno technikos kolegijos parengta programa 7–9 klasių mokiniams „Suprojektuok, pasigamink ir džiaukis”. Jos metu susipažinsite su šiandienos ir ateities gamybos technologijomis. Pamatysite kaip idėja iš brėžinio pavirsta detale, ir savo idėjas galėsite paversti 3D modeliais. Panaši programa vyks ir VDU informatikos fakultete, kur išmoksite parašyti programas mikrovaldikliams, naudojamiems išmaniuosiuose įrenginiuose, virtualius daiktus paversite realiais su 3D modeliavimo ir spausdinimo įrankiais, programuosite robotus.
VU Kauno fakultete – paskaita apie intelektualias verslo operacijų valdymo sistemas (dirbtinį intelektą, didelių duomenų masyvų apdorojimą), skirtas valdyti bankomatų grynųjų pinigų srautus. Apie programinius robotus gebančius mokytis, adaptuotis ir priimti sprendimus, modeliuojant milijardus galimų sprendimo kombinacijų. Taip pat galėsite analizuoti organizacijos anatomiją: kaip įtikinti neįrodant? Kaip priversti skeptikus patikėti, kad verta už jus balsuoti, iš jūsų pirkti, jumis tikėti. Kodėl ir koks apeliavimas į emocijas paveikia labiau už loginius argumentus?
Kaip atpažinti pagrindines kalbinės manipuliacijos technikas? Klaipėdos valstybinėje kolegijoje – kaip sukaupti pinigų skrydžiui aplink Žemę, arba kaip nuo mažų dienų išmokti valdyti asmeninius finansus. Itin daug verslumo paslapčių sužinosite, apsilankę tarptautinėje mokslo mugėje, kuri rugsėjo 15 d. vyks Kaune, KTU „Santakos” slėnyje. Bet apie tai plačiau parašysime kitame pranešime spaudai.
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ – vieta, kurioje lengva įsitikinti, kaip teorija virsta praktika. Kaip mokslo išradimai ir originalios idėjos tampa naudingais produktais ir kaip XXI amžiuje mokslo ir verslo sąjunga spartina visuomenės pažangą.