Tūkstančiai šalies universitetų studentų, dešimtys pranešėjų, šimtai verslo įmonių, organizacijų bei išdalintų darbo ir praktikos pasiūlymų vienoje vietoje. Jau tryliktą kartą tokią unikalią galimybę siūlo Kauno technologijos universitetas (KTU), spalio 17 d. organizuojantis didžiausią Baltijos šalyse studentų ir įmonių atstovų karjeros kontaktų mugę – „WANTed“ karjeros dienos 2017. Dalyvių registracija vyksta iki rugsėjo mėnesio pradžios.
Renginys šiais metais pateiks net tris naujoves. KTU karjeros dienos pirmą kartą vyks ne pavasarį, o rudenį. Pirmą kartą dalyvauti bus kviečiami ne tik studentai (bakalaurantai, magistrantai, doktorantai), bet moksleiviai ir aukštųjų mokyklų absolventai iš visos Lietuvos. Pirmą kartą įmonės galės siūlyti ne tik darbo ir praktikos vietas, bet ir baigiamųjų projektų temas esamiems studentams. Renginio dalyvius Kauno „Žalgirio“ arenoje spalio 17 d. pasitiks 3 erdvės: „Karjera“ didžiojoje salėje, kur bus įsikūrę įmonių ir organizacijų stendai, inovacijų alėja nuliniame aukšte, kurioje bus galima pasidomėti įmonių, organizacijų ir KTU kuriamomis galimybėmis, bei arenos amfiteatre vyksianti konferencija „WANTed Talks“. Renginio pradžia – 10 val., uždarymas – 16 val.
Viena didelė galimybė
KTU Karjeros ir ugdymo centro (KUC) vadovės Linos Slavickaitės teigimu, KTU „programuoja“ kitokį jaunimo požiūrį į karjerą ir skatina galvoti apie savo ateitį kur kas anksčiau nei pirmajame studijų kurse. „Pasiruošimas karjerai vyksta gerokai iki abituriento pasirinkimo, ką studijuoti. Žinodamas bent jau sritį, kuri domina, jaunuolis mokykloje gali kryptingai rinktis atitinkamus dalykus, ugdyti tai veiklai būtinas kompetencijas. Tam svarbios ir aplinkos kuriamos galimybės. Viena iš jų moksleiviams ir yra KTU „WANTed“ karjeros dienos 2017“, – pažymi pašnekovė.
L. Slavickaitės teigimu, pasitaiko atvejų, kai žmogus, norintis dirbti IT sektoriuje, nežino jame veikiančių įmonių, neatpažįstą jų kaip ateities darbdavių bei to, kad tokį darbą jis galėtų dirbti ir didmeninės prekybos bendrovėje, statybų ar maisto pramonės įmonėje ar kitoje iš pirmo žvilgsnio su IT nesusijusioje organizacijoje. Karjeros dienos siekia sujungti didžiulį ir platų galimybių spektrą į vieną didelę galimybę. „Lietuvoje esame vienvaldžiai lyderiai tiek savo mastu, tiek atvirumu ir siūlomomis inovacijomis. Nors renginį organizuoja KTU, tačiau kviečiame lankytojus iš visų Lietuvos mokyklų ir universitetų aktyviai megzti naudingus kontaktus, dalyvauti konferencijoje „WANTed Talks“. Siekiame atskleisti tiek dalyvaujančių įmonių ir organizacijų, kaip darbdavių, tiek lankytojų, kaip geidžiamų ateities darbuotojų, potencialą“, – apie kontaktų mugę kalbėjo KUC vadovė.
Prisijungs užsienio investuotojai
KTU „WANTed“ karjeros dienos 2017 – galimybė įmonei formuoti ar stiprinti savo, kaip patrauklaus darbdavio, įvaizdį, reputaciją, darbuotojų pasitenkinimą darbu ir jų pritraukimą. Renginyje kasmet dalyvauja pažangios, modernios ir rinkos lyderių pozicijas užimančios įmonės bei viešojo sektoriaus organizacijos. 2016 metų renginyje savo stendus turėjo ir su lankytojais bendravo „Callcredit Operations“, „Barclays Technology Centre Lithuania“, „Devbridge Group“, „Coca-Cola HBC Lietuva“, „Littelfuse LT“, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba, Kauno miesto savivaldybė ir daugelio kitų įmonių bei organizacijų atstovai.
„Organizuodami tokį renginį, siekiame padėti atrasti tinkamą karjeros kelią ne išimtinai KTU ir Kauno studentams ir absolventams, bet visų šalies aukštųjų mokyklų studentams, moksleiviams, – akcentavo KUC vadovė. – Kauno miestas keičiasi, tobulėja ir tampa sparčiai augančiu verslo centru, pritraukiančiu tokius tarptautinius investuotojus, kaip „Hollister“, „Hella“, „Meridia“, jau dabar ieškančius naujų darbuotojų.“ L. Slavickaitė užsimena, kad KTU „WANTed“ karjeros dienose 2017 taip pat žada dalyvauti keletas naujų investuotojų, besikuriančių Kaune.
Asmeninės karjeros istorijos
Karjeros dienų renginys trečius metus iš eilės vyks Kauno „Žalgirio“ arenoje. Čia sukurtos papildomos erdvės bus orientuotos ne tik į darbinę karjerą, bet ir į asmenybės ugdymą. Štai vienoje iš renginio erdvių – inovacijų alėjoje – bus galima susipažinti su įmonių praktikantams ir darbuotojams pristatomomis vertėmis, tokiomis, kaip įvairios akademijos, savaitgalinės mokyklos, paskaitų ciklai. Inovacijų alėjoje taip pat bus galima susipažinti su Kauno technologijos universiteto studentams siūlomomis vertėmis ir programomis, tokiomis kaip „GIFTed“, „GUIDed“, „WANTed“, „UNITed“, „INSPIRed“, „ACTIVATed“, padedančiomis tapti geidžiamiausiais darbo rinkoje.
„Tuo tarpu stiprinti savo, kaip būsimo darbuotojo poziciją bus galima ir konferencijoje „WANTed Talks“, kurioje pranešimus skaitys žmonės, sukaupę skirtingas patirtis pačiose įvairiausiose srityse, kalbant tiek apie karjeros, tiek apie savo, kaip stiprios ir proaktyvios, į rezultatą orientuotos asmenybės ugdymą“, – pažymėjo L. Slavickaitė.
Pasak jos, konferencija yra skirta dalinimuisi, nes jos metu žinomi pranešėjai pasakos apie tam tikrus karjeroje priimtus sprendimus, darbo rinkos tendencijas, aktualijas, saviugdos ir tvirtos asmenybės svarbą. „Dažnai sekame tuos, kuriais tikime, todėl karjeros dienos yra puiki galimybė ne tik sutikti tam tikros įmonės ar organizacijos vadovą, bet ir išgirsti jo pranešimą konferencijoje būtent karjeros tematika“, – papildė L. Slavickaitė.
Rudens pergalė prieš pavasarį
KUC vadovė sutinka, kad tokio masto renginį iš tradiciškai vykdavusio pavasarį perkelti į rudens sezoną – gana rizikinga, nes tiek dalyviams, tiek lankytojams pasiruošimas vyksta nauju ritmu, tačiau tuo pat metu pažymi, jog studentai dažnai negalėdavo atvykti į KTU karjeros dienas, nes tuomet atlikdavo privalomą profesinę praktiką, kuri paprastai vyksta pavasario semestre.
Pasak L. Slavickaitės, tie studentai, kuriems yra tikslingiausia dalyvauti renginyje, anksčiau neturėdavo tam tinkamų sąlygų. Renginio perkėlimas į spalio mėnesį išsprendžia šią problemą. „Karjeros dienų organizavimas pavasarį taip pat užkirsdavo kelią studentams susirasti praktikos vietą, nes didžioji jų dalis tuo metu jau būdavo pradėję praktikuotis. Taip pat ir su baigiamojo projekto tema – dauguma studentų būdavo ne tik pasitvirtinę temas, bet ir įpusėję ar bebaigiantys rengti bakalauro ir magistro darbus“, – situaciją komentavo L. Slavickaitė.
Pasak jos, įvertinus visas aplinkybes ir siekiant sudaryti geriausias sąlygas studentams dalyvauti renginyje, karjeros dienos buvo perkeltos į rudenį: „Renginyje studentai ne tik turės galimybę susitarti dėl darbo ar praktikos pasiūlymo, bet tuo pačiu praplės savo žinias apie įmonę ar organizaciją, kuri ateityje gali tapti vienu iš jo darbdavių.“ Rudens semestras palankesnis ir tuo, jog studentai tuomet ieškosi, kur atlikti praktiką ir pradeda derinti ar koreguoti baigiamųjų projektų temas. „Studentui atradus „tematiškai“ jam tinkančią įmonę, organizaciją, kurioje atlikdamas praktiką, jis galės atlikti ir tyrimą reikalingą baigiamajam studijų darbui didėja ne tik praktikos, bet ir studijų kokybė, kuriama abipusė vertė“, – kalbėjo L. Slavickaitė.
Įmonių „medžioklės“ sezonas
KUC vadovės teigimu, pirmą kartą renginiui suteikiamas vardas – „WANTed“ (liet. paieškomas) – populiarėjantis terminas hedhanterių (angl. headhunters) tarpe.
„Jeigu studentas ar absolventas bus orientuotas į rezultatą, nuosekliai eis savo tikslo link, įgytas žinias taikydamas praktikoje, demonstruos kompetencijas bei proaktyvios asmenybės bruožus, jis bus geidžiamas darbuotojas, kurio ieškos ar net „medžios“ įmonės bei organizacijos“, – neabejoja L. Slavickaitė.
Pašnekovės teigimu, šiandien, bendraujant su Universiteto socialiniais partneriais, Lietuvoje labiau pastebimas darbuotojų deficitas, o ne darbo vietų trūkumas. Visgi, egzistuoja spraga tarp to, kokios darbo vietos yra atviros ir kokie darbuotojai šiuo metu yra laisvi ar ieškantys darbo vietų. „Šią spragą spendžiame taikydami KTU „MA+“ magistrantūros studijų modelį ir ugdydami jaunimo tarpdiscipliniškumą. Tai atsispindės ir KTU „WANTed“ karjeros dienose 2017, kuriose laukiama daugiau nei 150 darbdavių atstovų ir daugiau kaip 10 tūkst. lankytojų“, – apibendrino L. Slavickaitė.