24 valandos su visa reikiama technika ir nusnūdimo valandėlėmis. Taip atrodys šiųmečio #SWITCH! hakatono iššūkį priėmusių programuotojų viena para. Komandomis suskirstyti ir pasitelkę „blockchain“ technologiją specialistai turės išspręsti bankams aktualią problemą – rasti decentralizuotą sprendimą banko sąskaitos ir telefono numerio sąsajai. Hakatoną organizuojančio „Swedbank“ ekspertas tvirtina, kad užduoties išsprendimas atneštų naudą tiek finansų sektoriui, tiek pačiai „blockchain“ technologijai.
Technologiją supranta ne visi
Rugsėjo 18 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiantis hakatonas bus orientuotas į atviros bankininkystės tobulinimą. Jo tema – „Atvira bankininkystė 2.0. „blockchain“ technologija – decentralizuotas sprendimas banko sąskaitos ir telefono numerio sąsajai“.
„Swedbank“ elektroninės bankininkystės plėtros vadovo Baltijos šalyse Oleg Marofejev teigimu, šiandien „blockchain“ technologiją išmanančių specialistų visame pasaulyje dar nėra daug, o nemažai organizacijų jos veikimo niuansų visiškai nesupranta.
„Netgi galima sakyti, kad nemažai „blockchain“ technologijos panaudojimo atvejų yra dirbtiniai. Dažnai daroma bet kas, svarbu, kad būtų pasitelkiant „blockchain“. Tuo tarpu finansų sektorius susiduria su banko sąskaitos ir telefono numerio sąsajos problema, kuri teoriškai gali būti išspręsta pasitelkiant šią technologiją. Taigi naudą pajustų tiek bankai, tiek ganėtinai nauja „blockchain“ technologija, nes pagaliau išspręstų realiai egzistuojančią problemą“, – teigė O. Marofejev.
Anot „Swedbank“ specialisto, paprastais žodžiais paaiškinti, kas yra „blockchain“, galima lyginant technologijas.
„Egzistuoja du technologijų modeliai – centralizuotas ir decentralizuotas. Centralizuotame už kokios nors sistemos funkcionavimą atsakingas vienas didelis pagrindinis vienetas. Tuo tarpu decentralizuotame yra daug autonomiškų vienetų, dėl kurių tarpusavio sąveikų sistema veikia. Viena iš decentralizuotų sistemų ir yra „blockchain“, – aiškino O. Marofejev.
Atsipūsti padės ir stalo futbolas
„Blockchain“ technologijos naujumas ir specialistų trūkumas lems ir tai, kad #SWITCH! hakatono dalyvių skaičius, tikėtina, neviršys 50.
Entuziastingus programuotojus iš Lietuvos ir užsienio į renginį viliojančio „Swedbank“ specialistas iš dalyvių tikisi dviejų dalykų.
„Visų pirma komandos turės pristatyti ištobulintą verslo modelio, pritaikyta „blockchain“ technologijai, koncepciją. Na, o būtų visiškai tobula, jeigu bus sukurtas ne tik gyvybingas verslo modelis, bet ir techninis prototipas, produkto užuomazga“, – kalbėjo O. Marofejev, pridūręs, kad būtent dėl to hakatone laukiami dviejų tipų dalyviai.
Komandose, kuriose dalyvių skaičius neviršys dešimties asmenų, turės būti tiek technologijų veikimą suprantančių verslo lyderių, tiek tik techninius niuansus puikiai išmanančių programuotojų.
O. Marofejev pasakoja, kad rugsėjo 18 d. rytą susirinkusios komandos turės atlikti gautą prisistatymo užduotį, o po to pradės laužyti galvą narpliodamos pagrindinį hakatono galvosūkį. 24 val. truksiančio hakatono metu dalyviai bus aprūpinti visa reikalinga technika, o atgauti jėgas galės tam skirtose poilsio vietose, žaisdami stalo futbolą ar užkandžiaudami.
Nors didžiausią reikšmę išsiaiškinant laimėtojus turės pristatytas galutinis darbas, tačiau taškai, priklausomai nuo rezultatų, komandoms bus skiriami ir paties hakatono metu.
„Laimėtojus išrinks specialiai renginiui suburta profesionalų komisija, o jie bus paskelbti ir apdovanoti rugsėjo 19 d., paties technologijų ir verslumo renginio #SWITCH! metu“, – sakė O. Marofejev.
Kviečia specialistus iš viso pasaulio
Pirmu dideliu „blockchain“ tematikos renginiu Lietuvoje vadinamas #SWITCH! hakatonas visą parą truks Kauno „Žalgirio“ arenoje nuo rugsėjo 18 d. ryto.
Dalyvavimu šiame renginyje susidomėję programuotojai ir „blockchain“ technologijos entuziastai iš Lietuvos bei viso pasaulio iki rugpjūčio 18 d. kviečiami pildyti registracijos formą renginio interneto svetainėje.
Iš registracijos formas užpildžiusių dalyvių bus atrinkti keli patys stipriausi kandidatai iš užsienio, kuriems organizatoriai apmokės skrydžius ir apgyvendinimą.