Rugpjūčio 3 d. baigėsi antrasis bendrojo priėmimo į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programas etapas, po kurio paaiškėjo, kad studijų sutartis su aukštosiomis mokyklomis sudarė dar 676 stojantieji. Paraleliai vyksta ir institucinis užsienio šalių piliečių priėmimas į visų pakopų studijų programas. Šiemet Kauno technologijos universitete (KTU) jau sulaukta daugiau nei 800 paraiškų, o tai yra beveik 30 proc. daugiau, lyginant su praėjusiais metais.
Populiariausios programos tarp užsienio piliečių: Mechanikos inžinerijos, Mechatronikos, Informatikos bakalauro, Architektūros vientisosios studijos bei Tarptautinio verslo, Pramonės inžinerijos ir vadybos, Apskaitos ir audito, Informatikos, Transporto priemonių inžinerijos magistrantūros studijos. Norintys tęsti studijas doktorantūros pakopoje rinkosi net iš 18 studijų programų. Pažymėtina, kad KTU taiko vienodus minimalaus konkursinio balo reikalavimus tiek užsieniečiams, tiek lietuviams, papildomai juos testuojant dėl bendrųjų žinių, motyvacijos, anglų kalbos.
Pavyzdžiui, šių metų priėmime tarptautinius anglų kalbos pažymėjimus (IELTS, TOEFL) turėjo 2 kartus daugiau stojančiųjų nei 2016 metais. Likus mėnesiui iki priėmimo pabaigos, kvietimus pradėti studijas gavo 201 užsienietis iš beveik 50 šalių. Keletas tarptautinių studentų į KTU įstojo per LAMA BPO organizuotą bendrąjį priėmimą.
Padaugėjo šimtukininkų
Antrajame etape į KTU pakviesti 8,56 proc. visų pakviestųjų pasirašyti studijų sutartis į universitetus. Pagrindinio priėmimo antro etapo metu pasirašyti studijų sutartis su KTU pakviesti 96 stojantieji: į valstybės finansuojamas studijų vietas pakviesti 62 stojantieji, į valstybės nefinansuojamas – 34.
Studijų sutartis universitetuose antrame priėmimo etape iš viso sudarė 676 asmenys, t. y. 9,74 proc. mažiau nei pernai (2016 m. – 749). Iš jų 446 asmenys sudarė valstybės finansuojamas studijų sutartis, valstybės nefinansuojamas – 230. KTU antrame priėmimo etape sudarytos 67 studijų sutartys.
Per antrąjį priėmimo etapą į KTU pakviesti ir priimti dar du stojusieji, išlaikę bent vieną valstybinį brandos egzaminą šimtuku.
Tvirtai išsilaikė antroje vietoje
Pasibaigus bendrojo priėmimo pirmam ir antram etapams iš viso universitetuose studijų sutartis pasirašė ir jų nenutraukė 10 883 stojusiųjų. Pagal šį skaičių, KTU sudaro 17,16 proc. Lietuvos universitetų rinkos ir yra antrojoje vietoje.
Po abiejų priėmimo etapų daugiausiai valstybės finansuojamų vietų studijų sutarčių sudaryta VU (2545) ir KTU (1579).
Per bendrojo priėmimo I ir II etapus iš viso KTU pakviesta studijuoti 2031 stojantysis, iš jų studijų sutartis sudarė ir nenutraukė – 1867 pakviestieji: 1579 valstybės finansuojamose studijų vietose ir 288 valstybės nefinansuojamose studijų vietose.
Po abiejų priėmimo etapų KTU daugiausiai studijų sutarčių sudaryta ir nenutraukta: Informatikos fakultete (655 studijų sutartys), Ekonomikos ir verslo fakultete (239), Elektros ir elektronikos fakultete (228), Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultete (217) ir Cheminės technologijos fakultete (213).
Rugpjūčio 10 d. bus skelbiamas papildomas priėmimas į likusias laisvas studijų vietas. Jame galės dalyvauti ir tie asmenys, kurie savo prašymo nebuvo užregistravę LAMA BPO informacinėje sistemoje pagrindinio priėmimo metu.
Tęsiasi priėmimas į magistrantūrą
Šiuo metu vyksta papildomas priėmimas į magistrantūros studijas. Papildomajame etape yra likusios 62 laisvos valstybės finansuojamos studijų vietos: fizinių mokslų studijų srityje – 16, socialinių mokslų – 3, technologijos – 41, humanitarinių – 2.
Populiariausios KTU magistrantūros studijų programos pagal priimtųjų po I ir II etapų skaičių yra šios: Valdymo technologijos, Informacijos ir informacinių technologijų sauga, Apskaita ir auditas, Didžiųjų verslo duomenų analitika, Gamybos inžinerija, Statyba (Kaune), Informacinių sistemų inžinerija, Verslo ekonomika, Chemijos inžinerija.
Per pirmuosius priėmimo į magistrantūros studijas etapus į Kauno technologijos universitetą jau yra priimtas 801 studentas.