Lietuvos darbo rinka pasipildė daugiau nei 2 tūkstančiais jaunų specialistų – šį penktadienį diplomus atsiėmė Kauno technologijos universiteto (KTU) bakalaurai, magistrai ir mokslo daktarai. Į įspūdingą diplomų teikimo šventę Kauno „Žalgirio“ arenoje susirinko per 10 tūkst. dalyvių – absolventų, jų artimųjų, akademinės bendruomenės narių bei garbingų svečių.
Renginyje koncertavo du kartus geriausia Lietuvos roko grupe „M.A.M.A.“ grupe tituluoti „Freaks on Floor“, metų atlikėjos ir metų proveržio vardui nominuota atlikėja Monika Liu, pritariant orkestrui „Vilniaus Sinfonietta“, diriguojamam Vytauto Lukočiaus.
„Jau galite žengti savo žingsnį – ne medijos sukurtų žvaigždžių, ne konkuruojančių bičiulių, o savo. Ateities gyvenimą pradėkite gyventi iš karto. Pradėkite taip, kad jaustumėte jo skonį“, – absolventams linkėjo KTU rektorius Petras Baršauskas.
P. Baršauskas absolventus ragino būti tikrais lyderiais – tokiais, kurie įkvepia ir pasaulį daro šviesesniu. Jis tikėjosi, jog kūrybinė universiteto terpė absolventams padėjo atskleisti savo stiprybes, tapti pajėgiais keisti pasaulį.
Kauno miesto vicemeras Simonas Kairys KTU bendruomenę sveikinęs dviem kalbomis linkėjo kūrybiškumo ir drąsos. Jis ragino pasinaudoti Kaune atsiveriančiomis galimybėmis. KTU Alumnų asociacijos prezidentas Arūnas Laurinaitis pakvietė absolventus jungtis prie alumnų veiklos ir tapti tiltu tarp universiteto bendruomenės ir verslo, plačiosios visuomenės. Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas priminė žengiant į priekį pasirūpinti ir esančiaisiais šalia.
„Geriau nakvynė ant jūros kranto arba piknikas ant kalno viršūnės, nei nakvynė motelyje prie autostrados ir pigūs pietūs „tinkliniame“ restorane. Kalnuose sunkūs paskutiniai žingsniai link tikslo, todėl verta kartais paspausti save“, – absolventus nepasiduoti ir neieškoti kompromisų ragino verslininkas Darius Vaičiulis, Dakaro ralio dalyvis, savo gyvenime įveikęs ne vieną viršukalnę, tarp jų – ir Everestą.
Paskutinis į sceną, pasipuošęs mantija, kaip ir 2 tūkst. kolegų, užlipo KTU Studentų atstovybės prezidentas Lukas Kijauskas, kuriam šiandien taip pat įteiktas bakalauro diplomas.
„Esame lyderiai, kurie prisiima atsakomybę už šalies ateitį“, – drąsiai teigė L. Kijauskas. Angų kalba jis pasveikino ir šiandien universitetą baigiančius tarptautinius studentus.
Diplomų teikimo šventėje buvo užsiminta ir apie šalies aktualijas – vykstančią švietimo reformą, ne vienas svečias priminė absolventams skaudžią Lietuvos okupacijos istoriją, buvo kalbama apie neseniai LR Seimo svarstytą įstatymą dėl vienos lyties asmenų partnerystės. Renginio vedėjas Vytautas Rumšas susirinkusiesiems priminė, jog visi turi lygias teises siekti išsilavinimo KTU – nepriklausomai nuo jų lyties, rasės, seksualinės orientacijos ar tikėjimo. Šiuos žodžius lydėjo audringi susirinkusiųjų aplodismentai. Įspūdingiausia renginio akimirka tapo renginio organizatorių parengtas siurprizas – jungtinis „Freaks on Floor“ ir orkestro kūrinys, kurio metu į viršų kilo tūkstančiai KTU absolventų kepurėlių.
KTU absolventai – laukiami verslo
Šiemet KTU baigė 2 354 absolventas (su diplomus atsiėmusiaisiais sausio mėnesį). Iš jų – 1 326 bakalaurai, 958 magistrai, 43 mokslo daktarai ir 31 laipsnio neteikiančių studijų absolventas. Studijas baigė 113 tarptautinių studentų.
KTU yra vienintelis valstybinis universitetas Lietuvoje, kuriame stojančiųjų skaičius ne krenta, o auga. Universitetas – antras šalyje pagal stojančiųjų pasirengimą studijuoti (stojantieji, turintys stojamąjį balą 4 ir aukštesnį), vienas populiariausių pasirinkimų tarp šimtukininkų.
Karjeros valdymo sistemos karjera.lt duomenimis, KTU išleidžia vienus iš geriausiai įsidarbinančiųjų Lietuvos aukštųjų mokyklų absolventų – praėjus vos pusmečiui po studijų baigimo, dirba 75 proc. studijas baigusiųjų KTU, o po trejų metų – beveik 80 proc.
Įdomu tai, kad KTU absolventų įsidarbinamumas socialinių mokslų srityse lenkia kai kuriuos stipriausiais socialinių ir humanitarinių mokslų srityje save pozicionuojančius universitetus.
Pagal bakalaurų įsidarbinamumą per trejus metus nuo studijų baigimo, KTU yra šalies lyderis 7 studijų kryptyse, tarp kurių – ekonomika, architektūra, chemijos ir procesų inžinerija, medžiagų technologijos ir net lingvistika. Kone visose iš šių krypčių absolventų įsidarbinamumas siekia 80 proc.
Aukštai vertinami darbdavių
Aukštas darbdavių ir alumnų vertinimas – KTU stiprybė, daugelį metų atsispindinti nacionaliniuose ir tarptautiniuose reitinguose. 2017 m. „QS World University Rankings“ reputacijos tarp darbdavių kategorijoje universitetas užima 334 vietą pasaulyje, nuo praėjusiųjų metų pakilęs per 149 pozicijas. Pagal reitingų agentūros „Times Higher Education“ (THE) paskelbtą specialią Europos universitetų veiklos analizę, KTU patenka tarp 400 geriausių Lietuvos universitetų. THE reitinge vertinami tik du Lietuvos universitetai – Vilniaus ir KTU.
KTU – antras universitetas Lietuvoje pagal nacionalinius reitingus (žurnalas „Reitingai“). Pagal alumnų kuriamą pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimus KTU lenkia šalies lyderį – Vilniaus universitetą. Beveik 60 proc. apklaustųjų darbdavių atsakė, jog KTU absolventų žinios ir gebėjimai labai atitinka jų lūkesčius. Tai – aukščiausias įvertinimas tarp Lietuvos valstybinių universitetų.