Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 26 d. 08:35
„Sony“ pristato antros kartos „Alpha 1 II“ pilno kadro fotoaparatą
Lapkričio 25 d. 20:25
Elektrinis sunkvežimis „Renault Trucks E-Tech T“ viena įkrova nuvažiuos 600 km
Lapkričio 25 d. 17:22
„Sony“ pristato pirmąjį „G Master“ standartinį priartinantį objektyvą su pastovia F2 diafragma
Lapkričio 25 d. 14:49
Apsaugokite savo namus: gyventojų klaidos, kurios traukia vagis, ir ekspertų sprendimai
Lapkričio 25 d. 11:20
Iš proto varanti senutė: kaip DI kovoja su telefoniniais sukčiais?
Lapkričio 25 d. 08:34
Kaip ištrinti fono paveikslėlį „iPhone“
Lapkričio 24 d. 15:39
Interneto greitis: kaip suprasti, kokio iš tikrųjų reikia?
Lapkričio 24 d. 11:39
Lietuvos ekranų tendencijos
Lapkričio 23 d. 15:27
„Garmin“ pristato pirmąjį didelio formato nardymo kompiuterį „Descent X50i“
Lapkričio 23 d. 11:37
Išmani vaikystė: ekspertė apžvelgia, kokius įgūdžius ugdo programavimas, robotika ir dirbtinio intelekto naudojimas
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Skaitmeninės sveikatos futuristas – apie tai, koks įrenginys ateityje pakeis milijardo žmonių gyvenimus

Publikuota: 2017-05-22 19:13
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Vaidas Neverauskas
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Technologijų skvarba yra neįtikėtina. Be be jų neįsivaizduojamas verslas, bendravimas, transportas. Medicina – ne išimtis. Štai virusui sugadinus kompiuterius kai kurios Jungtinės Karalystės ligoninės buvo paralyžiuotos. O ką gi tiksliai technologijos duoda sveikatos priežiūrai, ką jos duos ateityje ir kurios medicininės-technologinės inovacijos yra pačios svarbiausios?

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Technologijų skvarba yra neįtikėtina. Be be jų neįsivaizduojamas verslas, bendravimas, transportas. Medicina – ne išimtis. Štai virusui sugadinus kompiuterius kai kurios Jungtinės Karalystės ligoninės buvo paralyžiuotos. O ką gi tiksliai technologijos duoda sveikatos priežiūrai, ką jos duos ateityje ir kurios medicininės-technologinės inovacijos yra pačios svarbiausios?

Apie tai Vilniuje vyksiančioje konferencijoje „Login“ papasakos Maneeshas Juneja – skaitmeninės sveikatos futuristas, tyrinėjantis besivystančių technologijų poveikį mūsų sveikatai ir kasdieniam gyvenimui.

Skaitmeninės sveikatos futuristas – apie tai, koks įrenginys ateityje pakeis milijardo žmonių gyvenimus

„Vilniuje pasakosiu apie besivystančių technologijų konvergenciją, dėl kurios keičiasi mūsų sveikatos priežiūra XXI amžiuje. Paprastiems žmonėms prieinamos technologijos veda mus į pasaulį, kur galėsime būti sveiki netgi nesilankydami pas gydytojus, kartais netgi be jokių kontaktų su sveikatos apsaugos sveikata.

Ateityje technologijos leis mums patiems kur kas geriau pasirūpinti savimi. O pokyčiai, apie kuriuos papasakosiu, paveiks daugybę skirtingų organizacijų – ne tik tokių, kurios yra tradiciškai tiesiogiai susiję su sveikatos apsauga“, – „15min“ rašė M. Juneja.

– Kokią naudą, jūsų manymu, technologijos medicinai davė iki šiol?

– Dauguma su informacinėmis technologijomis susijusių ligšiolinių medicininių naudų yra už užsklandos, nematomos pacientams. Tai yra kompiuterinės sistemos, užtikrinančios, kad visa ligoninė bendrai ir vieno gydytojo kabinetas konkrečiai veiktų efektyviai, kad leistų sveikatos apsaugos profesionalams teikti aukštos kokybės paslaugas, fiksuoti tikslią dokumentaciją stebėti paciento saugumą.

– Kokiose srityse medicinoje naudojamos technologijos labiausiai tobulėja šiuo metu?

– Dabartinės inovacijos daugiausiai yra nukreiptos į pacientą, į vartotoją. Šiuolaikinės technologijos įvairioms pramonės sritims suteikė daugiau galimybių prieiti prie pat vartotojo, o šiandien dėmesys yra sutelktas į sveikatos apsaugą. Pavyzdžiui, jau yra medicininių įrenginių, kurie susiderina su išmaniaisiais laikrodžiais ir gali stebėti paciento širdies ritmo sutrikimus šiam leidžiant dienas namie. Gydymo įstaigos jau teikia galimybę pacientams internetu rezervuoti apsilankymo laiką arba internete peržiūrėti savo ligos istoriją. O jutikliai, šiandien montuojami į lovas ir net į kojines, medikams suteikia galimybę nepaliaujamai stebėti paciento būklę nuotoliniu būdu.

– Kokių medicinos ir technologijų inovacijų galima laukti ateityje?

– Įvertinus tai, kad visame pasaulyje stinga medikų ir slaugų, galima pasvajoti, kad vieną dieną toks aparatas, kaip prie interneto prijungtas išmanusis telefonas, galės diagnozuoti ir teikti medicinines konsultacijas panašiu patikimumo lygmeniu, kaip ir tikras gydytojas – tai būtų viena iš įdomiausių inovacijų, kurios laukiama ateityje. Milijardams žmonių, gyvenančių kaimo vietovėse, tokia inovacija taptų didžiausia jų gyvenimo permaina. Be to, nors dabar dauguma inovacijų atkeliauja iš turtingų, angliškai kalbančių šalių, XXI a. pamatysime gyvenimą ir sveikatą gerinančias inovacijas ateinant iš visų pasaulio kampelių.

– Kurią vieną technologijų inovaciją galėtumėte pavadinti pačia svarbiausia medicinai?

– Tai būtų išmaniojo telefono evoliucija. Daugelis šiandien matomų inovacijų radosi dėl to, kad paprasti žmonės turi telefonus su grafine sąsaja ir skaičiuojamosiomis galimybėmis, besivystančiomis milžinišku greičiu.

– Kaip manote, ar technologijoms ir medicinai suartėjus, medikams jau reikėtų pradėti mokytis vienokią ar kitokią programavimo kalbą? Ar pakaks tiesiog išmokti darbo su jiems specializuotais įrankiais principų?

– Nemanau, kad medikams reikėtų mokėti programuoti, kad jie galėtų geriau atlikti savo darbą. Bet jeigu jie niekada gyvenime nėra programavę, tai trumpas internetinis kursas jiems padėtų suprasti, kas vyksta technologijų pasaulyje. Gydytojai ir sveikatos apsaugos profesionalai privalo dalyvauti kuriant naują programinę ir techninę įrangą – jų unikalios įžvalgos ir klinikinė patirtis yra itin svarbi kuriant veiksmingus produktus.

– Ar pastaruoju metu itin garsiai linksniuojamas darbo jėgos robotizavimo klausimas kaip nors paveiks medicininį personalą? Gal robotai tik perims pasikartojančių veiksmų atlikimo naštą, o medicinos darbuotojai galės dirbti tik tiesioginį savo darbą?

– Užduočių automatizavimas ir toliau vystysis – jau dabar technologijos kai kuriuos darbus gali atlikti geriau, nei tipinis žmogus. Tad taip, labai tikėtina, kad kai kuriuos darbus, susijusius su sveikatos apsauga, perduoti kompiuteriams bus pigiau ir geriau. Grėsmė kils tokioms darbo vietoms, kuriose pagrindinė užduotis yra, tarkime, skenuoto vaizdo analizė. Taip pat nerimauti turėtų šeimos gydytojai.

Idealiame pasaulyje technologijomis galėtų būti naudojamasi siekiant gydytojus ir kitus sveikatos apsaugos profesionalus išlaisvinti nuo administracinių reikalų ir suteikti jiems galimybę visą dėmesį skirti tik pacientams.

– Ką galvojate apie dėvimuosius įrenginius? Ar įmanoma kaip nors kiekybiškai įvertinti jų poveikį gyvenimo kokybei, trukmei ar kitiems svarbiems statistiniams rodikliams?

– Dėvimieji įrenginiai šiuo metu yra raidos stadijoje. Esu linkęs kreipti dėmesį į dėvimųjų įrenginių jutiklius ir besitęsiančią Daiktų interneto srities raidą. Saugodami savo sveikatą XXI amžiuje, tikėtina, turėsime įvairių jutiklių savyje, ant savęs, savo darbo vietose, automobiliuose, namuose. Jie mūsų būklę stebės nuolat, visą parą, be atostogų.

Mažai tikėtina, kad dėvimieji įrenginiai taps iš tiesų populiariais, kol neturėsime reikiamų jutiklių. Pavyzdžiui, dėvimi kompiuteriai, kurie stebėtų alkoholio kiekį pilotų kraujyje, taip užtikrinant keleivių saugumą, arba dėvimi įrenginiai, kurie būtų reikalingi norint pasirašyti sveikatos ar gyvybės draudimo sutartį, arba dėvimi įrenginiai, kuriuos reikėtų dėvėti norint gauti nemokamas valstybines sveikatos priežiūros paslaugas. Kol kas dėvimieji įrenginiai yra labai nišinis produktas ir yra labai daug problemų, kurias reikia išspręsti prieš jiems iš tiesų išpopuliarėjant plačiojoje visuomenėje.

O dabartinių tyrimų dar nepakanka norint kiekybiškai įvertinti dėvimųjų įrenginių poveikį mūsų sveikatai.

– Kokie dėvimųjų įrenginių patobulinimai galėtų padidinti jų svarbą mūsų sveikatos priežiūrai?

– Dėvimieji įrenginiai, kurių paskirtis yra susijusi su mūsų sveikata, turi būti kliniškai įvertinti, kad medikai galėtų pasitikėti jų fiksuojamais duomenimis. Tokių aparatų užfiksuoti duomenys turi būti ne tik šiaip, dėl vartotojo įdomumo perkeliami į jo išmanųjį telefoną – juos reikia integruoti į dabartines sveikatos priežiūros IT sistemas. Galų gale, dėvimieji įrenginiai turi galvoti apie vartotoją. Pavyzdžiui, kalbant apie dizainą – daugelis pacientų norės, kad jų dėvimieji įrenginiai gerai atrodytų, būtų nesunkiai įkraunami arba tinkamai koreguotų jų elgseną ir darytų tai tada, kai to tikrai reikia.


15min.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama