Interjero dizaino specialistų teigimu, televizorius lietuvių svetainėje išlieka centriniu elementu. Tiesa, idėjų ir būdų, kaip šį prietaisą integruoti kambario aplinkoje, kasmet daugėja. Kaip ir auga technologijų kompanijų dėmesys ir noras pagaminti kuo stilingesnius televizorius bei jų priedus. Tad kokios televizoriaus derinimo interjere tendencijos ryškiausios šiandien?
Televizoriaus slėpti nelinkę
Kaip teigia interjero dizainerė Ernesta Rekštienė, pastaruoju metu lietuviai slėpti techninės įrangos namuose noro neturi. Anot jos, toks prietaisas kaip televizorius apskritai tampa viena iš svarbiausių kambaryje eksponuojamų detalių. „Kuo televizorius didesnis, tuo labiau žmonės nori jį parodyti, o kitas interjero detales derinti prie jo“, – pastebi specialistė.
Su tuo linkęs sutikti ir Miroslavas Ramanavičius, „Samsung Electonics Baltics“ buitinės elektronikos pardavimų padalinio vadovas Lietuvoje. Jo teigimu, atsižvelgiant į vartotojų poreikius, televizorių gamintojai šiandien daug dėmesio skiria jų dizainui, o tai leidžia juos statyti gerai matomoje vietoje.
„Stengiamasi, kad televizoriai organiškai įsilietų į kambario interjerą, o ne jį „darkytų“. Pavyzdžiui, neseniai Lietuvoje pristatyti televizoriai „QLED TV“ turi tik vieną skaidrią jungtį bei tolygią varžtelių ar papildomų laidų neturinčią nugarėlę – tai leidžia televizorių statyti nors ir kambario centre. Jis atrodo dailiai iš visų pusių, iš jo nestyro krūva laidų“, – pasakoja M. Ramanavičius.
Derina įvairaus stiliaus interjere
Anot dizainerės E. Rekštienės, pasitelkus išmonę, priderinti techninę įrangą galima prie įvairaus stiliaus interjero – tiek modernaus, tiek klasikinio. „Moderniame interjere lietuviai renkasi statyti siaurus rėmelius turintį, minimalistinio dizaino televizorių bei kitą įrangą. Tuo tarpu, klasikiniame interjere televizorius dažnai apipavidalinamas, naudojant klasikinio stiliaus rėmelius, derančius prie bendros kambario aplinkos ir paverčiančius televizorių savotišku paveikslu“, – sako specialistė.
Gamintojai, savo ruožtu, dažniausiai koncentruojasi ties minimalistiniu televizorių dizainu. Kaip teigia M. Ramanavičus, tokiu atveju nereikia sukti galvos, jį lengvą priderinti prie skirtingo stiliaus namų aplinkos. Žmonėms telieka išsirinkti geriausiai derančią korpuso spalvą ir tinkamiausią dydį.
Ir kabina, ir stato
Prieš kelis metus Lietuvoje populiariausia buvo televizorius kabinti ant sienos, tačiau pastaruoju metu, kaip pastebi E. Rekštienė, ši tendencija nyksta. „Sakyčiau, kad kabinančių televizorių ant sienos ir statančių juos ant stovelių ar specialių staliukų yra tiek pat. Žmonės renkasi, atsižvelgdami į svetainės interjerą, funkcionalumą ir į dizainerių patarimus, o nesivaiko madų“, – įsitikinusi E. Rekštienė.
Tuo tarpu M. Ramanavičius teigia, kad kai kurie televizoriai puikiai transformuojasi. Iš pastatomo ant elegantiško stovo, kitą dieną toks televizorius gali pavirsti kabinamu ant sienos, todėl besikeičiančios žmonių preferencijos šiuo klausimu nėra problema. Naujausi televizoriai dažnai pasižymi specialiais mechanizmais leidžiančiais juos pakabinti labai paprastai, nepaliekant net mažiausio tarpo iki sienos.
Atsižvelgiant į vartotojų poreikius, tiems patiems televizoriams yra kuriami ir įvairaus stiliaus stovai tokiu atveju, jei bus nuspręsta, kad geriau jį statyti, o ne kabinti.