Elektronika.lt
 2025 m. sausio 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 26 d. 17:40
Kartu su VDU studentais studijas pradės ir 200 moksleivių iš visos Lietuvos
Sausio 26 d. 11:18
Patarė, kaip išsirinkti saulės elektrinę savo namams: įvertinkite poreikius ir atlikite namų darbus
Sausio 25 d. 17:23
Ryškiausi technologijų lyderiai įvertinti prestižiniais „Vilnius TechFusion Awards 2024“ apdovanojimais
Sausio 25 d. 11:48
Verslininkas Laurynas Boguševičius: „Tu nežinai, kad tau to reikia, kol pats nepabandai“
Sausio 24 d. 20:23
Mokslininkas: „DI nereikia priešintis, jį reikia išnaudoti“
Sausio 24 d. 17:27
„Airvolve“ pradėjo išskirtinio orlaivio patentavimo procesą
Sausio 24 d. 14:33
Jūros dugnu keliaujantis internetas: ar Lietuva vieną dieną gali likti be ryšio?
Sausio 24 d. 11:21
„Kauno energija“ – pirmoji šilumos tiekėja įdiegusi ORC turbiną: elektrą gamina iš šilumos
Sausio 24 d. 08:41
Suomijos mokslininkas: „Atradę, kaip žmonėms ir robotams saugiai dirbti kartu, sukelsime naują pramonės revoliuciją“
Sausio 23 d. 20:20
„Samsung“ pristatė „Galaxy S25“ flagmanų seriją: suasmenintą ir kaip niekad intuityvų DI pagalbininką
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Kaip atrodo žmogaus vietos nustatymas pagal telefoną

Publikuota: 2017-03-10 07:09
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Erika Fuks
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Nustatyti tikslią dingusio žmogaus vietą pagal telefono aparato buvimo vietą yra labai sudėtinga, ypač, jei ieškoma ne mieste, o užmiestyje. Kokią informaciją mato Bendrasis pagalbos centras ir mobiliojo ryšio operatoriai?

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Nustatyti tikslią dingusio žmogaus vietą pagal telefono aparato buvimo vietą yra labai sudėtinga, ypač, jei ieškoma ne mieste, o užmiestyje. Kokią informaciją mato Bendrasis pagalbos centras ir mobiliojo ryšio operatoriai?

Bendrasis pagalbos centras (BPC) informaciją apie galimą žmogaus buvimo vietą gauna tuomet, kai jis skambina pagalbos numeriu 112. Operatoriai mato, kurioje teritorijoje yra asmuo, turintis mobilųjį telefoną: tačiau ne tikslią vietą, o apytikslų sektorių. Mieste jis gali būti 100 metrų, o užmiestyje – ir daugiau nei 10 kilometrų. „BPC iš savo pusės negali inicijuoti žmogaus vietos nustatymo mechanizmo, nes jo neturi, tai yra išskirtinė policijos teisė. BPC gauna vietos nustatymo informaciją iš mobiliojo ryšio tiekėjų, jeigu kalbame apie mobiliojo ryšio vartotojus, ir ji yra pagrįsta mobiliojo ryšio tinklo bazinių stočių išdėstymu“, – sakė BPC viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas.

Kaip atrodo žmogaus vietos nustatymas pagal telefoną

Kitaip tariant, mieste žmogaus apytikslę vietą nustatyti lengviau, užmiestyje – sunkiau. „Mieste dėl pastatų, didesnio žmonių kiekio yra tankesnis siųstuvų tinklas, todėl jų aprėpiamos teritorijos yra mažesnės ir mums pateikiama prie kokios bazinės stoties yra prisijungęs abonentas. Mieste mums pateikiamas juostos formos piešinėlis, iš kurio mes matome, kur gali būti skambinantysis. Mieste juostos plotis yra apie 270 metrų, kartais – ir 100 metrų“, – sakė T. Maroščikas.

Užmiestyje juostos platumas gali siekti 3, 5, ar net 10, 12 kilometrų. „Juosta arba arka užmiestyje siekia 7,3 km plotį, o jos plotas – 107 kv. kilometrai“, – dėstė T. Maroščikas.

Kaip atrodo žmogaus vietos nustatymas pagal telefoną

Jis primena, kad telefonas su „Android“ programine įranga pats aktyvuoja vietos nustatymo funkciją ir siunčia pranešimą SMS žinute telefonu 112, jei kreipiamasi pagalbos. Telefonai su „iOS“ sistema, t. y. „iPhone“, to nedaro. Kai žmogus skambina iš telefono numeriu 112, nesvarbu, ar telefone yra SIM kortelė, ar jos nėra. BPC gauna duomenis apie žmogaus buvimo vietą tam tikrame teritorijos plote.

„Informaciją apie galimą buvimo teritoriją gauname skambinant ir su SIM, ir be SIM kortelės, tik jei ryšys nutrūksta, mes negauname numerio ir negalime perskambinti atgal, kai telefone nėra SIM. Tai yra techninių standartų dalykas: telefonai be SIM kortelės siunčia kitokį signalą, tinklai jį atpažįsta, kiaurai praleidžia bei sujungia su mumis prikabindami vietos nustatymo informaciją iš skambinimo teritorijos. Bet tai nėra 1 ar 10 metrų, kaip matoma filmuose, kad žemėlapyje gali sekti, kur važiuoja mašina“, – kalbėjo T. Maroščikas. Štai kaip atrodo operatorių teikiama informacija BPC, vadinamoji „Arka“. Ši technologija naudojama nuo šių metų pradžios.

Kaip atrodo žmogaus vietos nustatymas pagal telefoną

Ką mato operatoriai

Mobiliojo ryšio operatoriai mato, kaip telefonas jungiasi prie bazinių ryšio stočių ir kur juda žmogus: nuo vieno bazinių stočių „padengiamo“ teritorijos ploto į kitą. „Tele2“ atstovas spaudai Andrius Baranauskas patvirtino, kad mieste bazinės stotys statomos kas kelis šimtus metrų, o užmiestyje, kaimo vietovėse – ir kas keliasdešimt kilometrų.

„Mieste žmogaus buvimo vietą galima nustatyti gana tiksliai, o užmiestyje – keliolikos kilometrų teritorijoje. Bazinė stotis turi 3 antenas, kurių kiekviena aptarnauja trečdalį teritorijos. Kitaip tariant, ryšio zona yra apskrita kaip pica ir ją padalinus į 3 lygias dalis, mes galime matyti, kad žmogus jungėsi konkrečios teritorijos gabaliuke. Galime pasakyti, kuria kryptimi reikia ieškoti“, – paaiškino A. Baranauskas.

„Tarnybos turi galimybę nustatyti vietą pagal telefono ryšį. Vieta nustatoma pagal bazinės stoties celę, kitaip – sektorių. Priklausomai nuo asmens buvimo vietos, t. y. miestas ar užmiestis, spindulys gali būti nuo 100 metrų iki 15 kilometrų“, – patvirtino „Bitės“ atstovė spaudai Žana Jakevičienė. Pasak jos, priklausomai nuo konkrečios vietovės, spindulys gali būti ir iki 15 km.

„Galimybė nustatyti žmogaus buvimo vieta pagal jo skambutį pagalbos telefonu tiesiogiai priklauso nuo to, kiek teritorijos uždengia bazinė stotis. Paprastai sakant – mieste stočių signalų aprėptys nedidelės, bet jų daug, todėl stočių tankis leidžia daug tiksliau nustatyti buvimo vietą nei užmiestyje. Ten vienos bazinės stoties spindulys į visas puses siekia ir 30 kilometrų. Tačiau nuo šių metų pradžios BPC teikiame ne bazinės mobiliojo ryšio stoties spindulį, o tik jo dalį, vadinamąją „arką“. Tai yra technologinis sprendimas, kurį savo lėšomis įdiegėme pernai ir kuris leidžia iki keliolikos kartų tiksliau nustatyti galimą skambinančiojo buvo vietą matuojant signalo sklidimo laiką nuo telefono iki bazinės stoties ir atgal“, – komentavo „Telia“ atstovas Audrius Stasiulaitis.

Operatoriai patvirtino, kad nėra jokio skirtumo, kokią SIM kortelę žmogus naudoja: išankstinio apmokėjimo ar išduotą pasirašius sutartį. „Tai tėra apmokėjimo būdas už ryšio paslaugas būdas. Mes matome numerį ir nesvarbu, ar tai yra išankstinio apmokėjimo paslauga, ar verslo klientas“, – kalbėjo A. Baranauskas. Operatoriai negali nustatyti išjungto telefono buvimo vietos, net jei jis yra su SIM kortele.

„Android“ telefonai matomi geriau

DELFI primena, kad šiemet BPC įdiegta ir kita, antroji, skambinančiojo vietos nustatymo sistema AML (Advanced Mobile Location), tačiau ji veikia tik telefonuose su „Android“ operacine sistema. Remiantis šiuo metodu, išmanieji telefonai su „Android“ operacine sistema koduota SMS žinute patys siunčia BPC savo buvimo vietos nustatymo duomenis, kurie yra net iki 4000 kartų tikslesni negu bazinių stočių (Cell ID) perduodami duomenys.

Tai reiškia, kad naudojantys telefonus su „Android“ operacine sistema bus randami pagal abi paieškos technologijas, jei telefonas atitiks numatytus parametrus. Paskambinus skubios pagalbos telefonu 112 išmaniuoju telefonu su „Android“ operacine sistema ir AML vietos nustatymo funkcija, telefonas automatiškai 20-čiai sekundžių aktyvina Globalios padėties nustatymo sistemos (GPS) ir belaidžio ryšio technologijos (Wi-Fi) imtuvus ir pagal GPS, Wi-Fi arba mobiliojo ryšio GSM/3G siųstuvų radijo signalus nusistato vietą ir jos koordinates koduota SMS žinute išsiunčia numeriu 112.

AML vietos informacijos tikslumas priklauso nuo GPS, Wi-Fi ar mobiliojo ryšio signalų, kuriuos gali aptikti išmanusis telefonas. GPS signalų perduodami duomenys yra tiksliausi, o Wi-Fi turi didžiausią paklaidą. AML sistema leidžia nustatyti skambinančiojo vietą iki 4000 kartų tiksliau, nei Cell ID vietos nustatymo metodas. Ši technologija taip pat nauja ir yra pradėta taikyti šiemet.


Delfi.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama