Elektronika.lt
 2025 m. sausio 10 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 10 d. 17:25
Abiturientų dilema: kaip išsirinkti tinkamą karjeros kelią?
Sausio 10 d. 14:23
„Samsung“ CES parodos naujienos: DI gins namus nuo programišių ir atpažins šeimos narius
Sausio 10 d. 11:40
Tiksliausios prognozės 2025 metams, kurios buvo pateiktos dar prieš 100 metų
Sausio 10 d. 08:41
Telefoniniai sukčiai koordinuotai taikosi į klientus Lietuvoje, naudojasi „Facebook“
Sausio 9 d. 20:22
Nuo pasiūlymo investuoti iki socialinių tinklų paskyros nulaužimo – kaip sukčiai jus pergudrauja
Sausio 9 d. 17:17
DORA reglamentas: dar aukštesni kibernetinio saugumo standartai finansų sektoriui
Sausio 9 d. 14:45
„Samsung“ pristatė naują DI televizorių liniją: stebės namus ir atpažins filmų aktorius
Sausio 9 d. 11:28
Statistika negailestinga: skaitmeninių sprendimų trūkumas kuria palankią terpę sukčiams
Sausio 9 d. 08:28
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai
Sausio 8 d. 20:27
„L'Oréal Groupe“ CES 2025 parodoje pristatė „L'Oréal Cell BioPrint“
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

2017 m. „Deloitte“ prognozės technologijų, žiniasklaidos ir telekomunikacijų sektoriui

Publikuota: 2017-02-06 17:49
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Tarptautinė audito ir konsultacijų įmonė „Deloitte“ 16 kartą paskelbė technologijų, žiniasklaidos ir telekomunikacijų sektoriaus prognozes. Tikimasi, kad 2017 m. dirbtiniu intelektu pagrįsto sistemos mokymosi (angl. Machine Learning) ir autonominio stabdymo sistemų (angl. Autonomous Braking) naudojimas bus labiau paplitęs ir prisidės prie žmonių gyvybių gelbėjimo bei visuomenės keitimo.

 Rodyti komentarus (1)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Tarptautinė audito ir konsultacijų įmonė „Deloitte“ 16 kartą paskelbė technologijų, žiniasklaidos ir telekomunikacijų sektoriaus prognozes. Tikimasi, kad 2017 m. dirbtiniu intelektu pagrįsto sistemos mokymosi (angl. Machine Learning) ir autonominio stabdymo sistemų (angl. Autonomous Braking) naudojimas bus labiau paplitęs ir prisidės prie žmonių gyvybių gelbėjimo bei visuomenės keitimo.

„Deloitte“ prognozuoja, kad per ateinančius 12 mėnesių daugiau nei 300 milijonų išmaniųjų telefonų (arba daugiau nei penktadalis 2017 m. parduotų telefonų) turės dirbtiniu intelektu pagrįstą sistemos mokymosi techninį sprendimą. 16-toje „Deloitte“ „Pasaulinių technologijų, žiniasklaidos ir telekomunikacijų sektoriaus (TMT) prognozių“ publikacijoje kalbama apie tai, kaip mobilieji prietaisai gebės atlikti dirbtiniu intelektu pagrįstas sistemos mokymosi užduotis netgi neturint prieigos prie interneto – tai turės esminės įtakos žmonių ir technologijų sąveikai visose pramonės šakose, rinkose ir visuomenėje.

2017 m. „Deloitte“ prognozės technologijų, žiniasklaidos ir telekomunikacijų sektoriui

Tačiau laikui bėgant dirbtiniu intelektu pagrįstas sistemos mokymasis neapsiribos vien tik išmaniaisiais telefonais. Toks gebėjimas bus būdingas dešimtims milijonų (ar daugiau) dronų, planšečių, automobilių, virtualios ar išplėstinės realybės prietaisų, medicininių įrankių, daiktų internetų (angl. Internet of Things (IoT)) ir dar iki šiol nenumatytų technologijų.

„Dirbtiniu intelektu pagrįstas sistemos mokymasis yra įspūdinga technologija, nes ji iš esmės pakeis mūsų paprastų užduočių, pavyzdžiui, turinio vertimo, atlikimo būdą, tačiau tuo pat metu turės didelės reikšmės saugumui ir sveikatai – tai gali paskatinti teigiamus visuomenės pokyčius pasauliniu mastu, – teigia Paul Sallomi, „Deloitte Global TMT“ lyderis. – Pavyzdžiui, dirbtiniu intelektu pagrįstas sistemos mokymasis yra esminis faktorius, gerinant pagalbos teikimą nelaimės atveju, gelbstint gyvybes ir netgi keičiant įvykių eigą kovoje su vis dažniau rengiamomis kibernetinėmis atakomis.“

Dar viena naujovė, galinti pakeisti pasaulį, yra autonominės stabdymo sistemos. „Deloitte“ prognozuoja, kad 2022 m. vien tik JAV motorinių transporto priemonių sukeltuose eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius sumažės 6000-iais – tai yra 16 proc. mažiau, lyginant su prognozuojamu mirčių skaičiumi 2017 m. Pagrindinis veiksnys, kuris lems šiuos pokyčius, ─ automatinio avarinio stabdymo sistemų technologijos. „Deloitte“ tikisi, kad automatinio avarinio stabdymo sistemos bus taip plačiai paplitusios, prieinamos kainų atžvilgiu ir sėkmingos, gelbstint gyvybes, jog netgi sulėtins perėjimą prie bepiločių automobilių naudojimo.

IT resursai kaip paslauga sudarys 35 proc. IT išlaidų

Tai ne vien tik naujų technologijų plėtra, tačiau ir jų paklausa rinkoje, siekiant nustatyti, kaip technologijos keičia mūsų gyvenimą ir darbą. „Deloitte“ prognozuoja, kad iki 2018 m. pabaigos išlaidos ITaaS duomenų centrams, programinei įrangai ir paslaugoms visame pasaulyje sudarys apie 550 mlrd. JAV dolerių – tai yra ženkliai daugiau, lyginant su 361 mlrd. JAV dolerių 2016 m. Nors lankstūs vartojimu pagrįsti verslo modeliai nebus paplitę visur iki 2018 m., tikimasi, kad, sudarydami beveik trečdalį visų IT išlaidų (35 proc.), jie viršys pusę trilijono JAV dolerių ir toliau sparčiai augs.

„2017 m. technologijos, žiniasklaida ir telekomunikacijos turėtų tapti kur kas mobilesnės. Kartu su išmanesnėmis ir greitesnėmis galimybėmis šios naujovės privers verslą, vyriausybes ir vartotojus kartu evoliucionuoti ir sudaryti galimybes plataus masto transformacijoms visose pramonės šakose“, – tęsia Sallomi.

Kitos „Deloitte“ TMT 2017 prognozių išvados:

  • Kibernetinės atakos įžengia į terabitų erą. 2017 m. paskirstyto atsisakymo aptarnauti atakos (angl. Distributed Denial-of-Service, DDoS), viena iš kibernetinių atakų forma, vyks vis didesniu mastu, bus dažnesnės ir sunkiau likviduojamos. Manoma, kad vidutiniškai vieno terabito per sekundę (Tb/s) duomenų perdavimo spartos atakos bus rengiamos kas mėnesį – tai yra iš viso daugiau nei 10 mln. išpuolių, o vidutinis atakos dydis svyruos tarp 1,25 ir 1,5 gigabitų per sekundę (Gb/s). DDoS atakų grėsmė kyla dėl didėjančio IoT įrenginių populiarumo, kenkėjiškų programų, leidžiančių nekvalifikuotiems programišiams įsilaužti į nesaugius IoT įrenginius ir panaudoti juos atakoms, prieinamumo internete ir prieigos prie vis didesnės duomenų perdavimo spartos.
  • Biometrinės apsaugos priemonės sudaro milijardus. Prietaisai su integruotais pirštų atspaudų skaitytuvais greičiausiai jau 2017 m. pradžioje viršys milijardą vienetų. Kiekvienas atskiras aktyvus jutiklis bus panaudojamas vidutiniškai 30 kartų per dieną, o tai reiškia daugiau nei 10 trilijonų prilietimų visame pasaulyje per metus. Šiai technologijai vis labiau plintant, susiduriama su iššūkiu, nustatant papildomas programas, galinčias naudoti pirštų atspaudų skaitytuvus ir kitus biometrinius įvesties duomenis, siekiant greito ir saugaus vartotojo autentifikavimo.
  • Ar planšetiniai kompiuteriai pasiekė savo populiarumo viršūnę? 2017 m. planšečių pardavimai greičiausiai nesieks 165 milijonų vienetų, o tai yra 10 proc. mažiau nei 2016 m. Tokios tendencijos rodo, jog šių įrenginių didžiausia paklausa jau praeityje. Nors skirtingose šalyse skaičiai skiriasi, kalbant apie populiariausius naudojamus prietaisus ir planšečių alternatyvas, trys pirmaujantys vartotojų pasirinkimai yra: televizoriai, išmanieji telefonai ir kompiuteriai.
  • Vinilinių plokštelių pardavimai artėja prie milijardo dolerių. 2017 m. toliau tikimasi sėkmingo vinilo atgimimo. Pirmą kartą per šį tūkstantmetį visų pasaulyje parduodamų vinilinių plokštelių pajamos artėja prie 1 mlrd. dolerių. Prognozuojama, jog naujų vinilinių plokštelių pajamų ir tiražo augimas septintus metus iš eilės pasieks dviženklį skaičių, – 6 proc. sudarys pasaulinės muzikos industrijos pajamos, 2017 m. sieksiančios 15 mlrd. JAV dolerių. Tačiau vinilinės plokštelės vargu ar taps pagrindiniu muzikos ekonomikos augimo ar pelno varikliu – muzikos ateitis orientuota į skaitmeninį formatą.
  • Skaitmeninė navigacija žengia į uždarų patalpų erdves. Prognozuojama, jog nuo 2022 m. mažiausiai ketvirtadalis visų žmonių ir mašinų preciziškai tikslia skaitmenine uždarų patalpų navigacija naudosis tik tam tikrose atkarpose, keliaudami iš taško A į tašką B, arba visos kelionės uždaroje erdvėje metu – tai yra ženkliai daugiau, lyginant su mažiau nei 5 proc. visų vartotojų 2017 m. Galimybė rasti žmones ir daiktus uždarose erdvėse lems pokyčius ir, tikėtina, tai ne tik duos didžiausios naudos vertikaliesiems sektoriams, tačiau darys poveikį ir valdymo sistemai, verslui bei vartotojams.
  • 5G: revoliucija evoliucijoje vyks net ir 2017 m. Reikšmingais ir realiais žingsniais einama link 5G, 5 kartos korinio ryšio, diegimo 2017 m. Planuojami 4G tinklų atnaujinimai ir pirmieji 5G riboto dislokavimo tinklai supažindins vartotojus ir operatorius su keletu svarbiausių 5G tinklų bruožų, įskaitant žymiai didesnį greitį, mažesnę delsą ir paramą mažos galios bei spartos daiktų internetų įrenginiams ir davikliams.
  • TV reklamos tendencijos išlieka nepakitusios. Nors 2017 m. JAV reklamos pajamos, lyginant su 2016 m., tikėtina išliks nepakitusios, ši prognozė yra teigiamas ženklas pramonei, kuriai pernelyg dažnai buvo prognozuojamas išnykimas. Išlaidos išliks stabilios dėl kelių veiksnių, įskaitant nekintančius kasdienio televizijos žiūrėjimo įpročius, gana ribotą reklamos praleidimo galimybę, didesnės vyresnių amerikiečių praleidžiamo laiko dalies prie televizoriaus. Tam tikrai grupei rinkodaros specialistų reklama televizijos transliacijų metu nebeatrodo pajėgi patraukti masinės auditorijos dėmesį.



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama