Geriausiai besimokantys Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai nuo vasario 1 dienos turės galimybę gauti didžiausias skatinamąsias stipendijas Lietuvoje.
Naują stipendijų studentams skyrimo tvarką KTU patvirtino reaguodamas į pasaulines stipendijų skyrimo gerąsias patirtis. Studentai galės pretenduoti į universiteto talento stipendiją, siekiančią 250 eurų, bei „Gifted.comm“ talentų akademijos stipendiją, kuri siekia 300 eurų.
KTU rektorius Petras Baršauskas mano, kad pažangiam universitetui talentų traukos, jų atskleidimo ir auginimo ekosistema yra būtina.
„Ši ekosistema susideda iš daugybės dalių: kokybiškų studijų, galimybių studentams įsitraukti į mokslinę veiklą, įgyti kompetencijas, orientuotas į verslumo, kūrybiškumo, pilietiškumo, socialinės atsakomybės ugdymą. Solidesnė, motyvuojanti stipendija – taip pat reikšmingas šios sistemos elementas“, – teigia P. Baršauskas.
Kas paskatino ryžtis šiems pokyčiams?
Šios permainos įgyvendintos atsižvelgus į tyrimo rezultatus, kurie parodė, kad lyginant su užsienio praktika, Lietuvoje vyrauja maži, nemotyvuojantys stipendijų dydžiai. Be to, stipendijos Lietuvoje skiriamos tik už gerus akademinius rezultatus, nėra atsižvelgiama į papildomą studentų veiklą. Naujoji KTU stipendijų skyrimo tvarka orientuota į talentų ugdymą, skatinant gabiausius studentus, pasižyminčius aukštais akademiniais pasiekimais ir vykdančius popaskaitinę veiklą.
KTU Studentų atstovybės prezidentas Tautvydas Šimanauskas teigiamai vertina stipendijų skyrimo tvarkos pokyčius. „Kartu su Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ne kartą esame diskutavę, kad siektina studento stipendija Lietuvoje turėtų būti tokia, kuri studijuojančiam leistų jaustis finansiškai stabiliai. Džiaugiamės, kad KTU pirmasis Lietuvoje pribrendo pokyčiams“, – teigia T. Šimanauskas.
„Dalyvaudami naujos tvarkos svarstymo procedūrose, daug galvojome apie galimas grėsmes, iššūkius, kurie lauks studentų pasikeitus tvarkai. Galiausiai, pokyčiams pritarėme ir manome, kad naujoji tvarka stipendiją gaunančiam jaunuoliui ne tik sukurs finansinį saugumo garantą, bet ir tikslingai prisidės prie vieno iš universiteto strateginių tikslų – talentų ugdymo.
Šiomis dienomis, kai visuomenei reikia universalių specialistų, nebeužtenka vien sėdėti paskaitose ir gilinti specialybės žinias, reikia ieškoti papildomų erdvių savęs ugdymui. Be to, bus skiriamas didesnis dėmesys ir moksliniuose, universiteto vardą garsinančiuose, visuomeniniuose projektuose dalyvaujantiems studentams. Manome, jog dėl tokio dydžio stipendijos verta pasistengti ir aktyviai įsitraukti į papildomas veiklas“.
Universiteto talento stipendija – kas ją gaus?
Gerai besimokantys studentai einamąjį semestrą galės pretenduoti į vieną iš skatinamųjų stipendijų: „Gifted.comm" stipendiją, kuri skiriama Talentų akademijos nariams už išskirtinius pasiekimus; pirmakursio talento stipendiją, kuri skiriama pirmos studijų pakopos studentams, įstojusiems į „Gifted.comm“ talentų akademiją, bei universiteto talento stipendiją.
Studentų informacijos centro vadovė Agnė Jankauskė pabrėžė, kad universiteto talento stipendiją, kuri skiriama už išskirtinius studijų, mokslo, meno rezultatus, aktyvią popaskaitinę veiklą verslo, inovacijų, visuomeninės veiklos srityse, gaus studentai, turintys ne mažesnį nei 8 balai vidurkį.
Dalyvaudamas popaskaitinėje veikloje, savanoriaudamas, studentas tobulės mokslinėje ir profesinėje srityje bei nuolatos gaus finansinę paramą. Puikiai besimokantys studentai galės pretenduoti į stipendiją net ir neturėdami papildomų popaskaitinių veiklų, pastarosios tiesiog pridės daugiau balų konkurse. Laimėtojai bus atrenkami remiantis jų konkursiniu balu, stipendijos bus skirstomos procentaliai pagal studentų skaičių studijų krypčių grupėse (SKG) ir pakopose. Būtina pabrėžti, kad einamąjį semestrą studentai galės gauti tik vieną iš skatinamųjų stipendijų bei papildomai neribotą skaičių vienkartinių ar kitų stipendijų. Numatyta, kad skatinamąsias stipendijas viso gaus apie 400 KTU studentų.