Visame pasaulyje parduota apie 2,5 mln. nesaugių „Samsung“ išmaniųjų. Išimdamas iš prekybos sprogstančią partiją ir organizuodamas pakeitimo programą gamintojas manė, kad ištaisė klaidą. Netrukus paaiškėjo, kad ir naujos partijos modeliai sprogsta. Skamba kaip anekdotas? Taip, bet tai tikriausia tiesa. Tai „Samsung“ istorija parašyta antroje 2016 metų pusėje.
„Galaxy Note 7“ žadėjo būti viena karščiausių šių metų naujienų. Taip ir gavosi tiesiogine prasme, nes sprogimų istorija greitai palaidojo telefoną ir tapo rimtu smūgiu „Samsung“ pozicijai rinkoje. Ar pasinaudos šia padėtimi kiti išmaniųjų įrenginių gamintojai?
Kas atsitiko su naujuoju „Samsung“ flagmanu žinome visi – tiesiogine ir perkeltine prasme įrenginys yra sudegintas. Pagal „Reuters“ skaičiavimus, sprogstančių telefono baterijų situacija gamintojui gali kainuoti net 17 mlrd. dolerių. Daug tai ar mažai? Palyginimui, maždaug tokią pat sumą siekia metinis Islandijos BVP.
Tai tik sausi skaičiai, o juk be finansinių praradimų kompanijos dar laukia klientų pasitikėjimo ir įvaizdžio atkūrimo darbai. Varle.lt mobiliųjų įrenginių ekspertų manymu, naudotojams ši „Galaxy Note 7“ istorija gali būti naudinga. Gali būti toks efektas, kad daug gamintojų pradės labiau stebėti savo gamybos projektus, o išmaniųjų telefonų rinkos lyderis, norėdamas atsitiesti, padarys viską, kad „Galaxy S8“ nustebintų gerąja prasme. Varle.lt specialistų manymu, „Samsung“ yra viena nedaugelių gamintojų, kurie tikrai susidorotų su tokiais „žemės drebėjimais“ ir toliau sėkmingai funkcionuotų. Juk kompanija turi milžiniškus išteklius ir dešimtis modelių savo asortimente. Tikrai ne vienam kitam gamintojui panaši istorija reikštų nuotykių su telefonais pabaigą. Tik ne tokiems rinkos žaidėjams kaip „Samsung“.
Pagrindinės alternatyvos, bet ne lietuviams
„Samsung“ atsities, tačiau tai visai nereiškia, kad konkurentai nepasinaudos šia gamintojo nesėkme. Reikėtų pažymėti tai, kad „Galaxy Note 5“ Europoje nepasirodė, todėl poreikis naujam šios serijos flagmanui mūsų žemyne reikšmingai išaugo. „Septintuką“ po visų sprogimų dabar įsigijo nebent koks nors baltų varnų ieškotojas, o ką rinksis tie, kurie laukė naujo didelio flagmano?
„Galaxy Note 7“ tapo paskutiniu „Note“ serijos įrenginiu, todėl gamintojas metė didesnius pajėgumus į „Samsung S7“ gamybą.
„Note“ rašiklio nepakeis ko gero niekas, tačiau ieškoti tikrai galima. JAV žiniasklaida jau turi savo kandidatą – tai „Google Pixel XL“, aprūpintas išmaniuoju „Google Assistant“, kuris labai pravers reikliems ir aktyviems naudotojams. Ne vienas šaltinis (pvz. „Techcrunch“ ar „The Verge“) teigia, kad „Google“ dabar turi puikią progą šypsotis ir riesti nosį todėl, kad pristatė tikrai įdomų telefoną su dideliais funkcionalumais bei nuostabia kamera būtent tuo momentu kai konkurentas parklupdytas ant kelių. Iš tikrųjų, „Pixel XL“ atrodo visai logišku pasirinkimu tiems, kurie norėjo investuoti į „Galaxy Note 7“. Varle.lt specialistų manymu, vargu ar „Samsung“ krizė garantuoja „Pixel“ sėkmę, tačiau vieną kitą „plytą“ statant pardavimus tikrai gali pridėti.
Taip pat viliojančiai gali atrodyti „LG V20“. Telefonas turi nedidelį papildomą ekraną, kurį galima laikyti „Samsung Edge“ skydelio alternatyva, pasižymi revoliucinga garso kokybe, turi dvi kameras ir yra paremtas naujausia „Android 7.0“ sistema. Be to, šis telefonas leidžia be problemų keisti bateriją, o tokios galimybės trūkumu naujuose „Note“ flagmanuose, beje, skundėsi labai daug „Note 3“ ir „Note 4“ naudotojų.
Deja, abu šie įrenginiai nėra prieinami mūsų šalyje, o „LG V20“ nežada pasirodyti ir visoje Europoje.
Nepaisant to pasirinkimų yra
Kas lieka lietuviams? Iš esmės šiuo metu bent kiek žinomesni išmaniųjų gamintojai turi labai panašių į „Galaxy Note 7“ parametrų požiūriu įrenginių. Vienintelis skirtumas – rašiklis. Kol kas protingiausias variantas užkietėjusiems „Samsung“ gerbėjams tai „Galaxy S7“ arba „Galaxy S7 Edge“. Tačiau tiems, kurie nėra stipriai prisirišę prie šio gamintojo, rekomenduojama pasvarstyti pavyzdžiui, apie ateinančius „Huawei Mate 9“ arba rinktis aršiausią konkurentą – „iPhone 7 Plus“.