Šį sekmadienį, spalio 16 d., jaunieji mokslo populiarintojai pradėjo naują, jau šeštąjį pažintinės TV laidos „Mokslo sriuba“ sezoną. Saulės energetikos proveržis, genetikos pažanga, asteroidų kasyba, virtualios realybės akiniai – tai tik kelios temos, kurias žada laidos kūrėjai.
„Fantastas Žiulis Vernas savo knygose aprašė keliones kosmosu, oru ir giliai po vandeniu. Jo drąsios svajonės šiandien yra tapusios tikrove. Mes norime kuo daugiau žmonių įkvėpti drąsioms svajonėms ir parodyti, kad tai, ką savo laboratorijose daro mokslininkai, yra labai svarbu ir įdomu.
Šio sezono naujiena - „Mokslo sriubą“ rodysime kiekvieną savaitę. Laidų sukursime du kartus daugiau nei anksčiau. Tačiau svarbu ne kiekybė, o turinys. Stengsimės parodyti pažangą“, – sako laidos redaktorius Ignas Kančys.
„Mokslo sriubos“ kūrybinę komandą sudaro savanoriai. Iniciatyvą plėtoja kelios dešimtys entuziastų, kurie ne tik kuria pačias laidas, bet taip pat populiarina mokslą socialiniuose tinkluose, rengia vizualinę medžiagą, organizuoja protų kovas, stengiasi mokytis patys ir stiprinti komandą iš vidaus. Paprašėme keleto savanorių papasakoti, ką jiems reiškia „Mokslo sriuba“ ir kodėl verta žiūrėti šią laidą.
Ką veikiate „Mokslo sriuboje“?
Artūr: „Dalyvauju montavimo ir reklamos komandų veikloje. Padedu filmuoti, montuoju. Reklamos komandoje kol kas gaminu atributiką - lipdukus, marškinėlius. Ateityje planuoju keisti Mokslo sriubos internetinio puslapio dizainą bei struktūrą.“
Salomėja: „Mes žingeidžių žmonių kompanija, kuri stengiasi mokslo naujoves ir atradimus pateikti įdomiai ir suprantamai. Svarbu, jog dirbtume kaip komanda – individualistams čia galbūt ne visai vieta.“
Ką „Mokslo sriubai“ reiškia savanoriai?
Salomėja: „Mokslo sriuba“ sudaryta iš daugybės savanorių, kurie siekia vieningo tikslo – papasakoti mokslą draugams. Savanoris Mokslo sriuboje yra kaip ląstelė, o juk žmogus susideda iš daugybės jų.“
Artūr: „Viską! Tik nuo savanorių priklauso laidos egzistavimas. Tikimės, jog ateityje savanoriai sugebės sukurti tokią laidą, kurioje jiems bus atsidėkota.“
Ignas: „Praėjusiais metais sugalvojome kurti mokslo populiarinimo televiziją. Kiekvienas komandos narys gali kurti savo laidą, savo reportažus. Geriausius dalykus parodysime žiūrovams. Jei susidomėjai, kviečiu prisijungti prie mūsų komandos ir susipažinti su televizijos virtuve!“
Kodėl verta įsijungti „Mokslo sriubą“?
Salomėja: „Ar įdomu, kas vyksta Lietuvoje ir pasaulyje? Ar tau smalsu, kas slypi už nežinomybės širmos? Įdomi mokslininkų nuomonė? Tai atsakymą jau žinai!“
Artūr: „Kodėl verta skaityti mokslo žurnalus ir portalus? „Mokslo sriuba“ viską pateikia vaizdu, o vaizdą žmogus įsimena 5 kartus geriau nei tekstą.“
Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną sekmadienį 10:00 val. per LRT Kultūrą, o išalkus dar – per www.youtube.com paskyrą.