Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 14 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 14 d. 17:18
Lietuva žengia į dronų ateitį: instruktorių mokymai atveria naujas galimybes
Lapkričio 14 d. 14:25
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą
Lapkričio 14 d. 11:40
Nematomi technologijų herojai: kaip telefonai ir kiti prietaisai gelbėja žmonių gyvybes?
Lapkričio 14 d. 08:29
Išplėskite ribas su AGON PRO AG276FK
Lapkričio 13 d. 20:29
KTU mokslininkų ir partnerių kuriamas VR įrankis padės vilkikų vairuotojams įvaldyti stresines situacijas
Lapkričio 13 d. 18:23
Kas yra kibernetiniai nusikaltėliai ir 4 būdai, kaip juos pačius apgauti
Lapkričio 13 d. 16:23
Ar „ChatGPT“ meta iššūkį „Google“? Nauja paieškos funkcija ir kaip ja naudotis
Lapkričio 13 d. 14:19
Labas, „Siri“, pasitark su „ChatGPT“: „Apple“ balso asistentui pribrendo laikas pokyčiams
Lapkričio 13 d. 12:29
Dauguma vartotojų nebepasitiki nuo sukčių nukentėjusiomis įmonėmis
Lapkričio 13 d. 10:49
Pasitikrinkite, ar jūsų telefone įjungti saugos pranešimai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Vokietijos profesorius: „Kam pirkti „Rolls-Royce“, jeigu pigesnis automobilis atlieka tą pačią funkciją?“

Publikuota: 2016-10-13 18:17
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Iššūkį senosioms Vakarų įmonių vertybėms meta naujas pirkėjų segmentas, nenorintis mokėtis už papildomas paslaugas, kurių jiems nereikia. Ką tai reiškia jaunoms ekonomikoms ir ką – jau dešimtmečius veikiančioms įmonėms? Į šį klausimą atsako Kauno technologijos universitete viešėjęs Hamburgo technologijos universiteto (HTU, Vokietija) profesorius Stephanas Buse‘as.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Iššūkį senosioms Vakarų įmonių vertybėms meta naujas pirkėjų segmentas, nenorintis mokėtis už papildomas paslaugas, kurių jiems nereikia. Ką tai reiškia jaunoms ekonomikoms ir ką – jau dešimtmečius veikiančioms įmonėms? Į šį klausimą atsako Kauno technologijos universitete (KTU) viešėjęs Hamburgo technologijos universiteto (HTU, Vokietija) profesorius Stephanas Buse‘as.

Vokietijos profesorius: „Kam pirkti „Rolls-Royce“, jeigu pigesnis automobilisatlieka tą pačią funkciją?“

– Kaip apibūdintumėte ekonomiškas inovacijas?, – paklausėme HTU Technologijų ir inovacijų valdymo instituto direktoriaus S. Buse‘o.

– Ekonomiškos inovacijos yra produktai ir paslaugos, kurių papildomos funkcijos yra maksimaliai sumažintos taip juos pritaikant prie rinkos poreikių, tačiau neaukojant kokybės. Ekonomiškos inovacijos, taupieji produktai taip pat vadinami „pakankamai gerais“ produktais. Tai yra įvairios prekės ir paslaugos, medicininiai prietaisai, netgi tokios įmonės kaip „RyanAir“.

Mano manymu tai yra labai geras ekonomiškos inovacijos pavyzdys. „RyanAir“ siūlo tai, ko klientui iš esmės reikia – transportą nuo taško A iki taško B, be jokių vargų, daugybės papildomų paslaugų už kurias žmonės nenori mokėti. Jie siūlo tą pačią bazinę paslaugą kaip ir kiti, tačiau už gerokai mažesnę kainą.

– Kiek ekonomiškos inovacijos yra svarbios šiandieniniam verslui? Kaip jūs patekote į šį tyrimų lauką?

– Daugiau nei prieš 10 metų aš verslo reikalais keliavau po Indiją. Jauna vokiečių kompanija, dirbanti ten, mūsų paprašė atlikti rinkos tyrimą ir paaiškėjo, kad jų užimama rinkos dalis Indijoje gerokai sumažėjo. Pradėjome kalbėtis su šios įmonės klientų vadybininkais – kas jų manymu pasikeitė? Paaiškėjo, kad vokiški produktai pasidarė per brangūs.

Įmonė siūlė savo klientams įvairius papildomus elementus, kurių jiems iš tiesų nereikia. Kam pirkti „Rolls- Royce“, jeigu pigesnis automobilis atlieka tą pačią funkciją? Klientai koncentruojasi į tai, ko jiems iš tiesų reikia, o ne į papildomus elementus, kurių nenaudoja.

Vis daugiau ir daugiau įmonių pradėjo užsakinėti panašius rinkos tyrimus ir rado tokias pačias problemas. Jos ypač dažnos Vokietijos ir apskritai Vakarų įmonėse. Taip prasidėjo mano tyrimai ir po trejų metų mes įsteigėme Ekonomiškų inovacijų centrą Hamburgo technologijos universitete, kuriame galime iš tiesų susikoncentruoti į mokslinį darbą šiame lauke.

– Koks vaidmuo tenka ekonominėms inovacijoms besivystančiose rinkose?

– Besivystančiose rinkose atsiranda vis daugiau „verslas verslui“ ir „verslas klientui“ įmonių, kurios ieško produktų, tinkančių jų poreikiams. Turime augantį skaičių žmonių su aukštesnėmis pajamomis, bet jie vis tiek dar negali įpirkti brangių automobilių. Indijoje prabangių automobilių, tokių, kaip BMW ar „Mercedes“, yra, tačiau ji palyginti maža.

Tačiau tuo pačiu metu egzistuoja sparčiai auganti vidurinioji klasė, kuri neišgali mokėti 20–25 tūkst. eurų už naują automobilį. Bet vairuoti jie nori. Taigi tokie gamintojai kaip „Suzuki“ tokiomis sąlygomis tiesiog atgyja. Jie gerai supranta, kaip veikia rinka ir ko nori jų klientai. Todėl „Suzuki“ sukūrė kelis automobilius, kainuojančius vos 5–6 tūkst. eurų ir jų sėkmė Indijoje buvo milžiniška, nes naujieji modeliai visiškai atitinka augančios viduriniosios klasės poreikius.

– Kokią įtaką ekonomiškos inovacijos daro jau susiformavusioms Vakarų rinkoms?

– Visų pirma, jos susiduria su naujomis greitai augančiomis rinkomis, pavyzdžiui Indija ir Kinija, kuriose atsiranda vadinamasis taupumo segmentas. Įmonės ir žmonės reikalauja geros kokybės produktų, kurie siūlo tik tas funkcijas, už kurias jie gali ir nori mokėti.

Vakarų kompanijos nesupranta šios tendencijos, taip pat ir to, kad jeigu jos greitu metu nesukurs šiai rinkai tinkamų prekių ir paslaugų – ją praras. Orientuodamiesi tik į prabangos prekių segmentą jie galės išlaikyti savo užimamą padėtį rinkoje, tačiau apleisti kitus segmentus ypač pavojinga. Indijoje, Kinijoje ar bet kur kitur tikrai atsiras įmonių, kurios užims šį naująjį segmentą ir, kadangi jis taip greitai auga, gaus labai didelį pelną. Taip, kainos mažos, bet apimtys – milžiniškos.

Tokios įmonės jau egzistuoja ir sėkmingai veikia šiame segmente. Gautą pelną jos investuoja į produkto tobulinimą ir sėkmingai plečiasi į Vakarų rinkas, taip tapdamos pavojingais konkurentais senosioms įmonėms. Jos turi neabejotiną kainos pranašumą, kuriuo naudojasi.

Antras dalykas – ekonomiškų inovacijų paklausa atsiranda ir Vakarų pasaulyje. Ypač pietų Europoje, kurioje šiuo metu vyksta rimtos finansinės krizės, yra labai daug bedarbių, taip pat ir žmonių, dirbančių po 2–3 darbus vien tam, kad išgyventų ir jie neturi galimybės pirkti prabangesnių produktų. Be to, daugėja žmonių, tiesiog nenorinčių mokėti daugiau už produktą, kuris yra gaminamas pernelyg sudėtingai ir kurio teikiamos papildomos funkcijos jiems nėra reikalingos. Jie klausia: „Kodėl aš turėčiau mokėti už tai, ko man nereikia?“.

– Su kokiomis problemomis susiduria Vakarų įmonės, pradedančios taikyti ekonomiškas inovacijas?

– Dauguma vakarų įmonių, ypač tos, kurios specializuojasi premium segmente, apie produkto tyrimą ir tobulinimą galvoja visiškai kitokiais terminais. Jų darbuotojai, inžinieriai, tyrėjai, vystytojai yra apmokyti visada kurti greitesnį, geresnį, sofistikuotai gaminamą produktą.

Pažvelkime į „iPhone“ – penktos, šeštos, septintos serijos? Bus ir aštuntoji. Ir visada bus ieškoma kaip būtų galima juos dar labiau patobulinti, kaip padaryti greitesnius ir geresnius. Tačiau niekada nebus galvojama, ar to reikia.

Taigi didžiausias iššūkis tokioms įmonėms yra pakeisti žmonių mąstymą. Staiga visi inžinieriai turi ieškoti kuo paprastesnių sprendimų, fokusuotis ties sudėtingumo mažinimu, likti ties tuo, ko tikrai reikia. Mūsų universitetuose jų taip pat niekas nemoko galvoti kuo paprasčiau – tai sudėtinga, mes prie to nepripratę. Be to, norint pažinti tokias besivystančias rinkas kaip Indija, reikia ją pažinti iš arti. Kad sužinotum jos poreikius ir vertybes, elgesio būdą, privalai ten nuvykti. Tokioje rinkoje būtina kitokia prieiga, tai reikalauja pokyčių organizacijose, o mes žinome, kad didelėms įmonėms pokyčiai yra ypač sudėtingi.

– Koks vaidmuo tenka Lietuvai ir kitoms Baltijos įmonėms, skleidžiant ekonomiškas inovacijos Europoje ir globaliai?

– Didelis Baltijos šalių privalumas yra tas, kad jūs turite daug jaunų įmonių, kurios nori surasti savo vietą rinkoje ir yra labai lanksčios, galinčios galvoti kitaip, mąstyti nestandartiškai. Tai ir lemia pagrindinį konkurencinį pranašumą – jūs nesate užstrigę savo mąstyme ties „mes taip dirbame jau daugelį metų, dirbsime ir toliau“.

Vakarų įmonės turi perlipti per savo vidinius barjerus, suvokti naują temą ir manau, kad lietuviškoms įmonėms tai padaryti visada yra daug lengviau. Jos nėra užsifiksavusios ties vienu kursu, jos turi daug įkvėpimo šaltinių ir nori daug pasiekti darydamos kažką naujo.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama