Investuodama į ateities specialistų ugdymą, tarptautinė technologijų ir inovacijų kompanija „Siemens“ apdovanoja gabiausius Lietuvos studentus. Nuo 2000 metų kasmet teikiami vardiniai „Werner von Siemens Excellence Award“ apdovanojimai, perspektyviausi studentai jau trečius metus iš eilės siunčiami nemokamai studijuoti į Bremeno universitetą Vokietijoje.
„Tradicija tapusiais apdovanojimais skatiname gabius Lietuvos universitetų studentus būti aktyviais, kurti ir siūlyti aktualius, inovatyvius ir praktiškai pritaikomus mokslinius sprendimus. Mūsų akimis, jaunieji mokslininkai – svarbi tarpinė grandis mokslo ir verslo institucijų bendradarbiavime“, – sako UAB „Siemens“ generalinis direktorius Audris Barcevičius.
Pusketvirto tūkstančio litų vertės vardines stipendijas gavo keturi jaunieji mokslininkai. Geriausiai įvertinti Kauno technologijos universiteto (KTU) doktorantų Gintauto Balčiūnio, Vido Raudonio ir magistranto Dariaus Augučio moksliniai darbai. „Werner von Siemens“ stipendija taip pat įteikta Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) doktorantei Giedrei Pakulytei-Streckienei. Darbus pagal inovatyvumo, praktiškumo ir pritaikomumo kriterijus vertino UAB „Siemens“ vadovų sudaryta komisija.
Galimybę žinias gilinti universitete Vokietijoje „Siemens“ atstovai suteikė VGTU studentams Virginijai Sklizmontaitei ir Adomui Sutkevičiui. Bremeno universitete studijuos ir du geriausiai konkurse pasirodę KTU studentai – Stanislava Budvytytė ir Vaidas Gelažauskas. Magistrantai užsienyje praleis devynis mėnesius.
„Universiteto akademinę bendruomenę džiugina kasmetiniai KTU studentų laimėjimai „Siemens“ organizuojamame konkurse. Pasiekimai rodo, kad studentai gauna puikių technologinių mokslų žinių ir yra pasiruošę tobulėti aukšto lygio užsienio universitetuose“, – sako KTU akademinių ryšių prorektorius Andrius Guzavičius.
Studentų apdovanojimai yra tarptautinio švietimo ir ugdymo projekto „Siemens Generation 21“ dalis. Šiemet į Lietuvos jaunimo žinias ir kvalifikuotų jaunų specialistų rengimą „Siemens“ iš viso investavo 160 tūkst. litų, o per paskutinius trejus metus investicijos į šį projektą sudarė daugiau nei pusę milijono litų. Kiekvienam studentui, laimėjusiam studijas užsienyje, skiriama daugiau nei 35 tūkst. litų. Studentams taip pat suteikiama galimybė Vokietijoje pasilikti dar tris mėnesius ir stažuotis „Siemens AG“ koncerne.
Pasak A. Barcevičiaus, remdama studentus ir jaunuosius mokslininkus „Siemens“ koncernas prisideda prie naujosios kartos ugdymo. Praeitas metais „Werner von Siemens Excellence Award“ konkursui Europoje „Siemens“ skyrė apie 315 tūkst. litų, magistro studijų finansavimui skyrė beveik 5 mln. litų, daugiau nei 17,3 mlrd. litų atitenka mokslinei tiriamajai veiklai.