Jei reikėtų rinkti pasaulio žaidimų sostinę, Tokijas neabejotinai patektų į pirmųjų kandidatų sąrašą. Visa Japonija yra pamišusi dėl žaidimų ir tokia buvo jau tada, kai mes dar tik pirmą kartą išgirsdavome apie žaidimus. Todėl nenuostabu, kad iširus „E3“ didžiausia pasaulio žaidimų paroda be konkurencijos tampa „Tokyo Game Show“.
Šimtai žaidimų, daugybė kompanijų ir trys dienos nenuilstamo maratono – visa tai asocijuojasi su „TGS“. Labai sunku visa tai sužiūrėti, o dar sunkiau – nepraleisti kažko labai svarbaus. Būtent todėl, mes sugalvojome pristatyti jums šią apžvalgą, kurioje sužinosite svarbiausius įvykius, ir ką didžiosios kompanijos pristatinėjo japonams, bei visam pasauliui.
Kaip ir įprasta, didžioji trijulė („Microsoft“, „Nintendo“, „Sony“) vėl buvo įvykių centre. „Microsoft“ dar gerokai prieš parodą surengė spaudos konferenciją, kur mėgino įtikinti japonų publiką labai rimtais savo ketinimais. Iki šiol naujoji jų konsolė „Xbox 360“ negalėjo pasigirti labai dideliais pardavimais Japonijoje. Šios šalies gyventojų nepasitikėjimas užsienio produkcija yra labai didelis, todėl nenuostabu, kad „Microsoft“ noras „prasimušti“ į šią rinką nėra toks lengvas.
Taigi, galiausiai sužinojome, kad Japonijoje turėtų pasirodyti ir pigesnė „Xbox 360“ versija. Priminsime, jog Japonija buvo vienintelė šalis, kurioje ši žaidimų konsolė pasirodė ne dviem skirtingais variantais, o vienu. Pasirodo ši praktika nėra jau tokia gera. Po to buvo pristatinėjami nauji žaidimai, o ypatingai „RPG“ žanro atstovai, kaip „Blue Dragon“.
Tuo tarpu „Nintendo“ šįkart buvo jau išsisėmusi. Visai neseniai visame pasaulyje surengusi spaudos konferencijas, ji pristatinėjo „Wii“ ir džiaugėsi visų dėmesiu. Užtat „Tokyo Game Show“ negalėjo pasakyti apie savo konsolę nieko naujo ir jokių žinių iš „Nintendo“ pusės negirdėjome. Aišku, su keliomis išimtimis. Visų pirma, tai negalioja žaidimams, kurių galėjome rasti daugybę (tas pasakytina apie visas konsoles) ir žinia JAV.
Ta žinia išties džiugi, kadangi oficialiai pranešta, kad konsolės starto metu bus pateikta apie 1 milijoną „Wii“ vienetų. Išties milžiniški skaičiai. Tačiau „Nintendo“ žada Europai paruošti dar didesnį skaičių, pasak jų – „kokio dar niekas nebuvo matęs“. Iš šių žodžių galima spręsti, kad galbūt pagaliau užteks ir mums.
Pereinant prie „Sony“ kompanijos planų, tai japonams jie nuostabūs, mums – ne. Spėju, kad jau bent viena ausimi teko girdėti apie kainos sumažėjimą šioje šalyje. Taip, ten ji ir taip daug nekainavo (palyginus kiek reikės pakloti vargšams lietuviams) ir štai naujiena – ji sumažinama dar labiau. Dabar jiems tereiks pakloti vos kiek daugiau nei 1000 litų už tikrą naujos kartos „geimingą“. Argi ne pikta?
Tuo pačiu „Sony“ paskelbė ir daugiau „gerų“ žinių. Viena jų – naujos kartos žaidimų pardavinėjimas, kuris kažkiek primena „Windows“ prekybą. Pirmasis žaidimas, kuris turėtų būti šitaip pardavinėjamas – „Gran Turismo HD Classic“. Pasirodo sumokėję normalią kainą parduotuvėje ir atsinešę žaidimą namo, rasime tik „pliką“ programą su užrašu – „Gran Turismo“ (panašiai kaip įdiegus „Windows XP Basic Pack“, o gal net žymiai prasčiau). Visos mašinos ir trasos bus saugiai patalpintos „Sony“ serveriuose ir bus prieinamos tik už papildomą mokestį. Keletas apsukruolių labai greitai paskaičiavo, kiek kainuotų pilna žaidimo versija, – apie 3000 litų.
Verta tik padėkoti, kad nebuvo pamiršta PSP konsolė, kuriai pristatytas naujas ir labai įdomus priedas – GPS imtuvas. Be jo pirminių funkcijų, imtuvas bus naudojamas ir žaidimams, kaip „Metal Gear Solid“ ir panašiai. Jose jis atliks naujų karių paieškos funkciją. O specialiai romantikams – įdomi programa, kuri nustatys esamą vietą, ir parodys žvaigždžių išsidėstymą, tokį, kokį turėtume matyti pakėlę galvas į viršų.
Vėliau, „Sony“ tarsi atsiprašydama, jog per savo konferenciją nepaminėjo kažko daugiau apie PS3 konsolę, paskelbė net penkis naujus žaidimus, niekados anksčiau oficialiai neanonsuotus. Pirmasis ir daugiau dėmesio sulaukęs buvo „Ninja Gaiden Sigma“, kurio paskutinė dalis „Ninja Gaiden Black“ pasirodė „Xbox“ konsolei.
„Tokyo Game Show 2006“ paroda (autorius: Brenden Van Stolk)
Golfo žaidėjai PS3 gretose išvys ne tik garsųjį „Tiger Woods PGA Tour Golf 07“, bet ir „Sega Golfclub“, kuriame galėsime pamatyti tris geriausius Japonijos golfo žaidėjus iš Miyazato šeimos. Vėliau seka „fl0w“, kuris turėtų pademonstruoti naujos kartos pramogas su PS3 siuntinių galimybe. O jeigu mėgstate japoniškas lenktynes, o ypatingai tas, kurios yra paremtos šios šalies komiksais, tuomet vertėtų atkreipti dėmesį į „Wangan Midnight“. Šiame žaidime mes galėsime pralėkti Japonijos gatvėmis viršijant 300 km/h greitį.
Jeigu girdėjote apie tokį japonišką žaidimą kaip „mahjong“ ir, jei dar esate juo susidomėjęs, tai žaidimas „Mahjong Fight Club Online“ bus skirtas kaip tik jums. Jame mes galėsime ne tik sužaisti įprastas „mahjong“ partijas, bet ir išbandyti savo jėgas su 48 geriausiais Japonijos žaidėjais.
Visa tai – tik menka dalis to, kas buvo demonstruojama Tokijuje. Tačiau verta paminėti, kad didžiausia dalį sudarė žaidimų pristatymai. Tuo tarpu įdomesnių naujienų, susijusių su žaidimų pristatymais, nebuvo tiek jau daug - visos jos kuo puikiausiai tilpo čia (skaityti nuo pradžių). Taigi, belieka laukti kito didelio renginio – „Game Developer Conference 2007“.