Ir vėl rugsėjis – metas, kai vaikai grįžta atgal į mokyklas, kuriose laukia ne tik draugai, bet ir namų darbai bei naujos žinios. Ir nesvarbu, ar vaikai vos tik pradeda lankyti pradinę mokyklą, ar šiemet jau eis į paskutinę gimnazijos klasę – moksleivių gyvenimuose atsiranda vis daugiau technologijų. Elektronikos prietaisai bei įvairios IT sistemos yra tai, prie ko šiuolaikiniai vaikai turi priprasti nuo mažų dienų.
„Jaunoji kartai dažnai susilaukia priekaištų dėl to, jog pernelyg daug laiko praleidžia įnikę į įvairius elektronikos prietaisus. Tačiau tiesa ta, jog visos šios technologijos – jų ateitis. Pasaulinės tendencijos rodo, jog technologijos labai greitai veržiasi ne tik į mūsų darbą, bet ir kasdienį gyvenimą, sveikatos apsaugą ir kt. Nuo to, kaip šiuolaikiniai vaikai gebės greitai šias technologijas įsisavinti – priklausys ir jų karjeros galimybės bei ateitis“, – sako Tomas Janušauskas, „ABC Data Lietuva“ generalinis direktorius.
Taigi, keletas patarimų, kokius elektronikos prietaisus rinktis ateinantiems mokslo metams. Jie gali ne tik padėti kur kas labiau motyvuoti vaikus mokytis, tačiau ir padėti jiems siekti akademinių aukštumų.
USB atminties laikmenos
Seniai praėjo laikai, kai moksleiviai referatus ar rašto darbus rašydavo ranka, baltuose popieriaus lapuose. Užrašai, konspektai, referatai, įvairi pamokų vaizdo medžiaga – persikelia į elektroninį formatą, kurį moksleiviui reikia kažkur išsisaugoti. „ABC Data Lietuva“ ekspertų teigimu, išorines atminties laikmenas – dažnai vadinamas USB raktu – šiais laikais turėtų turėti net ir dešimtmečiai.
Turėdami nuosavą USB raktą moksleiviai gali lengvai išsisaugoti savo rašomą darbą namuose ar bibliotekoje, atsidaryti jį vėliau arba nusinešti į mokyklą, kad pastarasis būtų atspausdintas. Lygiai taip pat, tokiame USB rakte moksleiviai gali išsaugoti savo pristatymus, o vėliau juos pristatyti pamokoje, naudodamiesi klasės kompiuteriu. Beje, pirkdami šį prietaisą – parinkite tokį, prie kurio galima tvirtinti raktų pakabuką. Tokiu būdu vaikui bus jį sunkiau pamesti.
Nešiojamas įkroviklis
Sutikite, kone didžiausias šiuolaikinių vaikų siaubas – netikėtai išsikrovęs telefonas. Ir būtinai tuomet, kai jo, atrodo, reikia labiausiai. Tiesa, dar didesnis siaubas kyla tėvams, kai jauniausiam šeimos nariui vėluojant iš mokyklos grįžti bent 15 min. – jam nepavyksta prisiskambinti, o telefono ragelyje girdisi tik: „Adresatas šiuo metu nepasiekiamas“. Išspręsti šią bėdą gali padėti nešiojami įkrovikliai. Jų šiais laikais tiek daug ir už tokias įvairias kainas, jog išsirinkti vieną – gali būti sunku. „ABC Data“ ekspertai pataria renkantis nešiojamą įkroviklį – patikrinti jo bei savo vaiko mobiliojo telefono baterijų talpą. Jei kroviklio baterijos talpa bent du kartus didesnė už telefono – pastarąjį galima bus pakrauti apie du kartus.
Planšetė
Vis daugiau mokyklų pradeda naudoti planšetes pamokose. „ABC Data Lietuva“ primena, kad plančetės gali iš tiesų praturtinti mokymosi procesą bei suteikti daugiau galimybių tiek pamokose, tiek už mokyklos ribų. Tam pritaria ir dauguma šiuolaikinių mokytojų. Plančetės moksleivių rankose dažniau atsiduria dar ir todėl, kad dažnai yra gerokai pigesnės už kompiuterius.
O jei vaikas vis dėlto praleidžia pernelyg daug laiko su plančete tik žaisdamas, bet nesimokydamas – pabandykite patys tapti „išmaniaisiais“ tėvais. „ABC Data Lietuva“ primena, kad egzistuoja šimtai mokomųjų programėlių, kurios yra ne tik smagios, primenančios žaidimus, bet ir išties vertingos. Atraskite pačias populiariausias pagal jūsų vaiko amžiaus grupę ir patys jas suinstaliuokite planšetėje.
Spausdintuvas
Kuo vyresni darosi moksleiviai, tuo dažniau į mokyklą jiems reikia pristatyti rašto darbus, kuriuos nuolat tenka spausdinti, todėl verta pagalvoti apie spausdintuvą namuose. Šie prietaisai tarnauja labai ilgai, todėl baigęs mokykla vaikas jį galės drauge pasiimti į universitetą ar kolegiją, kur jam spausdintuvas – tikrai pravers.
„ABC Data Lietuva“ ekspertai pataria, jog renkantis spausdintuvą, derėtų apgalvoti, kokių jo savybių gali prireikti. Šiais laikais yra ir visai paprastų, ir atliekančių kopijavimo aparato ar skenerio funkcijas. Patys moderniausi – leidžia spausdinti dokumentus tiesiai iš išmaniojo telefono.
Riedis
Ir pagaliau džiugi žinia tiems tėvams, kurių vaikai visą dieną praleidžia prie vienokio ar kitokio ekrano. Pagaliau atsirado technologija, galinti juos ne tik iškrapštyti iš namų, bet ir priversti laiką leisti aktyviai. Pasaulyje populiarumo aukštumas jau pasiekę riedžiai – primenantys šiuolaikines riedlentes – vis dažniau sutinkami Lietuvoje. Ir nors šis prietaisas nepadės mokytis, tačiau gali tapti paskata siekti geresnių rezultatų.
Tiesa, jei nuspręsite išsirinkti tokį prietaisą, nepamirškite, jog skirti vaikams – kiek skiriasi nuo tų, kurie yra skirti suaugusiems. Atsižvelkite į saugumo kategorijas, tokias kaip maksimalus greitis, riedžio išmatavimai, padangų tipas ir kita. O kadangi saugumas – svarbiausias, nepamirškite prie pirkinių sąrašo pridėti dar ir šalmo bei apsaugų keliams bei riešams. Pasiruošimas rugsėjui daugeliui šeimų kainuoja nemažai streso – juk reikia pasirūpinti tiek uniforma, rudeniniais drabužiais, sąsiuviniais ir kitomis būtinomis smulkmenomis. Tačiau sudarinėdami savo pirkinių sąrašą – nepamirškite ir elektroninių prietaisų. Dalis jų išties gali padėti jūsų vaikui lengviau mokytis, greičiau atrasti reikiamą informaciją ar tiesiog – neatsilikti nuo tendencijų. Puiki žinia ir ta, jog dalis šių prietaisų – kainuoja išties nedaug.