Kai kurios kompanijos tampa ne tik paprastais gamintojais, bet tam tikros kultūros dalimi, savotiškais reiškiniais. Tokios kompanijos yra „Apple“, „Tesla“, „Google“, „Virgin“, „Microsoft“ ir t. t. Dabar prie šio sąrašo drąsiai gali prisijungti ir „Xiaomi“ – vos penkerius metus veikianti kompanija, kuri turi labai ambicingų planų užkariauti kiekvienus namus.
2010 metais įkurta „Xiaomi“ pagarsėjo dėl to, kad pradėjo kopijuoti „iPhone“ telefonus. Netrukus ji buvo pradėta vadinti „kinišku Apple“ dėl tam tikrų panašumų su šio pasaulyje garsaus ir, palyginus, gana seno, gamintojo produktais. Baltas švarus dizainas, išmaniosios funkcijos, gana išbaigti produktai – tai lėmė „Xiaomi“ kompanijos augimą. Dabar ši telefonus gaminusi kompanija pakeitė kryptį ir išėjo iš „Apple“ šešėlio – ji kuria ir gamina buitinę techniką. „Apple“ ir „Google“ savo virdulio neturi, o „Xiaomi“ – turi išmanųjį MIJIA ryžių virdulį. Jei „Google“ dar bando dirbti su tam tikrais namų apyvokos prietaisais, tai „Apple“ ir toliau lieka ištikima kompiuterinei technikai ir aksesuarams. Kinų gamintojai nusprendė eiti kiek kitu keliu – šalia nepastovaus išmaniųjų telefonų verslo (apie nepastovumą galima drąsiai paklausti bet kurio iš „Nokia“ vadovų), pradėjo gaminti įvairius buitinius prietaisus.
Kokią buitinę techniką dabar „Xiaomi“ kartu su partneriais gamina? Tai:
- išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai;
- nešiojamos baterijos išmaniesiems telefonams;
- išmaniosios apyrankėms treniruočių programoms;
- įvairūs aksesuarai telefonams;
- bevielio ryšio maršrutizatoriai;
- išmanieji televizoriai;
- skaitmeninės TV priedėliai;
- kraujo spaudimo matuokliai;
- kambariniai oro valytuvai ir drėkintuvai;
- fotoaparatai, registratoriai ir internetinės kameros;
- vandens filtravimo prietaisai;
- ryžių virduliai;
- elektros ilgintuvai (išmanieji);
- motoroleriai, riedžiai ir elektriniai dviračiai.
„Xiaomi“ dar gamina ir čiužinius bei pagalves, rūbus, plastikines gertuves, dėklus ir kuprines, žaislus ir daugybę kitų smulkmenų.
Čia dar tik pradžia, tačiau neseniai paskelbta apie „Xiaomi“ investiciją į Rytų rinkose žinomą buitinės technikos gamintoją „Midea“. Tai gali pakeisti tolimesnę šios perspektyvios įmonės plėtrą tiek Rytuose, tiek visame pasaulyje. „Midea“ yra jau 50 metų veikianti buitinės technikos gamintoja. Su „Xiaomi“ resursais ir noriu padaryti visus buitinius prietaisus išmaniais, netrukus gali atsirasti ir daugiau išmaniosios buitinės technikos su „MI“ ženkliuku.
Įdomus faktas yra tai, kad MI iš pradžių buvo „Mobile Internet“ sutrumpinimas, tačiau vėliau „Xiaomi“ vadovai pradėjo jį šifruoti ir kaip „Mission Impossible“ – Neįmanoma misija. Dabar jie yra laikomi 5 pagal dydį pasaulyje išmaniųjų telefonų gamintoja, todėl neįmanomos misijos aplenkti konkurentus kai kuriose srityse nėra jau tokios neįmanomos.