Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 15 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 15 d. 08:16
Jeigu jūsų telefono baterija išsikrauna greičiau nei norėtumėte – rekomenduojame peržiūrėti šiuos patarimus
Lapkričio 14 d. 20:22
Technologijų įmonės vis dažniau prisideda prie automobilių kūrimo: kas iš to vairuotojams?
Lapkričio 14 d. 17:18
Lietuva žengia į dronų ateitį: instruktorių mokymai atveria naujas galimybes
Lapkričio 14 d. 14:25
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą
Lapkričio 14 d. 11:40
Nematomi technologijų herojai: kaip telefonai ir kiti prietaisai gelbėja žmonių gyvybes?
Lapkričio 14 d. 08:29
Išplėskite ribas su AGON PRO AG276FK
Lapkričio 13 d. 20:29
KTU mokslininkų ir partnerių kuriamas VR įrankis padės vilkikų vairuotojams įvaldyti stresines situacijas
Lapkričio 13 d. 18:23
Kas yra kibernetiniai nusikaltėliai ir 4 būdai, kaip juos pačius apgauti
Lapkričio 13 d. 16:23
Ar „ChatGPT“ meta iššūkį „Google“? Nauja paieškos funkcija ir kaip ja naudotis
Lapkričio 13 d. 14:19
Labas, „Siri“, pasitark su „ChatGPT“: „Apple“ balso asistentui pribrendo laikas pokyčiams
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Trys „Apple“ scenarijai: kaip keistųsi kaina, jei prietaisai nebūtų gaminami Kinijoje

Publikuota: 2016-06-20 08:13
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Buvę ar esami kandidatai į Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) prezidentus priešinasi laisvų mainų principui ir tvirtina, kad „Apple“ turėtų gaminti telefonus JAV. Kaip tai gali atrodyti? Kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas tvirtina, kad jei jis taps prezidentu, tai privers bendrovę „Apple“ gaminti kompiuterius ir telefonus ne Kinijoje, o Amerikoje.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Trys „Apple“ scenarijai: kaip keistųsi kaina, jei prietaisai nebūtų gaminami Kinijoje Buvę ar esami kandidatai į Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) prezidentus priešinasi laisvų mainų principui ir tvirtina, kad „Apple“ turėtų gaminti telefonus JAV. Kaip tai gali atrodyti?

Kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas tvirtina, kad jei jis taps prezidentu, tai privers bendrovę „Apple“ gaminti kompiuterius ir telefonus ne Kinijoje, o Amerikoje. Jau pasitraukęs iš rinkimų Bernie'is Sandersas taip pat pakvietė „Apple“ bent kelis prietaisus gaminti Jungtinėse Valstijose – ne Kinijoje.

Tiesą sakant, nė vienas kandidatas negalėtų priversti „Apple“ tai padaryti, tvirtina technologyreview.com. Kaip kartą buvęs „Apple“ vadovas Steve'as Jobsas yra sakęs dabartiniam JAV prezidentui Barackui Obamai, „Apple“ negamina telefonų Jobso gimtojoje šalyje tikrai ne dėl to, kad Kinijos darbo jėga daug pigesnė. Jis tvirtino, kad šios šalies darbuotojai yra gerai išsilavinę, kad gamyklos yra gana lanksčios, o dalių tiekėjai gali prisitaikyti prie skirtumų greičiau nei jų konkurentai Amerikoje.

Tačiau kas nutiktų, jei „Apple“ įtikintų kinų kompanijas atidaryti gamyklas Jungtinėse Valstijose ar padarytų tai pati? Ar tai veiktų? Ar „Apple“ galėtų pelningai gaminti telefonus „iPhone“ JAV, kaip čia gaminami kai kurie aukštos klasės „Mac“ kompiuteriai?

Pirmasis scenarijus

Šiandien „Apple“ rangovai surenka „iPhone“ septyniose gamyklose. Šešios jų yra Kinijoje ir viena Brazilijoje. Jei telefonai būtų konstruojami JAV, o „Apple“ prietaisų sudedamąsias dalis ir toliau gamintų visame pasaulyje, kaip tai pakeistų telefonų kainą?

Remiantis rinkos analitikais IHS, „iPhone 6s Plus“, kuris JAV parduodamas už 749 dolerius (apie 670 eurų), savikaina yra apie 230 dolerių (apie 200 eurų). „iPhone SE“ – naujasis „Apple“ modelis – JAV parduodamas už 399 dolerius (apie 360 eurų), o jo komponentų vertė – 156 doleriai (140 eurų).

Surinkti šiuos komponentus į „iPhone“, remiantis skirtingų analitikų vertinimais, kainuoja nuo 4 iki 10 dolerių (3,5–8,90 eurų).

Sirakūzų universiteto Informacijos studijų mokyklos profesorius Jasonas Dedrickas tvirtina, kad jei „Apple“ šį darbą atliktų JAV, tai vieno prietaiso kaina išaugtų 30–40 dolerių (27–36 eurų). Tokį kainos augimą ekspertas prognozuoja dalinai dėl brangesnės JAV darbo jėgos, įtakos turėtų ir papildomos transportavimo ir logistikos išlaidos, nes gabentis į JAV reikėtų ir dalis – ne tik pabaigtą produktą.

Tai reiškia, kad galutinė „iPhone 6S“ kaina augtų apie 5 proc.

Kokią naudą iš to gautų JAV? „Apple“ sako, kad jos tiekėjų kompanijose dirba apie 1,6 mln. darbuotojų, tačiau „Apple“ telefonus konstruoja tik nedidelė dalis jų. Net jei „Foxconn“ ar kitas gamintojas būtų įtikintas perkelti dalį savo veiklos į JAV, pokytis nebūtų labai didelis, priešingai nei teigė Donaldas Trumpas ar Bernis Sandersas.

Antrasis scenarijus

O kas, jei telefonų komponentai būtų gaminami JAV?

Maždaug pusė – 346 – iš 766 „Apple“ tiekėjų, gaminančių „iPhone“, „iPad“ ir „Mac“ dalis, yra įsikūrę Kinijoje. Japonijoje „Apple“ turi 126 partnerius, JAV – 69, Taivane – 41.

„iPhone“ priekinį kietąjį stiklą „Gorilla Glass“ gamina „Corning“. Kompanijos padaliniai įkurti Kentukyje (JAV), Pietų Korėjoje, Japonijoje ir Taivane. Lietimui jautrus ekranas, pagamintas iš šio stiklo ir mikroschemos po juo, yra vienas brangiausių telefono komponentų. „iPhone SE“ modelyje jo kaina siekia apie 20 dolerių (18 eurų). Kitas brangus komponentas yra telefono procesorius. „SE“ ir „6s“ modelių mikroschemas yra sukūrusi pati „Apple“, tačiau pagal užsakymą jos gaminamos „Samsung“ ir „TSMC“ – Taivano bendrovės. Bevielio ryšio „SE“ modemas, sukurtas „Qualcomm“, kainuoja apie 15 dolerių (13 eurų). NAND ir DRAM atmintis prideda dar po 15 dolerių, energijos valdymo sistemos mikroschemos kaina – 6,5 dolerio (5,7 eur.), radijo ryšio stiprintuvai ir siųstuvai prideda dar 15 dolerių.

Daugelis mikroschemų yra pagamintos pagal sutartis, taigi labai sunku atsekti, kurioje pasaulio šalyje jos buvo išties pagamintos. Tarkime, „GlobalFoundries“ gamina „Qualcomm“ mikroschemas Vokietijoje, Singapūre, Niujorke ir Vermonte.

Masačusetso technologijų instituto elektronikos inžinierius profesorius Duane'as Boningas, kuris specializuojasi puslaidininkių gamybos pramonėje, tvirtino, kad didelio skirtumo, kurioje šalyje kurti ir gaminti mikroschemas, nėra: darbo jėga kainuoja mažai, palyginti su mikroschemoms gaminti reikalingais komponentais, medžiagomis ir įranga.

Kritinių medžiagų instituto direktorius Alexas Kingas sakė, kad puslaidininkių laboratorijas ir gamyklas reikia atnaujinti kas keletą metų dėl sparčiai senstančių technologijų. Dėl to nauji fabrikai, pasenus senai įrangai, galimi statyti bet kurioje šalyje – kad ir JAV. Be to, laboratorijoms ir gamykloms reikalinga technika didžiąja dalimi kuriama JAV.

Ar būtų galima įgyvendinti šį scenarijų ir dalis „iPhone“ pagaminti JAV?

Remiantis ekspertų vertinimais, toks sprendimas būtų nekonkurencingas, nes JAV naujai sukurti fabrikai ir gamyklos tai darytų labai mažomis apimtimis, užleisdamos vietą milžiniškiems Azijos gamintojams. Saugu būtų tvirtinti, kad „iPhone“ kaina išaugtų 100 dolerių, jei medžiagos, reikalingos dalims pagaminti, būtų superkamos iš įvairių pasaulio tiekėjų.

Trečiasis scenarijus

Norint galutinai suvokti mainus technologijų rinkoje, reikėtų apsvarstyti ir dar vieną scenarijų: o kas jei „Apple“ norėtų pagaminti „iPhone“ vien tik aš amerikietiškų atomų, t. y. nebendrautų su kitomis valstybėmis, bandydama gauti telefono gamybai reikalingų medžiagų?

Remiantis Ames laboratorijos eksperto A. Kingo nuomone, į „iPhone“ sudėtį įeina 75 cheminiai elementai. Tai yra maždaug du trečdaliai visos periodinės cheminių elementų lentelės.

Tačiau „iPhone“ išorė pagaminta iš medžiagos, kurios komerciniais tikslais nusipirkti JAV neįmanoma. Aliuminis išgaunamas iš boksito, kurio tarp naudingų iškasenų JAV nėra.

Cheminiai elementai, žinomi kaip retieji elementai (nors jie visai ne reti, juos tik sunkiau išgauti), pirmiausia atkeliauja iš Kinijos. Neodimis, reikalingas gaminti variklio, verčiančio vibruoti telefoną, magnetams, bei garso sistemos dalims. Lantanas yra fotoaparato sudedamoji dalis. Hafnis – tikrai retesnis nei kiti – naudojamas gaminti tranzistoriams.

Kitaip tariant, nėra nė vieno technologijų produkto, kuris gali būti pagamintas ir surinktas vienoje šalyje, rašo knygos apie retuosius elementus autorius Davidas Abrahamas. Ir nors „iPhone“ yra Amerikos kūrybingumo simbolis, jo gamybos procesas liudija apie neišvengiamas pasaulinės ekonomikos realijas.


Delfi.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama