Elektronika.lt
 2025 m. sausio 10 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 10 d. 17:25
Abiturientų dilema: kaip išsirinkti tinkamą karjeros kelią?
Sausio 10 d. 14:23
„Samsung“ CES parodos naujienos: DI gins namus nuo programišių ir atpažins šeimos narius
Sausio 10 d. 11:40
Tiksliausios prognozės 2025 metams, kurios buvo pateiktos dar prieš 100 metų
Sausio 10 d. 08:41
Telefoniniai sukčiai koordinuotai taikosi į klientus Lietuvoje, naudojasi „Facebook“
Sausio 9 d. 20:22
Nuo pasiūlymo investuoti iki socialinių tinklų paskyros nulaužimo – kaip sukčiai jus pergudrauja
Sausio 9 d. 17:17
DORA reglamentas: dar aukštesni kibernetinio saugumo standartai finansų sektoriui
Sausio 9 d. 14:45
„Samsung“ pristatė naują DI televizorių liniją: stebės namus ir atpažins filmų aktorius
Sausio 9 d. 11:28
Statistika negailestinga: skaitmeninių sprendimų trūkumas kuria palankią terpę sukčiams
Sausio 9 d. 08:28
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai
Sausio 8 d. 20:27
„L'Oréal Groupe“ CES 2025 parodoje pristatė „L'Oréal Cell BioPrint“
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Imliame žinioms versle ir viešajame sektoriuje šiandien trūksta mokslininkų indėlio

Publikuota: 2016-05-16 12:09
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

„ES narės, Vakarų Europos šalys, rengia labai daug tyrėjų: kiekvienam universiteto mokslininkui tenka po 2–3 doktorantus. Visgi, universitetai dažnai nėra pajėgūs įdarbinti tokio kiekio mokslinę veiklą vykdančių darbuotojų, todėl doktorantūros studijas baigę jaunieji mokslininkai naujomis žiniomis ir inovacijomis pagrįstoje šiandienos visuomenėje, turi sugebėti atrasti savo vietą versle, viešajame sektoriuje ir kitaip realizuoti savo tyrėjo kompetenciją“, – sakė KTU mokslo prorektorė A. Pundzienė.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

„ES narės, Vakarų Europos šalys, rengia labai daug tyrėjų: kiekvienam universiteto mokslininkui tenka po 2–3 doktorantus. Visgi, universitetai dažnai nėra pajėgūs įdarbinti tokio kiekio mokslinę veiklą vykdančių darbuotojų, todėl doktorantūros studijas baigę jaunieji mokslininkai naujomis žiniomis ir inovacijomis pagrįstoje šiandienos visuomenėje, turi sugebėti atrasti savo vietą versle, viešajame sektoriuje ir kitaip realizuoti savo tyrėjo kompetenciją“, – sakė KTU mokslo prorektorė A. Pundzienė, grįžusi iš Briuselyje vykusio Europos inovatyviųjų universitetų konsorciumo (ECIU) valdybos posėdžio, kurio metu buvo pasveikintas pirmasis narys iš Lietuvos – Kauno technologijos universitetas.

Imliame žinioms versle ir viešajame sektoriuje šiandien trūksta mokslininkų indėlio

KTU mokslo prorektorės A. Pundzienės teigimu, pagrindinė Briuselyje susirinkusios ECIU valdybos išvada buvo tokia, jog konsorciumo nariai, novatoriški universitetai, kartu aktyviai sieks aukštos kokybės mokslinių tyrimų rezultatų, tačiau taip pat stengsis prisidėti prie to, kad naujos žinios ir technologijos greitai pasiektų visuomenę ir verslą.

Tokia nuostata paliečia ir mokslininkų ugdymą – inovacijų valdymas ir entreprenerystė tampa neatsiejama doktorantūros studijų dalimi.

Atviras mokslas, atvirumas inovacijoms, atvirumas pasauliui

ECIU valdybos posėdyje buvo išskirti trys strateginiai prioritetai, šiandien ypatingai svarbūs ir Europos Sąjungos šalims, ir kiekvienam iš ECIU narių, įskaitant ir KTU. Tai – atviras mokslas (angl. open science), atvirumas inovacijoms (angl. open innovation), atvirumas pasauliui (angl. open to the world) bei jaunųjų tyrėjų karjeros kelias.

„Atviras mokslas, visų pirma, yra tarpdisciplininiai tyrimai. Labai svarbu, kad įvairių mokslo sričių talentai būtų pastebimi ne tik nacionaliniu, Europos, bet ir pasaulio mastu. Globalumas atsiranda visose srityse: tarpusavio bendradarbiavime, talentų ugdyme, moksliniuose tyrimuose“, – kalbėjo iš Briuselio sugrįžusi A. Pundzienė.

Jos teigimu, tiek Europoje, tiek Lietuvoje vykdoma labai daug vertingų mokslinių tyrimų, tačiau problema ta, kad mokslo rezultatai ne visada greitai pasiekia rinką. Per kiek laiko ir kaip mokslo rezultatai pasiekia ne tik vartotoją, visuomenę, bet ir verslą, yra tiek ES, tiek konsorciumui aktualūs klausimai.

„Šiandien sukuriame daugiau naujų žinių, nei žmogus gali įsisavinti. Tai neramina mokesčių mokėtojus tiek Lietuvoje, tiek ES. Mokslas ir žinių kūrimas yra daug finansinių investicijų reikalaujantis procesas, todėl kyla natūralus klausimas – jei tai, kas yra sukuriama nepasiekia visuomenės ir rinkos, ar tikrai reikia tiek daug naujų žinių ir kaip jas panaudoti? Labai svarbu surasti pusiausvyrą tarp naujų žinių kūrimo ir sugebėjimo jas kuo greičiau realizuoti, tokiu būdu gerinant kasdienį žmonių gyvenimą“, – mano A. Pundzienė.

„EK pirmą kartą paskelbė mokslinių tyrimų eksperimentinės plėtros finansavimą ne tik ES viduje, bet ir JAV, Azijos valstybėms bei kitomis trečiosiomis šalimis. Tai reiškia, kad ES tampa pasaulio „žaidėja“, atviresne ne tik savo viduje, bet ir už organizacijos ribų“, – teigė KTU mokslo prorektorė.

Formuoja Europos aukštojo mokslo politiką

1997 metais įsteigtas ECIU vienija aukštąsias mokyklas iš 12 Europos šalių bei Meksikos. Konsorciumo tikslas – įtraukti ECIU į ilgalaikį dialogą su Europos Komisija ir kitomis suinteresuotomis šalimis dėl aukštojo mokslo politikos klausimų.

Vienas iš poveikių pavyzdžių, kaip konsorciumas gali prisidėti formuojant inovacijų ir talentų ugdymo politiką Europos Sąjungai, yra pastaruoju metu Europos Komisijai ECIU valdybos įteikta deklaracija su pasiūlymais dėl Europos inovacijų tarybos (angl. European Innovation Council), remsiančios perspektyviausius Europos inovatorius, steigimo.

Briuselyje balandžio 21–22 d. vykusio susitikimo metu taip pat vyko diskusija apie pakitusį universitetų vaidmenį aukštųjų mokyklų bendruomenėse ir visuomenėje bei interaktyvus seminaras kartu su EK atstovais tema „Kaip ECIU sąveikauja regione, siekiant pritraukti ir išlaikyti (mokslinių tyrimų) talentus“. Atskirus pristatymus apie jaunųjų mokslininkų ugdymą, jų karjeros kelią, skatinimą, įvairiapusiškumo ugdymą valdybos posėdyje pateikė naujai priimtas narys KTU ir Barselonos universitetas, vienas iš šios srities lyderių, turinčių aiškią talentų ugdymo, išlaikymo ir skatinimo sistemą.

Verslui reikalingos tyrėjų kompetencijos

„ES narės, Vakarų Europos šalys, rengia labai daug tyrėjų: kiekvienam universiteto mokslininkui tenka po 2–3 doktorantus. Visgi, universitetai dažnai nėra pajėgūs įdarbinti tokio kiekio mokslinę veiklą vykdančių darbuotojų, todėl doktorantūros studijas baigę jaunieji mokslininkai naujomis žiniomis ir inovacijomis pagrįstoje šiandienos visuomenėje, turi sugebėti atrasti savo vietą versle, viešajame sektoriuje ir kitaip realizuoti savo tyrėjo kompetenciją“, – sakė A. Pundzienė.

Jos teigimu, tokios pozicijos laikosi ir kiti konsorciumo nariai, kurių manymu koncentruoti jaunųjų doktorantų karjeros tik į akademinį sektorių nereikėtų. Tikslas – per doktorantūros procesą parengti tyrėjus gebančius dirbti ir imliame žinioms versle bei viešajame sektoriuje, kuriame šiandien trūksta mokslininkų indėlio.

KTU mokslo prorektorės nuomone, jauni mokslininkai savo kompetenciją gali pritaikyti įvairiose srityse, ypatingai visuomenėje ir versle vykstant spartiems pokyčiams, reikalaujantiems aukštos kvalifikacijos specialistų: „Ypatingai inovacijų lyderėmis vadinamose šalyse, kur yra didelė žinioms imlių įmonių sankaupa, kuriami žiniomis pagrįsti produktai ir jais konkuruojama“.

Lietuvos įmonės šiandien dar nėra taip „priklausomos“ nuo inovacijų, kaip Skandinavijos ar Vokietijos įmonės, kurios yra inovacijų ekonomikos lyderės. Šių valstybių mokslo institucijos taip pat priklauso konsorciumui, prie kurio prisijungė KTU.

„KTU yra labai pravartu dirbti kartu su konsorciumo narėmis keliomis kryptimis. Pirma, semtis jų patirties, o kita vertus, bandyti vystyti inovacijų ekosistemą tiek padedant mūsų šalies ekonomikai tapti labiau imlia žinioms, tiek ruošti mokslo daktarus inovacijų ekonomikai“, – kalbėjo A. Pundzienė.

Renginyje dalyvavo ir universitetų absolventai

Šiais metais į susitikimą atvyko ir trys Briuselyje gyvenantys KTU absolventai: Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje Kultūros, audiovizualinių reikalų ir autorių teisių atašė Salius Šimanauskas, Europos Komisijos Vidaus rinkos, pramonės, entreprenerystės ir MVĮ generalinė direktorė Raimonda Sneigienė bei Mons universiteto mokslo darbuotoja Vitalija Povilaitytė-Petri.

KTU mokslo prorektorė mano, kad labai svarbu plėtoti bendradarbiavimą su KTU absolventais, organizuoti bendras iniciatyvas.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama