Elektronika.lt
 2025 m. sausio 10 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 9 d. 20:22
Nuo pasiūlymo investuoti iki socialinių tinklų paskyros nulaužimo – kaip sukčiai jus pergudrauja
Sausio 9 d. 17:17
DORA reglamentas: dar aukštesni kibernetinio saugumo standartai finansų sektoriui
Sausio 9 d. 14:45
„Samsung“ pristatė naują DI televizorių liniją: stebės namus ir atpažins filmų aktorius
Sausio 9 d. 11:28
Statistika negailestinga: skaitmeninių sprendimų trūkumas kuria palankią terpę sukčiams
Sausio 9 d. 08:28
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai
Sausio 8 d. 20:27
„L'Oréal Groupe“ CES 2025 parodoje pristatė „L'Oréal Cell BioPrint“
Sausio 8 d. 17:14
„Škoda“ pristatė naująjį dar efektyvesnį „Enyaq“
Sausio 8 d. 14:23
Interneto slapukai, kurių kaina – jūsų privatumas: ką iš tikrųjų reiškia mygtukas „Sutinku“? (2)
Sausio 8 d. 11:25
Elektros stotelių vystytojai su viltimi žvelgia į 2025-uosius: tikisi daugiau elektromobilių gatvėse ir valstybės paskatų
Sausio 8 d. 08:36
Robotizacija versle: kur tie kolegos-robotai?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

LOGIN vadovė: daugelį lietuvių žaidimų kūrėjų žino ne Lietuvoje, o užsienyje

Publikuota: 2016-05-05 15:10
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: LRT radijo laida „60 minučių“, LRT.lt

Lietuviai laikomi vienais iš pirmaujančių informacinių technologijų srityje, o apie daugelį lietuvių kuriamų kompiuterinių žaidimų puikiai žino užsieniečiai, nors Lietuvoje jie gal ir nėra populiarūs. Taip LRT RADIJUI sako LOGIN konferencijos vadovė Ieva Dirvonskaitė. Anot jos, kompiuterinių žaidimų rinka tuo ir įdomi, kad neretai kūrėjai veiklą pirmiausia pradeda ne savo šalyje.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

LOGIN vadovė: daugelį lietuvių žaidimų kūrėjų žino ne Lietuvoje, o užsienyjeLietuviai laikomi vienais iš pirmaujančių informacinių technologijų srityje, o apie daugelį lietuvių kuriamų kompiuterinių žaidimų puikiai žino užsieniečiai, nors Lietuvoje jie gal ir nėra populiarūs. Taip LRT RADIJUI sako LOGIN konferencijos vadovė Ieva Dirvonskaitė. Anot jos, kompiuterinių žaidimų rinka tuo ir įdomi, kad neretai kūrėjai veiklą pirmiausia pradeda ne savo šalyje.

– Vien skaičiai skamba labai įspūdingai – daugiau nei šimtas pranešėjų, daugiau nei 5 tūskt. dalyvių iš Lietuvos ir viso pasaulio. Tarp jų – ir „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange`as. Kodėl jis?

– O kodėl ne? Iš tiesų J. Assange`ą pakvietėme ne dėl politinių pažiūrų, bet dėl technologijų vaidmens jo gyvenime ir jo darbinėje veikloje. Prašėme, kad ir su LOGIN dalyviais jis kalbėtų apie tai, kaip technologijos jam padeda siekti tikslų ir kaip padeda lengviau įgyvendinti jam kilusias mintis, sumanymus, idėjas ir pan.

– Jūs patys pasiūlėte jam temą?

– Su kiekvienu pranešėju kalbamės ir deriname temas, nes norime užtikrinti kokybišką konferencijos turinį. Negalime tiesiog nepatikrinę leisti bet kam kalbėti apie bet ką. Su visais pranešėjais yra išgryninama tema, išgryninama idėja, galbūt kryptis, kuria reikėtų pakreipti tą pranešimą. Taip darome su kiekvienu pranešėju.

– J. Assange`as fiziškai juk nebus renginyje?

– Ne, jis prisijungs vadinamu tiesioginiu tinklu. Su juo bendrausime internetu.

– Ar sudėtinga buvo suderinti su juo pranešimą?

– Su daugeliu pranešėjų yra sudėtinga suderinti pranešimus, tačiau nepasakyčiau, kad buvo sudėtingiau nei su visais kitais.

– Taip pat tarp pranešėjų bus ir „Possy Riot“ narė.

– Taip, ji bus renginyje, atskris.

[...]

– Tai yra tik du iš visų pranešėjų, bet jų iš viso yra daugiau nei šimtas.

– Iš tiesų daugiau nei 140. Pranešėjų yra daug. Su komanda svarstėme, kokie yra tie pranešėjai, kokius juos turime. Pastebėjome, kad tie didieji vardai sudaro tik 2 proc. konferencijos pranešėjų. [...] Didžioji dalis pranešėjų yra tokių, kurie galbūt šiandien dar nėra „dideli vardai“, tačiau jie tokiais bus rytoj. Dėl to kviestume ir ragintume visus LOGIN lankytojus, tiesiogines transliacijas stebinčius žmones išgirsti ne tik šiuos du paminėtus pranešėjus, bet ir daugelį kitų.

– Iš kur žinote, kad jie bus „dideli vardai“ rytoj?

– LOGIN žengia koja kojon su inovacijomis ir progresu. Mes tiesiog tikime ir galbūt turime tokią nuojautą, kad tam tikros temos išpopuliarės, tam tikri žmonės galbūt taps labiau žinomi nei šiandien. Džiaugiamės, kad galime juos pasikviesti jau dabar.

– Tai į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

– Nenorėčiau ir negalėčiau išskirti vienos temos. Kaip ir sakiau, konferencija, festivalis yra labai susijęs su inovacijomis ir progresu. Tai vyksta visose srityse. Žinoma, daugelis sričių dirba su technologijomis. Jei reikėtų išskirti keletą, galima paminėti, kas labiausia yra „ant bangos“ dabar ir bus artimiausius metus. Tai –dirbtinis intelektas, skraidyklės, virtuali realybė. Šių sričių plėtra jau yra prasidėjusi, įsibėgėjusi, tačiau dar toli gražu nepasiekusi savo didžiausio pagreičio. Jos tikrai daugiau ir labiau plėsis ateityje.

– Kaip šios sritys bus pristatomos? Ar bus tik pranešimai, ar bus pristatomi ir nauji išradimai?

– Bus įvairių dalykų. Bus pranešimų, tačiau be jų turime ir didelę ekspozicijų zoną. Joje naujausius išradimus, idėjas ir atradimus pristatys daugelis įmonių, iniciatyvų, bendruomenių. Turėsime tikrai nemažai įrenginių, susijusių su virtualia realybe. Turėsime ir tų pačių skraidančių bepiločių orlaivių tiek pačiame LOGIN, tiek nemokamoje „LOGIN Startup Fair“ dalyje. Tikrai bus galimybė ne tik išgirsti, bet ir patiems išbandyti, pamėginti, paliesti, iš arti susipažinti su tomis technologijomis.

[...]

– Žaidimams šiemet skiriamas gana didelis dėmesys, kodėl?

– Taip, matome, kad susidomėjimas žaidimais auga. Anksčiau visuomenės nuomonė būdavo tokia, kad žaidimai skirti vaikams, kad tai yra kažkas nerimto, kažkas labai paprasto. Dabar matome, kad žaidimai sudėtingėja. Jie tampa vis tobulesni.

Labai daug darbo turi ne tik programuotojai, kurie programuoja patį žaidimą, bet ir dizaineriai, garso dizaineriai. Nuoširdžiai sakant, prieš keletą mėnesių net nežinojau, kad egzistuoja tokia profesija, kaip garso dizaineris. Atsiranda naujų profesijų poreikis, naujos erdvės atsiveria įvairių idėjų įgyvendinimui. Tai yra ta sritis, kuri auga. Manau, kad jai reikia skirti dėmesio.

– Kaip Lietuva atrodo šiame kontekste?

– Lietuva atrodo gana stipriai. Jau kelerius metus bendradarbiaujame su „Nordcurrent“ bendrove. Tai viena iš stipriausių žaidimų įmonių. Matome, kad labai daug žaidimų įmonių kuriasi Lietuvoje, [užsienio bendrovės] perkelia savo biurus į Lietuvą. Daugelis net ir galbūt nežinomų vardų ruošiasi šiais metais išleisti žaidimų, kurie, tikimasi, išpopuliarės ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Pastebimas didžiulis augimas ir noras plėtoti tą sritį.

– Ruošiantis pokalbiui man pačiam buvo šiek tiek netikėta sužinoti, kad mūsų šalyje jau veikia apie 50 lietuviškų žaidimų studijų. Jie, kaip suprantu, yra užsitarnavę visai neprastą vardą?

– Iš tiesų [...] daugelis žaidimų, kurie galbūt net nėra žinomi Lietuvoje, yra žinomi užsienyje. Rinka, susijusi su žaidimais, ir yra įdomi tuo, kad ji neapsiriboja šalies ar miesto rėmais. Ji gali plėstis, eiti bet kur. Tikrai yra tokių [bendrovių], kurios pradeda savo veiklą ne Lietuvos, o kitose rinkose.

– Ar tai reiškia, kad lietuviai yra geri žaidimų kūrėjai?

– Turbūt taip. Lietuviai apskritai pasaulyje laikomi vienais iš pirmaujančių informacinių technologijų srityje, į kurią turbūt galima įtraukti ir žaidimus.

– Galima sakyti, kad festivalis jau prasidėjo, nes vyksta mobilių programėlių kūrimo hakatonas.

– Taip jis prasidėjo antradienį. Žinome, kad komandos dirba beveik per visą naktį. Jie išėjo šiek tiek pailsėti, o trečiadienį vėl susirinko ir vėl kūrė mobiliųjų programėlių prototipus, kuriuos, žinoma, visi gali pamatyti ir aplankyti renginyje. Finalininkus bus galima išgirsti ketvirtadienį 17 val. „Litexpo“ parodų centre LOGIN festivalio metu, didžiosios LOGIN festivalio dalies metu.

– Tai ketvirtadienį jie pristatys savo darbus?

– Jie turėjo 48 valandas, kad pristatytų sukurtus mobiliųjų programėlių prototipus. Tai reiškia, kad komandos sukurs ne tik skaidres, idėją, kaip ta programėlė galėtų atrodyti, bet sukurs pačias programėles, kurias bus galima apžiūrėti, išbandyti.

– Kam jos skirtos? Ar jie turi kažkokią konkrečią užduotį?

– Jie gali pasirinkti vieną iš kelių temų. Jie gali kurti bet kokią programėlę pagal savo idėją. Tai gali būti žaidimas, edukacinė programėlė ar kažkas kito. Taip pat turime dviejų partnerių iššūkius. Jie prašo kurti specifines programėles. Žinome, kad komandos yra susidomėjusios šiais iššūkiais. Ketvirtadienį galėsime pamatyti, kas iš viso to išaugs, ar bus sukurta programėlė iššūkiui, ar bus pasirinkta visiškai kita idėja.

[...]

– Labai daug visko papasakojote. Ar pati turite kažkokį konkretų pranešimą, kurio būtinai nepraleisite?

– Norėčiau turėti labai daug tokių. [...] Tikrai nepraleisiu telefono skambučių, žinučių ir laiškų, į kuriuos reikės atsakyti. Jei kalbant rimtai, išties mums, kaip organizatoriams, patiems turbūt yra neįmanoma išgirsti pranešimų. Jei tai būtų įmanoma, turbūt nepraleisčiau paties pirmojo, Neilo Harbissono, galima sakyti, atidarymo, pranešėjo. Tai yra pripažintas žmogus kyborgas. Jis – su antena ant galvos (turbūt pypsintis visuose oro uostuose). Nicklas Bergmanas – futurologas, man taip pat atrodo, labai įdomus. Tas pats J. Assange`as atrodo vienas iš įdomių pranešėjų. Tikiuosi, kad kai kuriuos bent puse ausies pavyks nugirsti.


LRT



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama