Iki šiol virtuali realybė atrodė pakankamai egzotiška ir ne visiems prieinama. Turinio kūrimas priklausė tik šios srities pionieriams, didžiąją gyvenimo dalį praleidžiantiems skaitmeninėje erdvėje. Tačiau pastaruoju metu nemažai kalbama apie su šia sritimi susijusį lūžį – neva virtualios realybės turinį dabar gali sukurti kiekvienas.
Auga ir pasiūla, ir paklausa
„Anksčiau virtualios realybės turinį kurdavo tik profesionalai, nes ši sritis dar buvo per daug brangi ir nelabai suprantama paprastiems vartotojams. Tačiau dabar, nuolatinių inovacijų dėka, atsiranda vis daugiau virtualią realybę palaikančių įrenginių, o gamintojai turi galimybę juos pasiūlyti žmonėms už prieinamą kainą“, – augančio virtualios realybės populiarumo priežastis komentavo „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje Simonas Skupas.
Anot pašnekovo, elektroninių prekių parduotuvių, kuriose būtų galima įsigyti virtualios realybės akinius skaičius auga, be to žmonėms, perkantiems naują išmanųjį telefoną, norisi išbandyti visas įrenginio galimybes, todėl, jei šis suderinamas su virtualios realybės turiniu, kyla noras įsigyti ir virtualios realybės akinius. „Tokie akiniai yra tarsi rėmai, į kuriuos be didesnių pastangų yra įstatomas telefonas. Specialių įgūdžių naudotis tokiu įrenginiu tikrai nereikia“, – patikino S. Skupas.
Tikslas – įamžinti akimirkas kitaip
S. Skupas išskyrė dvi virtualios realybės sritis – programuotojų sukurtą skaitmeninę įsivaizduojamo pasaulio versiją ir realių nufilmuotų įvykių ar vaizdų versiją. Kaip teigia pašnekovas, labai tikėtina, kad būtent pastarąją versiją, ilgainiui kurs visi žmonės tuo pačiu principu, kaip tai dabar daro naudodamiesi fotoaparatais ar kameromis.
„Taip leidžia teigti faktas, kad jau šiais metais kelios technologijų kompanijos pristatė savo 360 laipsnių aprėptimi filmuojančias kameras, skirtas kasdieniam naudojimui“, – sakė ekspertas.
Valdymas be specialių žinių
Anot S. Skupo, naudojantis naujausiais įrenginiais, praktiškai sukurti virtualios realybės turinį nėra sunku. „Procesas paprastesnis, kai šios kameros yra sinchronizuojamos su išmaniaisiais telefonais. Pavyzdžiui, „Gear 360“ kamera sąveikauja su naujausiu „Galaxy S7“ telefonu. Dėl šios priežasties ją galima naudoti nuotoliniu būdu, o fiksuojamus vaizdus realiu laiku peržiūrėti išmaniajame telefone bei, ilgai netrukus, medžiaga pasidalinti socialiniuose tinkluose.
Kaip teigia pašnekovas, tokios kameros yra pakankamai universalios – yra suderinamos su įvairiais kitais įrenginiais bei priedais, gali būti pritvirtintos prie stovo, o ekstremaliomis veiklomis užsiimantys gali įsigyti tokias, kurios atsparios vandeniui ir dulkėms.